פרסומת
דלג

"לא הספקתי לרשום את העסקה כי קיבלתי טלפון"

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: אילוסטרציה ● 10/7/2019 15:48 ● ערב ערב 2923
בביקורת של מס הכנסה שנעשתה באילת נמצא כי 88% מבתי העסק שנבדקו רשמו הכנסות כנדרש על פי חוק ● בעל חנות תכשיטים שלא תיעד עסקה טען כי לא רשם את העסקה בגלל שקיבל שיחת טלפון
''לא הספקתי לרשום את העסקה כי קיבלתי טלפון''

בשבוע שעבר ערכו עובדי פקיד השומה של מס הכנסה ביקורות פתע בכ-101 בתי עסק בעיר אילת, בתי עסק בתחום המסחר, השירותים והמקצועות החופשיים. תוצאות הביקורת נמצאו משביעות רצון לאחר שנמצא כי 88% מבתי העסק שנבדקו, רשמו הכנסות כחוק  ואילו 12% שנמצאו תירצו את אי הרישום בתירוצים שונים  בתצפית שנערכה מחוץ לחנות תכשיטים באילת, שכללה אף תשאול אחד הלקוחות לאחר ביצוע רכישת תכשיט בסכום של 2,000 ₪ במזומן, נמצא כי בעל העסק לא תיעד עסקה זו. בעל החנות טען שלא הספיק לרשום כי קיבל שיחת טלפון.  המבקרים הנחושים העמיקו את בדיקתם בחנות וגילו שצ'קים בסכום כולל של 28,200 ₪ לא נרשמו בספרים כנדרש. לאור הממצאים הללו נתפסו בעסק מסמכי הפקדה שונים ויומן עבודה לצורך המשך הביקורת במשרד השומה.
בביקורת בגן ילדים נמצאו צ'קים בסכום כולל של 69,460 ₪ שבגינן לא הוצאו קבלות והם לא נרשמו בספרים. מנהל הגן מיהר להסביר לבודקים: חלק מההורים שילמו במהלך השנה אך הקבלות יוצאות ביום פרעון הצ'ק, לאחר שקיבלתי את הסברי המבקרים ננהג מעתה להוציא קבלות מיד סמוך לקבלת התקבולים".  ובעסק לשירותי מטבע (צ'יינג') נמצאו  שלושה צ'קים בסכום של 12,000ש"ח, שאף הם לא נרשמו בספרי העסק. בעל העסק טען: "מדובר בצ'קים שנועדו להחליף צ'קים אחרים, ואין לי מושג מדוע לא הוצאו בגינם קבלות".
פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש