פרסומת
דלג

מחזיק תיק הספורט בעירייה התפטר: "אני לא חותמת גומי של אף אחד"

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 14/8/2019 17:16 ● ערב ערב 2928
תשעה חודשים לאחר שנכנס לתפקידו כמחזיק תיק הספורט בעירייה, הניח אלי דהן, חבר המועצה מטעם סיעת ’ים', מכתב התפטרות על שולחנו של ראש העירייה מאיר יצחק הלוי ● במכתבו מבהיר דהן: "למרות דרישותיי לשתף אותי בהחלטות הנוגעות לספורט המקומי, דברים מתנהלים שלא בידיעתי או על פי דרכי כמתווה מדיניות" ● השבוע מבהיר מחזיק תיק הספורט המתפטר: "אני, שלא כמו קודמי בתפקיד, לא אמשוך את המצב הזה עד לסיום הקדנציה ולא אהיה חותמת גומי של אף אחד"
מחזיק תיק הספורט בעירייה התפטר: ''אני לא חותמת גומי של אף אחד''
"לפני שלקחתי על עצמי את התפקיד ישבתי עם כולם והסברתי להם מה הציפיות שלי, לצערי זה לא שינה כלום". דהן

בשבוע החולף, רגע לפני ישיבת המועצה שעסקה בהמשך דרכה של קבוצת הכדורסל האילתית בליגת העל, החליט אלי דהן, מחזיק תיק הספורט, שאין רגע מתאים מזה מאשר להחזיר את המפתחות לראש העירייה ולהודיע על התפטרותו מתפקידו. השבוע מבהיר דהן כי מכתב ההתפטרות כבר היה מוכן לפני חודשיים, אלא שאז היה ראש העירייה טרוד בענייני שדה דב והוא בחר שלא להפריע להתנהלותו. אלא שהשבוע, משהתחושה כי אף אחד לא ממש סופר אותו בתפקידו וכמו שהיה לאורך כל הדרך מאז קיבל על עצמו את תיק הספורט, דברים סביבו קורים מבלי שישאלו אותו או אפילו יידעו אותו, החליט דהן שתודה ולא תודה. הוא הניח את מכתב ההתפטרות שלו על שולחנו של ראש העירייה ומאז כאילו כלום. "ראש העירייה כתב לי כמה מילים על כמה חבל לו שזה ככה ושהיינו צריכים לדבר על זה קודם. נו באמת הרי דיברתי אתו על זה כמה וכמה פעמים קודם אבל זה לא שינה שום דבר".

 

הנהלת העירייה פועלת לבדה


"סיעת 'ים' בראשותו של יהודה מורדי, הצטרפה לקואליציה כדי לעזור ולתמוך בראש העירייה", מבהיר השבוע דהן. "אני בחרתי בתיק הספורט הקרוב לליבי מתוך עיסוקי בתחומי הספורט השונים מזה שנים. שימשתי כשופט כדורגל, כחבר אגודת הכדורגל ואף כיו"ר האגודה, שימשתי כמנהל קבוצת כדורסל נוער, חבר עמותה בכדורסל ואחרי שהכרתי את שני תחומי הספורט הגדולים של אילת מקרוב, חשבתי שזה רק טבעי לקחת על עצמי את התיק שאוכל להשקיע ולעזור בו, אלא שבפועל גיליתי מהר מאוד שהנהלת העירייה נוהגת לעשות הכל לבד, בלי לשאול אותך כמי שמחזיק את התיק. מהר מאוד הבנתי שאם אני נמצא או לא, זה ממש לא משנה שכן לא אני הוא זה שמקבל החלטות. יכול להיות שגזבר העירייה יעביר כסף לאגודות ולמטרות ספורט שונות בלי להתייעץ איתי כמחזיק תיק הספורט? יכול להיות שאני מגלה שהוא, הגזבר, מוציא אוטובוס למשחק של נבחרת ישראל בלי לשאול אותי? יכול להיות שדברים שמסוכמים ביני לבין מנכ"ל העירייה וראש העירייה לא יוצאים לפועל?".
במכתב ההתפטרות שלו מפרט אלי דהן כמה סוגיות שחלפו מעל ראשו: "טיפול בסוגיית אגף הספורט- מנוהל ומבוצע ישירות על ידי מנכ"ל העירייה וחמור מכך שכל מה שנסגר מבוצע הפוך ואחרת ממה שנקבע במשרדך (ראש העירייה)". "דיברנו על ייעול אגף הספורט", מסביר דהן, "דובר על שני אנשי אחזקה שיפעלו בכל אולם ספורט ויעשו בו אחזקה שוטפת ולא תיקון שברים בלבד, על מנת שהאולמות ישמשו בצורה הטובה ביותר את ילדי אילת. בפועל ההיפך קרה. צומצמו תקנים, מצב אחזקת אולמות הספורט בעיר הורע. איך יתכן כדבר הזה? אני מוצא את עצמי צריך לתת לאנשים בעיר תשובות על דברים שקשורים אלי ואני בכלל לא מודע אליהם ולא מעודכן בהם". עוד במכתבו מפרט דהן: "אושרו הוצאת כמה אוטובוסים בכמה מקרים למשחקי כדורגל שונים ללא ידיעתי ובאישור ישיר שלך (ראש העירייה- מ.ל.ד.) והעברת כסף מגזבר העירייה. העברת סמכות ואחריות למרוץ המדברי שלא בידיעתי וללא התייעצות איתי. ניהול כספי התמיכות וביצוע העברות כספים שלא בידיעתי".

מה בעצם שבר את גב הגמל?
אלי: "בפגישה ביני לבין הגזבר אסי בן חמו וראש העירייה, סוכם לתת בוועדת התמיכות סכום של 1.4 מיליון ₪ לקבוצת הכדורגל. סגרנו. לצערי לא יכולתי להגיע לוועדה וביקשתי מאסי ומראש העירייה לעמוד בסיכומים שלנו. הם כמובן הבטיחו שמבחינתם הכל סגור. למחרת הישיבה אני שואל את הגזבר מה היה והוא מעדכן אותי שסגרו לכדורגל סכום תמיכה של 1.350 מיליון ₪ וגם זה בקושי עבר ובמקביל אושרה הוצאת אוטובוס לטובת ילדי הכדורגל שנוסעים למחנה בחו"ל. שלא תביני לא נכון, אני הכי בעד לעזור אבל למה לא לעמוד בהסכמים ולמה לא לשאול? אם אני מחזיק תיק הספורט ואף אחד לא טורח לשאול אותי או לעדכן אותי אז למה אני נחוץ בכלל? הבנתי שאם ראש העירייה, מנכ"ל העירייה והגזבר מקבלים לבדם החלטות אז למה אני צריך להיות שם בכלל? אני לא חותמת גומי של אף אחד. זה הגיע למצב שתותי נופי הוציא מכתב לראש העירייה על מצבם של מגרשי הכדורגל בעיר ולא טרח בכלל לכתב אותי. כששאלתי אותו איך פסח עלי, הוא התנצל והבהיר לי: "מאחר ולא היה עם מי לדבר קודם אני כבר רגיל לדבר ישירות מולם", את מבינה את זה? זאת לא התנהלות נכונה. רק אחרי שהערתי לתותי הוא שלח שוב את המכתב והפעם כיתב גם אותי".

מה הייתה העמדה שלך בעניין קבוצת הכדורסל בליגת העל?
"העמדה שלי הייתה ברורה- שאנחנו צריכים קבוצת כדורסל בליגת העל אבל לא בכל מחיר. אם זה אומר לתת לכדורסל עוד מיליון או שניים על חשבון ילדים מאגודות הספורט האחרות, צריך לבדוק את זה. הייתי מעדיף למצוא ספונסר שייתן הלוואה לעמותה, אבל מאחר ואת מכתב ההתפטרות שלי הגשתי לפני הישיבה ומאחר ולא נכחתי בה כי לא הייתי בעיר, כבר לא ממש משנה מה הוחלט".

מה הדברים העיקריים ששמת לך לעצמך כמטרה בתפקיד?
"למנף את הכדורגל בעיר שיצליח יותר, שקבוצת הכדורסל תמשיך לפעול בליגת העל, שיהיו לילדי אילת יותר מתקנים להתאמן בהם כמו שני מגרשי דשא סינטטי ראשונים בעיר, שישמשו לאימוני קטרגל שכבר אושרו ואוטוטו צריכים לצאת לעבודה וכן, זה משהו שלחצתי שיקרה וזה קורה בעזרת כולנו".

 

ראש העירייה לא צלצל


שבוע לאחר שהניח את מכתב ההתפטרות על שולחנו של ראש העירייה, מאיר לא טרח אפילו לצלצל ורק הסתפק בשליחת כמה מילים על כמה חבל שלא דיברו על כך קודם. טענה זו מבטל אלי מיד ומבהיר כי העלה את הסוגיה הזו בפני ראש העירייה כבר כמה וכמה פעמים במהלך תשעת החודשים בהם נשא בתפקיד. 

ואם הוא היה מבקש ממך לחזור בך מההחלטה?
"הייתי לוקח שוב את התיק בתנאי שיהיה סדר בתפקיד ושדברים ייעשו בלי התערבותם. אחרי הכל אני אוהב ספורט. המוטו שלי בחיים הוא להיות אך ורק במקום בו אני יכול להשפיע. אין לי שום כוונה להגיע למצב של קודמי בתפקיד שאחרי חמש שנים אמר אכלו לי, שתו לי".

אגב קודמך בתפקיד, מה שעשו לו לא הדליק אצלך נורה אדומה?
"הכרתי מה עשו לו והחלטתי להתקפל כדי שלא אגיע למצב אליו הוא הגיע. לפני שלקחתי על עצמי את התפקיד ישבתי עם כולם והסברתי להם מה הציפיות שלי, לצערי אני מבין שזה לא משנה כלום ולכן לא אחכה חמש שנים כדי להגיע לאותה נקודה. ובכל מקרה, אם ראש העירייה יחליט שהוא רוצה, אשמח לפגוש אותו ולהסביר לו שוב את הדברים".


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש