פרסומת
דלג

הוצאת שדה התעופה מאילת מקלה על מעבר הציפורים הנודדות מעל אילת

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 14/8/2019 16:51 ● ערב ערב 2928
כמה אלפי חסידות שנצפו ביום ראשון השבוע חגות מעל שמי אילת בנדידתן לאפריקה, חיזקו השבוע אצל חובבי הציפורים בעיר את הסברה כי מרגע הוצאת שדה התעופה מאילת, הנדידה מעל שמי אילת תהפוך קלה יותר עבור הציפורים ● מנהל מרכז הצפרות בעיר נועם וייס אישר השבוע את הדברים והבהיר: ''נדידת החסידות מאירופה ואסיה אינה חדשה באזורנו, אלא שהפעם הן עברו ממש מעל שטח העיר אילת”
הוצאת שדה התעופה מאילת מקלה על מעבר הציפורים הנודדות מעל אילת
החסידות חונות באילת וממשיכות לאפריקה, מעתה יהיה להן קל יותר ● צילום: נועם וויס

אם מישהו תהה עד כמה יכולה הוצאתו של שדה התעופה משטחה של אילת להקל על נדידתן של הציפורים מעל שמי העיר אילת, הרי שהשבוע התקבלה לכך תשובה ברורה כשבין 2,000-3,000 חסידות נצפו ביום ראשון השבוע עושות דרכן מאזור הערבה לעיר. בהמשך נצפו החסידות חגות מעל שמי אילת בקבוצות גדולות כשהן עושות דרכן כבכל שנה ממדינות אירופה ואסיה לכיוון יבשת אפריקה, שם יעבירו את ימי החורף הקרים שמתקרבים למדינות מהם יצאו. לדברי מנהל מרכז הצפרות בעיר נועם וייס, אמנם לא מדובר בתופעה חדשה שכן בכל שנה עוברות החסידות בנדידתן ליבשת אפריקה דרך האזור, אלא שאם עד לפני שנה הן עשו את זה דרך הערבה, הרי שהשנה העזו החסידות ועברו מעל העיר אילת ממש. "הוצאת שדה התעופה מאילת כמו גם רוחות דרומיות טובות שאהובות על החסידות ועוזרות להן בדאייה, משכו אותן לעבור הפעם מעל העיר", מבהיר וייס. "הן נחתו בשעות הלילה שבין שבת לראשון בשמורת עברונה- דקל הדום ובבריכות הפלמינגו ולקראת 9:00 בבוקר של יום ראשון התרוממו, חצו את שמי העיר אילת וחצו את גבול מצריים דרומה".

עד כמה הפריע שדה התעופה בעיר לנדידת הציפורים?
"הרעיון פשוט- המטוסים מפחידים את הציפורים והציפורים מפחידות את המטוסים, זה היה המצב לאורך שנים ולמרות הכל הציפורים בנדידתן נאלצו לעבור באזור כי הצורך לעבור באזור בזמן הנדידה היה חזק יותר מהחשש מהמטוסים. אין ספק שהעברת השדה צפונה תקל על הנדידה. אין לי ספק שעכשיו נוכל לצפות יותר מקרוב במיני ציפורים שינדדו לא רק מעל אזור הערבה אלא ממש מעל שמי אילת".


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש