פרסומת
דלג

מלונאים ובעלי עסקים מודאגים: "אם התקשורת לא תגלה אחריות בפרסום על עקבה אילת תקרוס"

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 8/8/2019 10:19 ● ערב ערב 2927
כמעט בכל יום נחשפים אזרחי מדינת ישראל לתיאורים המפתים אותם לבחור בעיר עקבה במקום בעיר אילת כי "עקבה זולה יותר" ● תושבי אילת זועמים ומפנים אצבע מאשימה למשרד התיירות שאינו מנהל קמפיין נגדי ● באילת טוענים: אי אפשר לעשות השוואת מחירים בעיר שזו לה עונת השיא בעוד שבעקבה מדובר בעונה רגילה ● משרד התיירות: "אנו משקיעים רבות בכל האמצעים העומדים לרשותנו בתקופה המאתגרת הנוכחית"
מלונאים ובעלי עסקים מודאגים: ''אם התקשורת לא תגלה אחריות בפרסום על עקבה אילת תקרוס''
התקשורת הישראלית מפארת את עקבה ואילת משלמת את המחיר (צילום מסך)

בחודש האחרון אנו נחשפים לפרסומים רבים בכל אמצעי המדיה המציגים נתונים לכאורה המציגים את עקבה כזולה בהרבה מאד מאילת. תושבי אילת זועמים על ההשוואות וטוענים שאם התקשורת לא תגלה אחריות ורגישות אילת תקרוס והרבה אנשים יאבדו את היכולת להתפרנס.  
מלונאים ובעלי עסקים רבים מביעים חשש כי המשך הפרסומים הללו יפגעו בעיר מכה אנושה ונחרצת. "סגירת שדה דב, מעבר השדה לרמון ועכשיו הפרסומים שקיבלו תאוצה בכל כלי התקשורת בעוד משרד התיירות שותק ו"מפקיר" לכאורה "את העיר אילת הם מכת מוות לעיר". לדבריהם: "על משרד התיירות להפסיק לשתוק ולהביא את הנתונים. עוד מבקשים התושבים מכלי התקשורת לגלות אחריות ולעשות בדיקה אמתית. "לא ניתן לעשות השוואה בין יולי אוגוסט שהינה עונת השיא באילת ושבעקבה הינה עונה רגילה. בהשוואת המחירים לא מציגים כי המחירים בעקבה אינם כוללים ארוחת בוקר וברוב המקרים המחיר יחויב בנפרד אלא אם מדובר בחבילה", טוענים מלונאים בעיר. "לא מוצגת התמונה המלאה לפיה יש לשלם מס מעבר כאשר עוברים את הגבול בצד הישראלי בסך 102 שקל וכן סך של כ-68 שקלים בצד הירדני כאשר חוזרים מהחופשה, ובסך הכל כ-170 שקלים לאדם שמייקרים את החופשה", בנוסף טוענים המלונאים כי "הנתונים אינם מספרים על כך שבעקבה לא ניתן להתהלך ברחוב בחזיית בגד ים או במכנסיים קצרים בבטחה, לשתות אלכוהול ולעשן בפומבי ואפילו לטבול בים בחופים מסוימים (בעיקר בצפוניים) בצורה חופשית מבלי להיתקל במבטים". לדברי גורם בתיירות באילת: "רק השבוע פורסמה במאקו כתבה לפיה התבקשו תיירים שלא להכניס לירדן סממנים יהודים". לדבריו, "אף אחד לא מספר על המוניות החאפריות שגובות מחירים מופקעים", מאתנו גבו 40 דינר לנסיעה של 10 דקות (כ 240 שקל) ועל כך שבמלונות מחייבים על כל דבר בכסף". עוד הוא מוסיף: "מישהו גם שכח לציין כי עקבה חווה שפל בתיירות ולכן החליטו להשקיע בקמפיין כדי למשוך את הישראלים שמחפשים את "הזול". אבל צריך לזכור שזול הופך ליקר. שכחו להזכיר כי לא ניתן לטייל בסביבות העיר ומי שינסה ל"צאת" ממנה יעבור על החוק. בפוסט שהעלה ג' תושב העיר בפייסבוק, הוא מפנה אצבע כלפי התקשורת שנותנת יד לפרסום הרב כפי שהוא מכנה: "בחוסר  אחריות ורגישות". "אסור לשכוח כי תושבי אילת מתפרנסים מתיירות. פגיעה בתיירות תפגע בכל מרקם החיים. על התקשורת לגלות רגישות ולהיות אובייקטיבית. אני לא אומר שלא יבצעו את עבודתם אבל אם בודקים את המחירים תעשו סקירה אמתית. תבדקו רמות שונות של בתי מלון בשתי הערים בתאריכים שונים ותעשו השוואה הוגנת גם לעונות הלואו סיזן , וההיי סיזן ותמצאו שההבדל הוא באחוזים בודדים" .  
עוד טוען ג' בפוסט: "אסור לשכוח שלעקבה אין משרד הבריאות, דרישות כשרות, ביטחון, דמי שילוט ועוד ועוד מיסים מה שמשפיע על המחיר באילת". ולסיום מציין ג': "עדיף גם שלא תהיו חולים, או תפצעו שם". 


ממשרד התיירות נמסר בתגובה: "משרד התיירות משקיע רבות בכל האמצעים העומדים לרשותו בתקופה המאתגרת הנוכחית".


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש