פרסומת
דלג

הישג לנציגת הגנים בפורום ההורים - קולרים בכל גני הילדים

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 3/7/2019 20:22 ● ערב ערב 2922
שנה אחרי שנכנסה לתפקידה כיו"ר וועד גני הילדים בעיר בפורום ההורים העירוני, יכולה רינת טרבולסי לסמן וי על שני הישגים משמעותיים - החלפת החול ברוב הגנים למשטח דשא סינטטי והצבת מתקני מים קרים בכל גני הילדים
הישג לנציגת הגנים בפורום  ההורים - קולרים בכל גני הילדים
יש עם מי לעבוד. רינת טרבולסי

אחת המטרות העיקריות שהציבה לעצמה רינת טרבולסי עם כניסתה לתפקיד יו"ר וועד גני הילדים בפורום ההורים העירוני היה לדאוג למתקני מים קרים בכל גני הילדים. "כשילדים רואים מולם את המתקן הם באופן אוטומטי שותים יותר", היא מסבירה היום רגע לאחר שבעיריית אילת נענו בחיוב לבקשתה ובמהלך השנה החולפת הוציאו מכרז לאספקת המתקנים וגם גייסו את הסכום הלא מבוטל שנדרש לנושא. "עד היום בחלק מגני הילדים ההורים עצמם היו מממנים מתקני מים באופן פרטי ובגנים אחרים היו הגננות רוכשות במרוכז בקבוקי מים ושומרות במקרר. בתחילת השנה הנחתי את הרעיון של שולחן אגף החינוך בעירייה ויאמר לזכותם כי הם פעלו בצורה הכי רצינית שאפשר לקידום הנושא וגם הצליחו. הם עשו כל מה שצריך מבחינת כספים ולוגיסטיקה ובימים אלו ממש מסתיימת התקנת מתקני מים קרים בכל אחד מ- 89 הגנים באילת", היא מציינת בשביעות רצון. "בעיקר בעיר חמה כמו אילת, חשוב שלילדים יהיו מים קרים בזמינות ולא על חשבון ההורים".
לדברי טרבולסי גם נושא החלפת מצע החול בגני הילדים לטובת דשא סינטטי שהוא הרבה יותר היגייני הונח על שולחן מערכת החינוך בעיר בתחילת השנה וגם נושא זה זכה לקידום משמעותי במהלך השנה החולפת. "אוטוטו סיימנו את החלפת החול בכל גני הילדים בעיר בדשא סינטטי או באבן משתלבת", היא מבהירה. "אמנם אלו דברים שלא נעשים רק באילת, אלא שאם שם זה לקח הרבה שנים, הרי שאצלנו מרגע שהדברים עלו על שולחן המערכת, נעשה כל ניסיון לזרז את העניינים".

מה שמת לעצמך למטרה לשנה הבאה?
"הייתי מאוד רוצה להקים פאנל של אנשי מקצוע שילוו את הורי הגנים החל מלפני תחילת שנת הלימודים ובמהלך השנה עצמה. אנשי מקצוע שיעזרו להורים שמעלים את הילדים לראשונה לגן עירוני, שיבינו איך הדברים עובדים. בדיוק כמו ששמים דגש על מעברים כשהילדים עולים לכתה א' ובהמשך לחטיבת ביניים, כך חשוב לדעתי לכוון את ההורים לראת המעבר הזה של הילדים שהוא לא פחות חשוב. ילדים שהיו עד אז בגנים פרטיים, ילדים שהיו בבית, מדובר במעבר חשוב. לעיתים יש ילדים עם קשיים שלא אובחנו כראוי, או שההורים לא יודעים מה לעשות איתם, הפאנל יתן להם תשובות והכוונה כנדרש. הנחתי את זה רק לאחרונה על שולחן מינהל החינוך וכבר בימים הקרובים נשב ונדון בנושא. אין ספק שכשזו הגישה מלמעלה זה גורם לך לשאוף קדימה, לחשוב על רעיונות חשובים ויצירתיים ולעשות שינויים חיוביים".


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש