פרסומת
דלג

מנכל התאחדות המלונות: ''אילת הולכת לעבור מהפך מבחינת תוכן תיירותי''

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 14/8/2019 17:05 ● ערב ערב 2928
לאחר שמשרד התיירות דרש מעיריית אילת ומהתאחדות המלונות לשפר את המוצר התיירותי שמציעה העיר אילת לתיירים ● הודיע השבוע שבתאי שי מנכ''ל התאחדות המלונות כי: ''אילת הולכת לעבור מהפך מבחינת תוכן תיירותי, ובחורף הקרוב יושקעו מיליונים בהפקתם של כ-12 פסטיבלים גדולים ובינלאומיים
מנכל התאחדות המלונות: ''אילת הולכת לעבור מהפך מבחינת תוכן תיירותי''
למרות מיזם האופרה, המאמץ לשיפור המוצר התיירותי באילת טרם צלח. שי

"אילת הולכת לעבר מהפך מבחינת תוכן תיירותי", כך הצהיר השבוע שבתאי שי מנכ"ל התאחדות המלונות. לדבריו, בחורף הקרוב תשקיע התאחדות המלונות ביחד עם עיריית אילת ותאגיד התיירות מיליוני שקלים ותפיק כ-12 פסטיבלים גדולים ובינלאומיים שמטרתם למשוך את הקהל הישראלי וכן את תיירות החוץ". לדבריו, "כרגע אנחנו עוסקים בשיווק בחו"ל".
ההחלטה להשקיע במוצר התיירותי הגיעה, לכאורה, על רקע מכתב ששלח בחודש מרץ 2019  מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, לגורמי התיירות באילת בהם עיריית אילת, תאגיד התיירות והתאחדות המלונות, בו הביע חוסר שביעות רצון מהמוצר התיירותי שמציעה העיר אילת, ודרש כי יפעלו לדאוג "לערך מוסף עבור התייר". במכתבו דרש הלוי מגורמי התיירות באילת ומעיריית אילת, "להתייחס למספר דברים ובהם חלקם בהשתתפות בסבסוד וכן מתן פתרונות שיגרמו לתייר להישאר בעיר אילת כגון: הפחתת מחירים והפיכת העיר אטרקטיבית  מבחינת אטרקציות ותוכן".
כזכור, בסוף חודש מרץ הסתיימה עונת החורף ואתה גם פעילות חברות התעופה המפעילות טיסות לואו קוסט לאילת. עד עונת החורף שהסתיימה, השתתפה התאחדות המלונות בסבסוד כרטיסי הטיסה של חברות אלה, כשמשרד התיירות משלם 45 יורו והתאחדות המלונות משלימה את 15 יורו הנותרים. התאחדות המלונות התחייבה לתשלום למשך שלוש שנים ולאחריהם התמיכה תבחן שוב. ואכן, התאחדות המלונות מילאה את חלקה בעסקה, עד לסיום עונת החורף שהסתיימה ב-2018, אז הודיעה כי תפסיק את תקציב התמיכה, בין היתר משום שלא הוכח כי תיירים אלו אכן מבלים את חופשתם באילת ובהעדר דרך לוודא זאת מי שמרוויח מהסבסוד הן מצריים, ירדן ומקומות תיירותיים אחרים בארץ כירושלים, תל אביב וים המלח. "אמרנו למשרד התיירות כי מיצינו את היכולת הכספית, בשלוש העונות שילמנו קרוב ל-10 מיליון שקל בתמיכות הישירות. כתוצאה מכך זה שיתק פעולות רגילות. הודענו למשרד התיירות כי נפסיק את התמיכה". בעקבות החלטת התאחדות המלונות על הפסקת הסבסוד וביקורת רבה אליה נחשפו במשרד התיירות, הודיע מנכ"ל משרד התיירות אמרי הלוי כי משרד התיירות בוחן את המשך מתן הסבסוד. הלוי שיגר מכתב לגורמי התיירות וביקר אותם על אוזלת היד בשיפור המוצר התיירותי.

 
בראיון ל'ערב ערב' שנערך בחודש מרץ 2019 השיב שי לשאלה כיצד הגיב משרד התיירות: "משרד התיירות לא אהב את הרעיון, אבל הבין אותנו. התחייבנו לשלוש שנים ועמדנו בהתחייבות. הגענו עם משרד התיירות להבנה שנשקיע חלק מהכסף בשיפור המוצר התיירותי, על מנת לצקת תוכן לביקור התייר בנוסף למה שהתאגיד העירוני והעירייה עושים".
שי הביא כדוגמה לכך את  פרויקט האופרה שכלל  מופעים בשיתוף האופרה הישראלית. אך המאמצים לשיפור המוצר התיירותי, לא צלחו. במשרד התיירות  העבירו את הכדור לידיהם של עיריית אילת וגורמי התיירות באילת, תוך קריאה "לשפר את החוויה עבור התייר ולהפוך את העיר לאטרקטיבית, עם אטרקציות, מופעי תיירות מדברית, תיירות אקסטרים ועוד", וכן, "לצאת בקריאה להוזיל את מחירי הלינה עבור התיירים". 


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש