פרסומת
דלג

ימין כנען מאילת - מפקד יחידת המילואים המצטיינת מטעם נשיא המדינה

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: דובר צה"ל ● 3/7/2019 20:29 ● ערב ערב 2922
תא"ל במיל ימין כנען בן ה – 67 מאילת, הוא מפקד יחידת הממשל, המשמשת כגורם מתווך בין כוחות צה"ל לפלסטינים, שזכתה בתחילת השבוע בפרס נשיא המדינה ליחידת מילואים מצטיינת ● ימין שמתנדב לצה"ל מזה 25 שנים הבהיר השבוע: "אני מתנדב למילואים כי אם אנחנו לא נעשה את זה, אף אחד לא יעשה את זה"
ימין כנען מאילת - מפקד יחידת המילואים המצטיינת מטעם נשיא המדינה
25 שנות התנדבות לצה”ל. ימין כנען

במסגרת הטקס השנתי ליחידות מילואים מצטיינות של נשיא המדינה, המתקיים מדי שנה בבית הנשיא, נבחרה השנה יחידת הממשל בצה"ל לקבלת תואר ההצטיינות של נשיא המדינה ראובן ריבלין. בטקס שהתקיים ביום שני השבוע בבית הנשיא, קיבל את הפרס בשם היחידה תא"ל במיל' ימיו כנען, תושב אילת בן 67 מאילת המשמש כמפקד יחידת הממשל. יחידת הממשל היא יחידת מילואים בפיקוד המרכז, שמשמשת כגורם מתווך בין כוחות צה"ל לפלסטינים, וזכתה להיבחר כאחת מ-16 יחידות המילואים המצטיינות לנשיא לשנת 2019.
ימין כנען נשוי + ארבעה ילדים, עובד ביום יום כמנהל ביטחון בנמל אילת ומתנדב לשירות מילואים מזה כ – 25 שנים. גם בשנת 2013 יחידת המילואים עליה פיקד דאז, "מתנדבי קו התפר", נבחרו לתואר "יחידה מצטיינת במילואים".
על תרומתו ארוכת השנים לצה"ל אמר השבוע ימין: "אני מתנדב למילואים כי אם אנחנו לא נעשה את זה, אף אחד לא יעשה את זה. אני אוהב את האתגרים שבתפקידי ואת הרעות ביחידה, שמעט מאוד זוכים לראות גם באזרחות. החיילים והקצינים ביחידתי פועלים מתוך אהבה טהורה ורצון להיות 'יחד למען המדינה'".

על חוויותיו כמפקד היחידה מספר ימין: "ראיתי אנשים מבוגרים שעושים סיורים ומעצרים באיו"ש, וחונכים את הצעירים כמו אבות ובנים. אחת החוויות שזכורות לי במיוחד היא במבצע צוק איתן, זאת הייתה הפעם הראשונה שעמדתי בקו הגבול הבינלאומי ושלחתי את המפקדים שלי עם גדודיהם אל תוך עזה. היה לי מוזר וקשה שלא הייתי בפנים בעצמי אלא רק 'שיגרתי' את הגדודים פנימה. גם האימון האחרון שעשינו בשיתוף יחידות אחרות זכור לי במיוחד- בסביבות 1,000 חיילים וקצינים במילואים שפעלו באופן מופלא, ועשו זאת בשמחה ובשיתוף פעולה שהיה תענוג לראות".
כשנשאל איך הרגיש כששמע שגם השנה יחידתו זכתה בהצטיינות, ענה: "הרגשתי מצוין וחשתי גאווה רבה. קיבלנו את ההצטיינות בזכות מאמצים מרובים של כלל היחידה בכלל התחומים- מבצעי, לוגיסיטי, שלישותי וכדומה".


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש