פרסומת
דלג

שישה חודשי מאסר לצעיר שהגיע לסגור חשבון עם קטין שהסתמס עם חברתו

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 31/7/2019 15:50 ● ערב ערב 2926
בית משפט השלום באילת גזר ששה חודשי מאסר ותשלום של 30 אלף שקל פיצוי על תושב העיר בן 20 שנאשם על פי הסדר טיעון בעבירות פציעה ואיומים ● לאחר שהכה חבר של קטין שהתכתב עם בת זוגו ● ההגנה ביקשה מבית המשפט שלא להרשיע את הנאשם על מנת לאפשר לו לשקם את חייו אך בית המשפט התרשם כי הנאשם לא עבר הליך שיקומי משמעותי
שישה חודשי מאסר לצעיר שהגיע לסגור חשבון עם קטין שהסתמס עם חברתו

על פי עובדות כתב האישום ביום 13.1.6.17 הנאשם ראה מסרונים ישנים בטלפון הנייד של בת זוגתו, מהם עלה כי זו התכתבה עם קטין אחר ע.ת. והדבר עורר את זעמו של הנאשם. על רקע האמור, יצר הנאשם קשר עם הקטין וביקש להיפגש עמו בסמוך למתנ"ס בעיר אילת. בהמשך, חבר הנאשם לשלושה מחבריו ואלו נסעו יחדיו למתנ"ס, שם המתין להם הקטין עם שני חבריו במטרה ללבן עם הנאשם את הדברים ולהפנות את תשומת לבו לכך שמדובר במסרונים ישנים. מכתב האישום עולה כי הנאשם יצא מהרכב, כשבידו חפץ חד, ניגש אל הקורבן (חברו של הקטין) ותקף אותו בכך שנגח בו, חתך ודקר אותו מספר פעמים בפנים, בחזה, בבית השחי ובגב, בעוד שחבריו של הנאשם מנסים להרחיקו מהקורבן. בשלב זה נכנס התוקף עם חבריו לרכב בכוונה לנסוע מהמקום אך הנאשם ניצל את העובדה שהמכונית עצרה כדי להסתובב וירד מהרכב, הרים לבנה שהייתה מונחת על הרצפה ורץ לכיוון הקורבן. כשהנאשם היה צמוד לקורבן, תקף אותו בכך שהטיח את הלבנה בראשו והקורבן נפל לרצפה, בעוד שחבריו  מנסים להרחיקו מהקורבן. אז נכנסו הנאשם וחבריו למכונית ועזבו  את המקום כשהנאשם מאיים על הקורבן וחבריו בכך שאמר להם כי יהרוג אותם וכי לא יוותר להם. הנאשם וחבריו עזבו את המקום בעוד הקורבן נותר פצוע ומדמם. הקורבן פונה לקבלת טיפול בבית החולים יוספטל .כתוצאה ממעשי הנאשם, נגרמו לקורבן – פצע חתך באורך מאחורי אוזן שמאל, פצע חתך אלכסוני באזור הלסת, פצע המערב שרירים בבית החזה השמאלי, פצע דקירה המערב שרירים, בבית שחי שמאל, פצע דקירה באזור הגב התחתון; חבלה של ממש בדמות נפיחות ודימום בקצה העליון של האוזן. 

לבית המשפט הוגשו שני תסקירים. מהתסקיר הראשון עולה כי הנאשם נעדר עבר פלילי, בעת שירותו הצבאי, נעדר מן השירות שלא כדין ונידון לעונש מאסר בכלא צבאי. למעט זה, הצליח לגלות מידה מסוימת של יציבות. שירות המבחן התרשם כי הנאשם מודה בביצוע העבירות ולוקח אחריות למעשיו, אם כי הנאשם תולה את התקיפה בוויכוח שהיה בין הנאשם לחברו של המתלונן. מתסקיר קורבן העבירה שירות המבחן התרשם שהפציעה קטעה את התהליך בו היה מצוי הקורבן, בעת בניית אורח חיים עצמאי ובוגר וניכרת פגיעה במצבו הפיזי, הרגשי והתפקודי לאור ההתמודדות  עם נזקי האירוע. קורבן העבירה טען כי הוזעק על ידי קרוב משפחתו, הקטין האחר ע.ת. תוך הרושם שהוא  מבוהל. הקורבן הדגיש כי הצטרף למפגש משום שחווה כי הקטין במצוקה וכי יש ביכולתו למנוע קונפליקטים באמצעות הידברות, בכך היה לו רצון להגן על הקטין. 

השופט שי ברגר הותיר את הרשעת הנאשם: "בעניין שבפניי מדובר בנאשם כבן 20  שנים, הנמנה עם קבוצת הגיל המיוחדת, אולם מעובדות כתב  האישום עולה כי הנאשם ביצע שתי תקיפות שונות-נפרדות, תוך זעם וכעס בסמיכות זמנים. דבר המעיד על הרוע בהתגלמותו והתנהגותו התוקפנית של הנאשם שהובילה אותו להתנהגות שלוחת  הרסן בה נהג ...נוכח המעשים החמורים המיוחסים לנאשם המציבים אותו ברף הגבוה של המתחם. הגם שהנאשם נעדר עבר פלילי אין בכך משום  חוסן. לא מצאתי כל פגיעה קונקרטית משמעותית בנאשם ועצם הסטיגמה הפלילית נדרשת להיוותר, גם כחלק מהצבת הגבולות העתידי. מעבר לפגיעה האפשרית בדימוי עצמי...לא מצאתי הליך שיקומי משמעותי עד כה". בדבר בקשת ההגנה ל"צדק מאחה" קבע השופט כי לא מתקיים "צדק מאחה", "זה לא  קרה ולא הוגש הסכם איחוי פוגע - נפגע. ויותר מכך, הקורבן בעצמו הבהיר בריש גלי במסגרת פגישתו בשירות המבחן כי הוא מסרב בכל תוקף לגישור, פיצוי ולכל הידברות עם הנאשם ומשפחתו". השופט גזר על הנאשם ששה חודשי מאסר בפועל והשית עליו לפצות את הקורבן בסך של 30 אלף שקל. 


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש