פרסומת
דלג

הורים גרושים? - ככה תתמודדו נכון לקראת פתיחת שנת הלימודים

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 7/8/2019 16:24 ● מה נשמע 612
החופש הגדול שהתחיל בקול תרועה אוטוטו מסתיים, זה בדיוק הזמן להכין את הילדים לקראת שנת הלימודים החדשה על אחת כמה וכמה הנושא מהותי במצב שההורים נפרדו / התגרשו, שכן יתכנו תופעות לוואי מהגירושין שמתרחשים כעת או שיתרחשו בהמשך ● על מה כדאי לחשוב? איך כדאי שנערך כראוי לקראת שנת הלימודים הקרובה? עו"ד אביבית מוסקוביץ, מומחית בדיני משפחה מסבירה כיצד נערכים לשנת הלימודים החדשה במקרה שההורים גרושים
הורים גרושים? - ככה תתמודדו נכון לקראת פתיחת שנת הלימודים

מאת : / עו"ד אביבית מוסקוביץ, מומחית בדיני משפחה, בעלת משרד לדיני משפחה /

כולנו מסכימים שאת מאבקי הגירושים אין לנהל מעל ראשם של הילדים אשר במרבית המקרים הם  קטינים וחסרי ישע. יחד עם זאת, רבים מאתנו מתנהגים ברגעי האמת באופן אימפולסיבי, מתגונן,  העשוי לגרום לנזק לילדינו. מומלץ כי ההורים יקיימו ביניהם דיאלוג בריא, בונה אשר לוקח בחשבון את הילד בכל אספקט שניתן לצפות, הן מבחינת לימודים, הן בפן החברתי והן בפן הרגשי. אם שההורים אינם מיטיבים לנהל תקשורת ביניהם, רצוי וטוב יהיה אם ההורים ימנו איש מקצוע מותאם כדוגמת מתאם הורי, או כזה שייתן להם הדרכת הורים (אשר טומנת בחובה פעמים רבות גם תאום הורי). בכל מקרה חשוב להעביר לילד מסרים אחידים מצד האם והאב, שכן מסרים סותרים יגרמו לילד חוסר ביטחון בגלל הרצון לרצות את שני ההורים.

  •  חשוב שזמן קצר לאחר פתיחת שנת הלימודים, יפגשו ההורים עם המחנכת ויבקשו ממנה להקדיש יותר תשומת לב לילד.
  •  מומלץ לעדכן את הצוות הפדגוגי בכך שהילד חשוף או היה חשוף לפרידה בין הוריו. על רגשותיו של הילד ביחס לפרידה, הצרכים הרגשיים של הילד בפרט נוכח הפרידה וכדומה.
  •  פעמים רבות אנו נתקלים במי מההורים אשר מקבל לידיו את רשימת הקשר הכיתתית שעה שזו מתהווה ומתבקש למסור פרטי התקשרות. עצוב לראות כיצד חלק מההורים הנמצאים בהליכי גירושין או לאחריהם, מציינים רק את שמם ורק את פרטיהם, כאילו היו הורה יחידני. צעד כזה פוגע ישירות בילדים, בעיקר בפן החברתי. בנוסף יש לזכור שבמקרה חירום אותו הורה גורם לכך שאם מערכת החינוך לא תצליח להשיג אותו, לא ניתן יהיה לפנות לאף אחד אחר. 

 

אג'נדה סדורה של ההורים תסייע לילד


התנהגות שכזו היא התנהגות שיש בה ניכור המהווה פגיעה ישירה בילדים הצעירים. לכן, באופן חד משמעי חשוב למסור גם את הפרטים של ההורה הנוסף וככל שחלק מהפרטים אינם ידועים לנו, יש להסב את תשומת ליבו של ההורה הנוסף כי עליו לדאוג להשלים את הפרטים החסרים כשטובת הילד עומדת לפני הכל.

  •  כך גם ביחס לוואטסאפ הכיתתי, חשוב למסור  גם את מספר הטלפון של ההורה השני, כדי שגם הוא יהיה מעודכן, פעיל, ויוכל להתפנות לצרכי הילד.
  •  חשוב לקיים שיחות  עם הילד, אם אפשרי ביחד ובמידה ולא, חשוב שכל הורה בנפרד יקיים שיחה חיובית עם הילד, כזו שתיתן לילד חוסן נפשי ומודעות ששני הוריו עומדים מאחריו והוא עצמו מטרה נעלה מבחינתם.
  •  לעניין אסיפת הורים- ככל שהדבר ניתן, רצוי להגיע ביחד. אם לא מתאפשר, מצופה שההורה שנכח יעדכן את ההורה השני. ברור שאם מצבו של הילד בלימודים טוב, וודאי יהיה נכון להתייחס לכך, ואם מצבו טעון שיפור גם לכך יש להתייחס.
  •  אג'נדה סדורה של שני ההורים יחד תהיה הדבר הנכון. במידה ואין אג'נדה סדורה, טוב יעשו ההורים אם יבקשו הדרכה משותפת כיצד להתנהל.

חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש