פרסומת
דלג

מי האדם שצעק ''הוא טובע''?

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: אילוסטרציה ● 10/7/2019 15:26 ● ערב ערב 2923
משטרת ישראל הורתה בשבוע על הפסקת פעילות יאכטת 'אטלנטיס' באילת ממנה קפץ אלירן לוין ז''ל בן ה-18 וטבע למוות,עד לעמידתה בתנאי רישיון העסק ● בעל היאכטה זומן לשימוע בפני קצין משטרה בחשד להפרת תנאי רישיון העסק ● במקביל חוקרת המשטרה עדות לפיה אדם צעק לעבר הקפטן כי מישהו טובע ● במשטרה מדגישים כי האדם הצועק עדיין לא אותר
מי האדם שצעק ''הוא טובע''?

משטרת ישראל זימנה את בעל היאכטה 'אטלנטיס' לשימוע בפני קצין משטרה בעניין חשד להפרת תנאי רישיון עסק. בסיום השימוע, לאחר שנשמעו טענות בעל היאכטה ובהתחשב בצורך של שמירה על שלומו של הציבור וביטחונו, ומנגד הימנעות מפגיעה קשה בפרנסת הבעלים,  הורה קצין משטרה על התנאים הבאים: הצגת מצלמות אבטחה תקינות ומקליטות. כמו כן אסרה המשטרה על הקפטן המצוי כרגע בחקירת המשטרה על מנת לקבוע האם התרשל בתפקידו, להשיט את היאכטה. עוד הורתה המשטרה על הבעלים לפעול ולדווח מיידית למשטרת ישראל על כל אירוע פלילי בתחומי העסק. במשטרה מסבירים: "בגלל שבספינה נמכר אלכוהול, יש לקבל רישיון למכירת אלכוהול מהעירייה וכן למלא אחר תנאי המשטרה בהם הצבת מצלמות אבטחה".  
אלירן ז"ל ועוד 14 מחבריו סיימו את לימודיהם ורגע לפני שיתגייסו לצה"ל או יפנו לנתיב בו יבחרו ירדו לטיול גיבוש וכייף באילת. בתחילת השבוע שעבר עלו על היאכטה 'אטלנטיס' ביחד עם עוד כ-150 איש ויצאו להפלגה במימי מפרץ אילת. בשלב מסויים עגנה היאכטה ולמים הורדו סולמות ומגלשות מים לרשות המבלים. אלירן ז"ל  וחבריו קפצו למים, אך חבריו לא הבחינו כי נעלם. זמן קצר לאחר מכן מצאו שני צוללנים שצללו בקרבת מקום את אלירן כשהוא מוטל על קרקעית הים. לאחר שהוצא מהמים, ביצעו בו פרמדיקים של מד"א פעולות החייאה שנמשכו גם בדרכם לבית החולים אולם זמן קצר לאחר מכן נאלצו לקבוע את מותו. קפטן הספינה עוכב לחקירה ושוחרר למעצר בית. 


במסגרת חקירת המשטרה מסר אחד מהאורחים שבילו על היאכטה כי שמע את אחד האנשים על הספינה צועק לעבר הקפטן: "הוא טובע או מישהו טובע".

במשטרה מדגישים כי: "עדים טענו ששמעו אדם שהתריע על מישהו טובע אך האדם הזה לא אותר". 
לשאלה האם האחריות למותו של הצעיר כתוצאה מטביעה מוטלת על הקפטן הסבירו במשטרה: "ברגע שקפטן הספינה מוריד אנשים למים יש לו אחריות. מידת האחריות תתברר בחקירה. לאחר שהחקירה תסתיים, מסקנותיה יועברו לפרקליטות מחוז דרום ושם יוחלט האם הקפטן נושא באחריות". במשטרה מדגישים כי בנוסף לחוקרי המשטרה מונה חוקר של רשות הספנות לחקירת הנושא. 
עוד בהקשר זה השבוע טענו חבריו ובני משפחתו של אלירן ז"ל כי היה שחיין מצוין. במשטרה ממתינים לתוצאות נתיחת הגופה על מנת שיוכלו לשפוך אור על השאלה מה גרם למותו של הצעיר ולטרגדיה הגדולה? 
"משטרת ישראל תמשיך לפעול לשמירת ביטחונו ושלומו של הציבור באתרי הבילוי השונים ולמניעת פעילותם של בתי עסק שאינם עומדים בתנאי הרישיון שניתן להם והעלולים להוות סכנה לחיי אדם", נמסר מהמשטרה.


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש