פרסומת
דלג

פסטיבל הג'אז לעשירים בלבד?

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: י. בן יתח ● 22/8/2019 18:34 ● ערב ערב 2929
409 ₪ ליום זה הסכום הנמוך ביותר שיכול לשלם השנה תושב אילת שיבקש ליהנות מצלילי הג'אז שיחתמו את הקיץ בנמל אילת ● אז נכון שמדובר בכניסה לשני מופעים באותו ערב ועדיין תושבי אילת זועמים על כך שלא ניתן עוד כבעבר לרכוש כרטיס כניסה בודד להופעה אחת בערב על פי רצונם ● "אין שום סיבה שהפקת הפסטיבל תכופף את ידינו ותאלץ אותנו להכניס יד עמוק עמוק לכיס", אומרים חובבי הג'אז בעיר שמאיימים השנה להישאר מחוץ לעניינים ● תאגיד התיירות: "ההחלטה איננה שרירותית והיא נלקחה מתוך הבנה שפסטיבל מהותו להתנהל כפסטיבל שבו ניתן לחוות מספר מופעים בכרטיס אחד"
פסטיבל הג'אז לעשירים בלבד?
לא ניתן עוד כבעבר לרכוש כרטיס כניסה בודד להופעה אחת בערב ● צילום: יהודה בן יתח

ביום ראשון הקרוב ימלאו צלילי הג'אז את נמל אילת ויהוו החותם המסורתי לימי החופש הגדול החמים. גם השנה ייבנו בינות לקונטיינרים בנמל, תחת כיפת השמיים, אולמות המופעים שיציעו כמיטב המסורת לחובבי הג'אז שורה של מיטב אמני הג'אז מהארץ ומחו"ל שיותר משמחים להגיע להופיע בפסטיבל הג'אז באילת ששמו הולך לפניו מזה שנים. גולת הכותרת בפסטיבל השנה שיימשך בין הימים ראשון- שלישי, תהייה תחרות הפיינל בין שלושת הסקסופוניסטים שהגיעו לקו האחרון בתחרות מייק ברקר העולמית. לראשונה בארץ ובעולם כולו, יתחרו על הבמה שלוש הסקסופוניסטים שהגיעו לקו הגמר על ליבם של הצופים בקהל וחברי השיפוט שיכריעו ביניהם בסדר המקומות הראשונים להנאת הקהל שיצפה ברגעי השיא.

 

מר קויז היל ● צילום: טוד ררג 

 

לא עוד כניסה למופע בודד


לצד ההכנות וההתרגשות לקראת פתיחתו של הפסטיבל בעיר, נשמעים השבוע צלילים צורמים מכיוונם של חובבי הג'אז האילתים, שגילו שהשנה לא יוכלו עוד לרכוש כרטיס כניסה אחד למופע אחד על פי רצונם, כפי שהיה נהוג בכל שנות קיומו של פסטיבל הג'אז באילת. השנה הם ייאלצו לשלוח יד עמוק יותר לכיס ולרכוש 'פס יומי' שיכלול שני מופעים ביום לכל המעט. הכסאות באולמות יסומנו, כך שמי שירצה להיות ממוקם בשורות הראשונות והטובות יותר, יידרש לרכוש 'פס יומי' ברמה 1 שמחירו לתושב אילת 476 ₪ (לעומת 633 מחיר ה'פס' למי שאינו תושב). מחירו של 'פס' ברמה 2 לתושב עומד על סכום של 443 ₪ (588 ₪ למי שאינו תושב) ומחיר 'פס' ברמה 3 לתושב עומד על 409 ₪ (543 ₪ למי שאינו תושב), שזהו אגב הסכום הנמוך ביותר שיוכל תושב לשלם עבור צפייה במופעי הפסטיבל. אז נכון שהעלות כוללת שני מופעים ובהתחשב בכך המחיר סביר ועדיין, חובבי ג'אז רבים בעיר הבהירו השבוע כי היו מעדיפים שגם השנה תינתן להם האפשרות לשלם מחיר נמוך יותר ליום עבור הופעה אחת לבחירתם והם לא ירגישו 'שבויים' כהגדרתם על ידי הפקת הפסטיבל ויאלצו להיכנס לשני מופעים ביום כי בלאוו הכי שילמו על 'פס יומי'. "עלות 'פס' יומית לזוג עומדת על 818 ₪", מחתה השבוע תושבת אילת שהבהירה כי באם תחליט בסופו של דבר להגיע לפסטיבל היא ובעלה ייאלצו להסתפק ביום מופעים אחד. "זה הזוי", היא כועסת. "בכל שנה היינו בוחרים מופע אחד המועדף עלינו והיינו נהנים לאורך כל ימי הפסטיבל. השנה, אם בכלל נחליט להגיע לפסטיבל, נאלץ להסתפק ביום אחד בלית ברירה, כשביום השני יש מופע אחר אליו היינו מעדיפים להגיע. התחושה שיש כאן הוזלת מחיר בודד של כרטיס היא לחלוטין לא נכונה, כי ההפקה מאלצת אותנו להיכנס למופע אליו לא היינו הולכים. אין שום סיבה בעולם שנהייה מוגבלים בהחלטתנו".

 

הביא לאילת את מיטב האמנים. דגיבירי ● צילום: יוסי צבקר

 

"אילתים מתעוררים בבוקר לעבודה"


ראם, חובב ג'אז וותיק בעיר שגילה להפתעתו רק השבוע את העובדה שלא ניתן עוד לרכוש כרטיס בודד למופע אחד ביום, הבהיר כי הוא מתכוון השנה להחרים את הפסטיבל. "שנה שלמה חיכיתי לזה ואני לא מוכן לתת ידי להחלטה השערורייתית הזו של ההפקה. אמנם ישנה הקפדה על הוזלת המחירים לתושבי אילת ואמנם מחיר ה'פס' עבור שני מופעים הוא סביר ביותר, אבל העובדה שמאלצים אותנו לשלוח יד עמוק יותר לכיס כדי ליהנות מהפסטיבל שמתקיים אצלנו בבית הוא לטעמי בגדר חוצפה. הייתי שמח אם כל תושבי אילת יחרימו השנה את האירוע ויגרמו למפיקים להבין שאילת זה לא חו"ל וכאן לא יכולים לעשות לנו את זה. אנחנו אנשים עובדים, שלמחרת בבוקר צריכים להתעורר ליום עבודה רגיל, אין לנו גם את היכולת לקנח בכל לילה את הפסטיבל עד לסופו. מילא מי שמגיע מחוץ לאילת וכבר שולח את היד עמוק לכיס. הם בלאו הכי מגיעים לעיר ספיישל לטובת הפסטיבל, הם לא צריכים להתעורר לעבודה מוקדם בבוקר כמונו והם בלאו הכי מחשבים את ההוצאה הגבוהה עבור הפסטיבל. כולי תקווה שבהפקה יבינו ברגע האחרון את הטעות שנעשתה ויאפשרו לפחות לתושבי אילת לרכוש כרטיס בודד להופעה אחת ביום כרצונם, גם אם במצב שנוצר זה יהיה השנה על בסיס מקום פנוי".
ויש גם נקודת אור בפסטיבל- השנה לצד סימון מקומות הישיבה באולמות, לא שכחו המפיקים לשמור מקומות ישיבה נגישים. גם במקרה זה נאלצים הצופים לרכוש 'פס' יומי בלבד וגם במקרה של המקומות הנגישים ישנה הוזלה משמעותית לכרטיס עבור תושב אילת.
הכרטיסים היקרים ביותר השנה לפסטיבל הם כרטיסי 'פס' פלטינה וי.אי.פי המקנים כניסה לשישה מופעים במהלך שלושת ימי הפסטיבל. כרטיסי פלטינה ברמה 1 הנחשבים ליקירים ביותר כבר לא ניתן להשיג. עלות כרטיס וי. אי. פי ברמה 2 לתושב אילת 1,181 ₪ (1572 ₪ עבור מי שאינו תושב). עלות כרטיס ברמה 3 לתושב 1,085 (מחיר זהה לכניסה למיקום נגיש), מחיר כרטיס פלטינה למי שאינו תושב עומדת על סכום של 1,445 ₪. 
אגב את כרטיסי הכניסה המוזלים לתושבי אילת ניתן לרכוש ברכישה מוזלת במוזיאון אילת עירי בהצגת תעודת תושב תקפה. גם בקופות הפסטיבל בימי האירוע ניתן לרכוש 'פס' יומי במחיר תושב, בכפוף להצגת תעודת תושב תקפה.

בתגובה נמסר מתאגיד התיירות באילת: "ההחלטה איננה שרירותית והיא נלקחה מתוך הבנה שפסטיבל מהותו להתנהל כפסטיבל שבו ניתן לחוות מספר מופעים בכרטיס אחד. זו השנה השנייה בה אנו מוכרים כרטיס יומי לאולם או כרטיס יומי לשני האולמות, מה שמאפשר לאורח ליהנות משלושה עד שישה מופעים בערב. זה הבידול שבין פסטיבל למופע בודד (כדוגמת פסטיבל הג'אז באנטיב, פסטיבל הג'אז בלוזון וכל פסטיבל מוערך בארץ ובעולם). בשנים הקודמות נעשה ניסיון לבודד את הרכישה אך לאחר בדיקות הדבר לא הצדיק את עצמו מקצועית וכלכלית. ההשקעה הגדולה בהבאת האמנים הנחשבים ביותר לארץ וליהוק האמנים המקומיים המובילים, מחייבת אותנו לפעול באחריות ולהמשיך את מסורת הפסטיבל הוותיק ביותר בישראל. בכל ערב יש במה פתוחה ברחבה הציבורית בה מתקיימים מופעי ג'אז ובנוסף מתחמי אוכל, יין ואומנים אילתים. אנו מזמינים את תושבי אילת ואורחיה להגיע וליהנות מאווירה קסומה ומוזיקת ג'אז מהנה אל מול המפרץ המדהים". 


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש