פרסומת
דלג

יו"ר הבקרה התקציבית רו"ח משה פן: "נכון לרגע זה אילת לא המציאה את כל האסמכתאות הנדרשות לפתיחת העונה"

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 31/7/2019 16:08 ● ערב ערב 2926
בבקרה התקציבית – הגוף שמאשר או שולל את המשך דרכן של קבוצות בליגת הכדורסל, עוקבים בתשומת לב רבה אחרי ההתפתחויות הכלכליות בהפועל אילת ● פגישה שאמורה הייתה להתקיים בתחילת השבוע בין נציג הקבוצה לבין היו"ר נדחתה על ידי אילת ● השבוע מבהיר יו"ר הבקרה התקציבית רו"ח משה פן: "אנחנו מקווים שהקבוצה תעבור את המשוכה. כרגע זה לא שם"
יו''ר הבקרה התקציבית רו''ח משה פן:  ''נכון לרגע זה אילת לא המציאה את כל האסמכתאות הנדרשות לפתיחת העונה''
"אני לא התעסקתי עם הפועל אילת, יש שם אנשים שנוח להם להסית". אקוניס (פרינט סקרין)

פגישה שאמורה הייתה להתקיים השבוע בין נציג הפועל אילת לבין יו"ר הבקרה התקציבית רו"ח משה פן, נדחתה על ידי הנהלת אילת. במכתב ששיגרה הנהלת הבקרה התקציבית של איגוד הכדורסל להנהלת אילת כבר בשבוע שעבר, הובהר לאילת כי היא אינה עומדת, נכון להיום, בתנאים הנדרשים לפתיחת העונה ואולם לדברי יו"ר הבקרה התקציבית רו"ח משה פן, יש לקבוצה עוד מספיק זמן כדי לסדר עניינים ולהציג בפני הבקרה את כל הדרכים שעומדות לרשותה לכיסוי חובות העבר ותפקוד הקבוצה בעונה הקרובה. "כבקרה תקציבית אנחנו לא ניזונים משמועות וכתבות ומנתונים כאלו ואחרים שמתפרסמים בתקשורת", מבהיר השבוע רו"ח פן, "אלא רק מנתונים שמועברים אלינו על ידי הקבוצה. נכון לרגע זה הפועל אילת לא המציאה את כל האסמכתאות הנדרשות לקראת אישור תקציב הקבוצה בעונה הבאה, כאשר בתוך הנושא כלולים כמובן חובות העבר של הקבוצה והדרכים שלה לכסות אותם".

 

"אני מקווים שהפגישה תתקיים"


לדברי פן, אילת ביטלה פגישה שאמורה הייתה להתקיים השבוע בינו לבין נציג הקבוצה בדיוק בסוגיה זו. "אנו מקווים שכשהפגישה תתקיים נקבל את כל הנתונים גם לעניין חובות העבר שלא הוצגו ומקורות המימון שתציג הקבוצה לכיסויים, ובמקביל דרכי מימון לקבוצה בעונתה החדשה. מאחר ואין בידינו עד כה נתונים, לא נותר לנו אלא להמתין, מה שאומר שנכון להיום אין להפועל אילת אישור של הבקרה התקציבית לפתיחת העונה, אבל במקביל יש לה עוד זמן לטפל בעניינים אלו. לאור כל מה שקרה בעונה החולפת עם הקבוצה, היא נמצאת תחת זכוכית המגדלת של הבקרה התקציבית. הקבוצה מודעת למצבה ואף קיבלה מאתנו הודעה מפורטת בנושא. כך שכל הגורמים ביניהם איגוד הכדורסל ומנהלת ליגת העל מודעים למצב".

קבוצה שמבקשת להשאיר מאחור עמותה גרעונית ולפתוח תחתיה עמותה חדשה נקייה מחובות, יכולה לקבל את ברכת הדרך של הבקרה התקציבית?
"באופן עקרוני, קבוצה שמבקשת לעשות מהלך כזה צריכה להתחייב לסגור את חובות העבר של העמותה הקודמת ולהעמיד בטחונות לכך. אנו שמים על כך דגש במיוחד כשנפתחת עמותה חדשה, שכן תקנון האיגוד קובע שצריך לדאוג לעניין הזה לפני שרצים קדימה. מצד אחד אנחנו רוצים לאפשר לקיים את הספורט בישראל וקבוצת כדורסל באילת חשובה מאוד על המפה, מצד שני תפקידנו הוא לשמור על הכללים. אנחנו מאוד מקווים שהקבוצה תעבור את המשוכה. לצערי, כרגע זה לא שם וכולי תקווה שעוד יהיו חדשות טובות בהמשך הדרך".

למרות כל הנאמר על ידי רו"ח פן באילת ממשיכים קדימה וחותמים על חוזים מול שחקנים ואנשי צוות בטענה כי הם מגובים על ידי עורכי דין.

מדובר קבוצת הכדורסל איתמר יצחק הלוי לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.

 

אוהדי הרצליה נגד יו"ר הקבוצה: "די עם הפוליטיקה"


בעקבות דרישתו של יו"ר בני הרצליה אלדד אקוניס, שקבוצתו ירדה בסוף העונה שעברה לליגה הלאומית, לקבל מאיגוד הכדורסל והעומדים בראשו את המידע על חובות הקבוצות בליגה הבכירה, התארגנו השבוע אוהדי הקבוצה בעצומה הקוראת ליו"ר להפסיק לפגוע בקבוצות אחרות בליגת העל, בראשן הפועל אילת, על מנת שנפילתן תפנה להרצליה שוב מקום בליגת העל. "ברצוננו להבהיר שכאוהדי הקבוצה אנו מתביישים ונבוכים לראות ניסיונות נואלים אלו. אנו דורשים ממנהלי הקבוצה להפסיק עם הניסיונות הללו ולהשלים עם ירידת הליגה. אות הקין שייצמד לקבוצתנו האהובה כתוצאה מהישארות בליגה על ידי פוליטיקה קטנונית, גדול פי כמה וכמה מהכישלון הכרוך בירידת הליגה", כותבים האוהדים בעצומה ומוחים על כך שבקבוצה מסרבים לקבל את רוע הגזירה ולכן גם לא התחילו בהחתמת שחקנים לקראת העונה הבאה. "אנו אוהדי בני הרצליה, עומדים על כך שעתיד קבוצתנו יוכרע באופן ספורטיבי על מגרש הכדורסל".

בתגובה מסר יו"ר בני הרצליה אלדד אקוניס: "אני לא התעסקתי בהפועל אילת ואני גם לא מתעסק בה. הקבוצה לא מעניינת אותי. כנראה שיש שם אנשים שנוח להם להסית את האש מהבעיות שלהם אלינו".


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש