פרסומת
דלג

משספת גרון כלבתה מבקשת מבית המשפט לבטל את הרשעתה

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 22/8/2019 18:13 ● ערב ערב 2929
בחודש ינואר שיספה פלורז פרננדז (37) את גרון כלבתה וטענה כי הכלבה "נפלה על הסכין" ● לבסוף הודתה פרננדז במעשה אך הביעה חרטה כנה ● לאחר שהורשעה במסגרת הסדר טיעון התיר לה בית משפט השלום באילת לחזור לעבוד בתנאים מגבילים ● כעת היא מבקשת מבית המשפט כי יבטל את ההרשעה בשל חשש שיגרשו אותה ואת בנה מהארץ
משספת גרון כלבתה מבקשת  מבית המשפט לבטל את הרשעתה
הכלבה עם גרונה המשוסף על שולחן הניתוחים ● צילום: אילת אנימלס

בחודש ינואר השנה הגיעו בני זוג לבית החולים לחיות כשהם אוחזים בכלבה הסובלת מדימום בצווארה וביקשו לטפל בכלבת המשפחה שגרונה נראה כאילו שוסף. לטענת אחד הפעילים בעמותת "אילת אנימלס" לזכויות בעלי חיים טענו הבעלים, כי הכלבה נפלה על הסכין וכתוצאה מכך נפצעה. "לאחר שבדקנו את החתך נראה כי מדובר בחתך שנעשה בכוח וכי הפציעה לא תואמת נפילה על סכין כפי שנטען". פלורז פרננדז, בעלת הכלב, הודתה לבסוף במיוחס לה וטענה כי עשתה זאת מכיוון שהכלבה הכעיסה אותה כי לא הפסיקה לנבוח לאחר שהשכנים התלוננו שוב ושוב שהכלבה מפריעה את מנוחתם, אך הביעה חרטה כנה: "כשאני אומרת שאני מצטערת זה לא מספיק, אני מתביישת, ממש כואב לי ואף אחד לא יודע כמה כואב לי. אין לי תשובה למה שעשיתי", אמרה במשפטה. בעלה העיד לטובת אשתו ואמר: "בזמן המעשה היא הייתה בדיכאון קשה. היא כל הזמן מצטערת, היא לא מבינה איך עשתה את זה אין לה ממש הסבר. לפני זה הכלבה הייתה ממש כמו התינוקת שלה".  

 

"כיום הכלבה משחקת עם הילדים"


פרננדז הורשעה לבסוף על סמך הודאתה במסגרת הסדר טיעון בכתב אישום מתוקן בעבירה של התעללות בבעל חיים. כעת מבקשת פרננדז מבית המשפט באמצעות עורך דינה בן מעוז, לבטל את הרשעתה בשל החשש כי תגורש מהארץ יחד עם בנה. פרננדז טענה כי בזמן המעשה הייתה במצב נפשי קשה ובאי יציבות נפשית, כך עולה מכתב ההגנה. עורך דינה טען כי היא נוטלת טיפול תרופתי ונמצאת במעקב השירות הפסיכולוגי. עוד הדגיש כי מהדוחות הרפואיים שהוגשו לבית המשפט עולה כי היא סובלת בין היתר מדיכאון ופוסט טראומה. עורך דינה אף הדגיש כי מרשתו לקחה אחריות על מעשיה והודתה במעשה. כמו כן הביעה חרטה כנה והיא משתפת פעולה עם שירות המבחן וכל גורמי הטיפול. עוד טען עורך דינה כי על בית המשפט להתחשב בעובדה כי כבר באותו היום סמוך לאירוע פינתה עם בן זוגה את הכלבה לקבלת טיפול רפואי מה שהביא בסופו של יום להצלתה, "עורך הדין הגיש תמונות של הכלבה כפי שהיא היום", הכלבה כעת בריאה ומאושרת ומשחקת עם הילדים".  בטיעונים לעונש מבקש עו"ד מעוז מבית המשפט: "לשמר את התהליך החיובי בו מצויה הנאשמת ולקבל את המלצת שירות המבחן שלא להרשיעה. לאור העובדה כי הרשעתה בדין עלולה להביא להשלכות ממשיות ומידיות של הפסקת הסדרת המעמד שלה ושל בנה הקטין בארץ". 
עו"ד מעוז מבקש מבית המשפט שלא להרשיע את הנאשמת ולהיצמד להמלצת שירות המבחן. מנגד מבקשת התביעה כי בית המשפט יפסוק לנאשמת 12 חודשי מאסר בפועל: "בכל מקום אחר אם היינו מדברים על אדם, היינו מבקשים פיצוי שישקף את הסבל, אבל אי אפשר לבקש פיצוי לבעל חיים", התביעה מבקשת כי בית המשפט יטיל על הנאשמת קנס, או פיצוי "לצער בעלי חיים". בעוד כחודש יידרש בית משפט השלום באילת, להכריע ולקבוע האם ההרשעה תישאר על כנה.  


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש