פרסומת
דלג

האם הפועל אילת תעמוד בדרישות הבקרה התקציבית?

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: אילוסטרציה ● 14/8/2019 17:17 ● ערב ערב 2928
בישיבת מועצת עיר שהתקיימה בשבוע שעבר, אישרה המליאה פה אחד את הצעדים הנדרשים להצלת קבוצת הכדורסל של אילת ● המתווה כולל את הגדלת תקציב התמיכה לקבוצה ב-500 אלף ₪ והענקת הלוואה בגובה 2 מיליון ₪ לכיסוי חובות העבר ● תוספת כספי התמיכות ייועדו לכיסוי ההלוואה ● הבשורה הטובה- צעד זה יסייע לקבוצה בשנת 2020, השאלה איך תסתדר הקבוצה בחודשים שנותרו עד אז והאם יתפוס ההסכם מול העירייה בבקרה התקציבית
האם הפועל אילת תעמוד בדרישות הבקרה התקציבית?

הנהלת הפועל אילת בראשותו של היו"ר טל פנחס והמנכ"ל אורן אלמוג, יכולים להיות מרוצים מהאמון המלא שנתנו בהם חברי מועצת העיר בישיבת המועצה האחרונה, בה הצביעו חברי המועצה ברוב על ההחלטות שנועדו להציל את קבוצת הכדורסל של אילת ולאפשר לה להמשיך לפעול בליגת העל. על פי המתווה שהוצע בישיבה, החל משנת התקציב הבאה ב-2020, יוגדל סכום התמיכה לאגודת הכדורסל בחצי מיליון ₪ ויעמוד על 2.5 מיליון ₪ במקום 2 מיליון ₪ - תקציב התמיכה העירונית שניתן עד כה לקבוצה. עוד אישרה המועצה מתן הלוואה בגובה 2 מיליון ₪ לקבוצה, הלוואה אותה תחזיר הקבוצה לעירייה באמצעות תוספת התמיכות שניתנה לה, במשך ארבע שנים. כך מקווים בעירייה תוכל הקבוצה לצאת מחובות העבר שלה ולהמשיך לפעול בליגת העל. 
הבעיה הניצבת לפתחה של הקבוצה כעת היא איך לשרוד את החודשים הבאים עד לתחילת שנת 2020 עם תמיכה עירונית של 2 מיליון ₪ ומענק על סך 300 אלף ₪ שהוענק באופן חד פעמי לקבוצה על ידי העירייה בשל הישגיה. נכון להיום מקווים בקבוצה כי הנתונים יספיקו להוכיח לבקרה התקציבית כי עיריית אילת עומדת מאחורי הקבוצה וכי הפתרון לחובות העבר הנאמדים על כ–3.5 מיליון ₪ אוטוטו יגיע. ואולם בסביבת הקבוצה לא משוכנעים כי הבקרה תאשר את המתווה הזה ותדרוש פתרונות כבר בחודשים הקרובים. 

את תגובת יו"ר הנהלת הפועל אילת טל פנחס לא הצלחנו להשיג עד לסגירת הגיליון. 'ערב ערב' ימשיך לעדכן.


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש