פרסומת
דלג

לראשונה בישראל: הגרלת מחיר למשתכן באילת למגרשים לבניית ווילות יוקרתיות

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 14/8/2019 16:50 ● ערב ערב 2928
לראשונה בישראל ישווקו מגרשים לבניית ווילות יוקרתיות במסגרת מחיר למשתכן ● תושבי אילת וביניהם גם משפרי דיור בעלי דירה יוכלו להשתתף בהגרלה ● מחיר הווילה לזוכים 1.65 מיליון ₪ ● שווי ההטבה לזוכים תעלה לפיכך על מיליון ₪ וצפויה להפוך להטבה הגבוהה ביותר לה יזכו זוכי ההגרלה בישראל
לראשונה בישראל: הגרלת מחיר למשתכן באילת למגרשים לבניית ווילות יוקרתיות
מחירה של ווילה בשוק החופשי יעמוד על 2-3 מיליון ₪, אך הן לא יצוידו בבריכות. מערב 2

פרפורי הגסיסה של תכנית "מחיר למשתכן" כבר הביאו את הממשלה להוביל שורת הקלות המרחיבות את טווח הזכאים, בין היתר אפשר המינהל לקבלנים הזוכים למכור מחצית מהדירות בפרויקט בשורק החופשי ואף העלה את גיל הזכאים לגשת להגרלות. כעת מקבלת התכנית תפנית מפתיעה נוספת כאשר לראשונה, יוכלו הניגשים להגרלת "מחיר למשתכן" באילת, לזכות בווילה דו קומתית צמודת קרקע ברובע 2 בשחמון, והבונוס: הווילות ממוקמות בקו ראשון לים. המחיר לזוכים, אגב, מגוחך ביחס למחירי השוק לווילות בסדר גודל כזה ויעמדו על 1.65 – 1.5 מיליון ₪,  המגלמים שווי של 7,000-8,000 ₪ למ"ר.  זאת כאשר מחירה של ווילה כזו בשוק החופשי יעמוד כל 2-3 מיליון ₪, המשמעות היא כי זוכי הווילות במסגרת "מחיר למשתכן" באילת ייהנו מרווח אדיר של כמיליון ₪ כבר מרגע זכייתם. עם זאת יש לקחת בחשבון כי עבור זוגות צעירים המדובר במחיר גבוהה יחסית לדירה ראשונה בעיר כמו אילת וישנו חשש כי המחיר הגבוה יחסית ירתיע את הנרשמים. כך למשל, מקימה בימים אלה חברת עמרם אברהם ברובע 6 בשחמון, הממוקם לצד הרובע שבו היא עתידה לבנות את הקוטג'ים שלה ברובע 2, פרויקט בבנייה רוויה שכולל דירות של שלושה חדרים. במקרה הזה מחירי הדירות נעים בין 600 ל-700 אלף שקל.

 

"פוטנציאל מאוד גדול"


במסגרת המכרז, שנסגר בשבוע שעבר, שיווקה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) מגרשים ל-345 יחידות דיור צמודות קרקע בשחמון. המגרשים ממוקמים בצד הפונה לכיוון הים ושנחשב לחלק הטוב יותר של השכונה.
בחודש שעבר ניסתה רמ"י לשווק מגרשים בחלק אחר של השכונה, חלק שנחשב לפחות טוב, אך למגרשים אלה לא היה כל ביקוש. 
סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי של 'עמרם אברהם', עדי גייר הסביר השבוע ל"גלובס" כי "ניגשנו למכרז בשחמון 2, מכיוון שאנחנו בונים באילת ומכירים את השוק. זו אחת מהפעמים הראשונות שהמדינה מפרסמת קרקע במסגרת מחיר למשתכן, שכוללת צמודי קרקע. ולא סתם מכרז, אלא במקום הטוב ביותר בעיר. אז כשביצענו את ניתוחי המכרזים שלנו, ראינו שיש פה פוטנציאל מאוד גדול".

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר בתגובה: "לא מדובר בדירות יוקרה, אלא דירות גג-גן שנבנות על פי התב"ע במקום"

 

למכרזים היה ביקוש רב


כמחצית מהמגרשים שישווקו במסגרת המכרז הנוכחי מיועדים למכירה בשוק החופשי, קרי: ללא זכאים על פי מחיר למשתכן במחיר שווי שוק רגיל, ומחירן של הווילות שיימכרו בהם צפוי לעמוד על  כ-3-2.5 מיליון ₪ בהתאם למיקומם. שטח הווילות יעמוד על 165 מ"ר, כאשר כל מגרש יתפרש על שטח של 250 מ"ר. במסגרת תכנית "מחיר למשתכן" יוצעו 169 וילות שמחציתן תובטח לתושבי אילת בהתאם להסכם עליו חתם משרד השיכון עם עיריית אילת, כאשר גם משפרי דיור ולא רק זוגות צעירים להם זוהי דירה ראשונה, יוכלו להשתתף בהגרלה, וזאת בתנאי שהם מחזיקים בבעלותם בדירה אחת בלבד, והם מתחייבים למכרה בתוך שנה מיום המעבר לווילה בה יזכו במסגרת ההגרלה. ברוב רובם של המגרשים זכתה חברת עמרם אברהם, אך בשניים מהם זכתה חברת איל פרץ יזמות.  לפרויקט טרם הוצאו היתרי בנייה, והוא צפוי לדעת גורמים מעורים להסתיים בעוד כשלוש שנים. לכל המגרשים הוגשו בין שלוש לשבע הצעות, ביקוש המלמד כי הקבלנים באילת אינם מתרשמים נכון להיום מהתחזיות הקודרות לאילת בעקבות סגירתו של שדה דב.
יצויין כי נכון להיום, טרם נמסר מועד ההגרלה הבא של "מחיר למשתכן".


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש