פרסומת
דלג

הכנסותיו של נמל עקבה: 70 מיליון דולר בשנה

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: ווקיפדיה ● 8/8/2019 10:18 ● ערב ערב 2927
ראש ממשלת ירדן, ד"ר עומאר אלרזאז, ביקר השבוע בנמל עקבה ● בביקורו הדגיש אלרזאז את חשיבות הנמל וחשף את הכנסותיו השנתיות, המשמש מוצא ימי יחידי עבור הממלכה הירדנית
הכנסותיו של נמל עקבה: 70 מיליון דולר בשנה
ערוץ החיים הכלכלי של ירדן. נמל עקבה

70 מיליון דולר בשנה (קצת מעל רבע מיליארד שקל), זהו סך הכנסותיו של נמל הים של עקבה סדרום, כך עולה מהצהרתו של ראש ממשלת ירדן ד"ר עומאר אלרזאז, שביקר במקום והדגיש את חשיבותו של הנמל הימי המשמש מוצא ימי יחיד לממלכה הירדנית. ממשלת ירדן מחזיקה ב-50% מהבעלות על הנמל, שהינו אחד משלושה נמלים הפועלים בעקבה, נמל מכולות, נמל סחורות כללי ונמל תפזורת. אלרזאז קיבל פרזנטציה מקיפה על יכולות הנמל וערך סיור במתקניו. במהלך הביקור הדגיש ראש הממשלה את הצלחת שיתוף הפעולה בנמל הים בין המגזר הממשלתי לבין המגזר הפרטי וקרא להרחבתו למגזרים נוספים. חלק מרכזי בביקור הוקדש לביקור בנמל הים החדש בעקבה באזור הדרומי של העיר. במהלך הביקור הדגיש אל-רזאז כי הנמל החדש יסייע בהפיכתו עקבה לשער לוגיסטי לשאר אמצעי ההובלה בממלכה. בנמל החדש תשעה רציפים בעומק הנע בין 11 ל-15 מטרים.
בשיחה עם 'ערב ערב' אמר גדעון גולבר מנהל נמל אילת כי הסכום נשמע סביר אם לוקחים בחשבון שמדובר באחד מבין שלושה נמלים שפועלים בעקבה. נמל אילת לצורך ההשוואה, המצוי בבעלות "פפו ספנות" שבבעלות האחים נקש, מגלם הכנסות בגובה של כ-100 מיליון ₪ בשנה, נתונים אלה מתבססים על נתונים שפורסמו עוד בשנת 2004, טרם הפרטת הנמל בעבור סכום המגלם שווי של 120 מיליון ₪ ואולם לדברי גולבר, שסירב לחשוף את הכנסות הנמל - שהינו חברה פרטית - כיום, סדרי הגודל נשמרו לאורך השנים תמיד סביב 90-110 מיליון ש"ח הכנסות בשנה (כ-27 מיליון דולר בשנה). 


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש