פרסומת
דלג

סופית: ארקיע תפטר עשרות עובדים

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: ווקיפדיה ● 8/8/2019 10:13 ● ערב ערב 2927
איומיהם של בעלי חברת ארקיע – משפחת נקש מארה"ב, שיש שהתייחסו אליהם בתחילה בספקנות, הפכו למציאות עגומה ● עשרות עובדי ארקיע יפוטרו לאור סגירתו של שדה דב והעתקת הטיסות לאילת לנתב"ג ● וועד העובדים שחתם על הסכם עבודה חדש הסכים למהלך ● ובתוך כך מסרבת ארקיע לפנות את מתקניה בשדה דב וטוענת: "על המדינה לפצותנו"
סופית: ארקיע תפטר עשרות עובדים
ארקיע מסרבת להתפנות משדה דב ללא פיצוי מתאים. שדה דב

כחודשי לאחר שפרסמנו כי חברת ארקיע צפויה לפטר עשרות עובדים בעקבות סגירתו של שדה דב, וכשבוע לאחר הפרסום לפיו עובדים אלו שעבדו בעבר בשדה דב ממשיכים להגיע למקום עבודתם הסגור, להדפיס כרטיס וללכת הביתה, זאת בעצת וועד העובדים שמנהל מאז ההודעה מאבק בהנהלת החברה ואף הכריז סכסוך עבודה  באישורה של ההסתדרות, מתפרסם השבוע כי החברה סגרה מול הוועד הסכם עבודה חדש במסגרתו אכן יפוטרו עשרות עובדי החברה. במקביל, סוכם כי תוקם בנתב"ג מחלקה חדשה שתבצע פעילות שבוצעה עד כה על ידי עובדי רשות שדות התעופה. 
בדיונים השתתפו מלבד נציגת הוועד עליזה בלאיש, ומנכ"ל החברה ניר דגן, גם יו"ר אגף התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי. על פי הסיכום בשל הגידול המשמעותי בפעילות ארקיע בטרמינל 1 בנתב"ג, יחליפו עובדי ארקיע את עובדי חברת אירוהנדלינג, שארקיע מחזיקה ב-50% ממנה. חברה זו העניקה עד כה שירותים עבור נוסעי החברה

 

מסרבים להתפנות משדה דב


ובתוך כך, מסרבת חברת ארקיע לפנות את משרדיה המצויים במבנים יבילים בשדה דב וזאת לאור טענה לזכויות על מבנים ושטחים במתחם שדה התעופה. ארקיע מנהלת בימים אלה הליכים משפטיים נגד המדינה בתביעה לפיצויים כנגד הנזקים שנגרמו לה, לטענתה, בעקבות הפינוי. לאור כך, ממשיכה ארקיע, הנשלטת על ידי משפחת נקש מארה"ב, לאייש את משרדי החברה בשדה דב וזאת בעצת יועציה המשפטיים. בתוך מספר שבועות צפויה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) להתחיל בהריסת המבנים בשטח שדה דב, ואולם ההריסה לא תתאפשר כל עוד אנשי ארקיע מאיישים את המקום. יש לציין כי מבני החברה הם מבני אסבסט רעועים הצמודים לבניין הטרמינל, ולמעשה לא ניתן יהיה  לפנות את מרביתם מבלי לסכן את שלומם של אנשי החברה.


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש