פרסומת
דלג

הפוקס של פוקס

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 4/9/2019 18:11 ● ערב ערב 2931
ביום שבת, איבדה נהגת ברכב פרטי שליטה על רכבה והתנגשה בחלון הראווה של חנות פוקס בביג, שהתנפץ ● למרבה המזל לא היו נפגעים ● ''שמענו בום חזק והחלון התנפץ, בהתחלה לא ראינו שמדובר במכונית וחשבנו שזה פיגוע'', אמרו עובי אורח ששהו במקום ● שלומי הבעלים של החנות: ''תאונות קורות וטוב שהמקרה הסתיים בלי נפגעים''
הפוקס של פוקס
ברשתות החברתיות התלוצצו ●

נהגת רכב פרטי, שחנתה מול חנות פוקס איבדה שליטה והתנגשה הישר בתוך חלון ראווה של החנות בקניון הביג אילת. כתוצאה מההתנגשות התנפץ חלון הראווה הכולל את דלת החירום של החנות העשויה זכוכית מחוסמת. אלון, שהיה בחנות עם ילדיו באותה עת סיפר ל'ערב ערב': "היינו בקופה, פתאום שמענו בום חזק, באינסטינקט רצתי לילדים ורצנו לכיוון הפנימי של החנות". לדבריו: "בהתחלה לא קלטתי שמדובר במכונית. שמעתי בום, רעש גדול וראיתי את החלון מתנפץ, חשבתי שאולי מדובר בפיגוע. המכונית פגעה בדיוק במקום בו יש סטנדים של בגדים שמעט הסתירו אותה בהתחלה, רק אחרי מספר שניות הבנתי כי מדובר במכונית שהתנגשה בחלון הראווה...גם העובדים בחנות נבהלו, ראיתי מישהי שממש התחילה לבכות ורעדה. אחרי שראינו כי מדובר במכונית שפגעה בחלון הראווה, חלק מהקונים המשיכו בקניות אבל הרוב יצא החוצה לראות מה קרה". התאונה הלא שגרתית תועדה על ידי קונים, צילומים הועלו לפייסבוק וזכו לתגובות רבות: "היה מבצע", או: "כנראה זאת נהגת שלא רצתה לעמוד בתור".

שלומי הבעלים של חנות פוקס שהוזעק למקום סיפר ל'ערב ערב': "אני לא הייתי בחנות בזמן שהתאונה התרחשה. התקשרו אילי והגעתי במהירות. כשהגעתי למקום פגשתי באישה שהייתה עם הילד שלה. היא הגיעה על מנת לרכוש לבנה חולצות בית ספר, היות וביום ראשון מתחילה שנת הלימודים".

איך היא הגיבה כשראתה אותך?
"היא הייתה מאד מבוהלת, מפוחדת ומזועזעת וסיפרה כי הבעל שלה נמצא בטיפול נמרץ בסורוקה וכי מחר בנה מתחיל את שנת הלימודים ולכן רק היום הגיעה לקנות לו חולצות בית ספר. היא סיפרה כי היא בלחץ בגלל האשפוז של בעלה, והיא לא מבינה איך זה קרה". 
לדבריו: "אני משער שהלחץ האימהי עשה את שלו ככל הנראה היא שילבה את ההילוכים למצב של נסיעה קדימה במקום נסיעה לאחור, מכיוון שמדובר בג'יפ יש לו כוח ולכן עלתה על המדרכה ופגעה בחלון הראווה". שלומי מרגיע ואומר: "זה לא סוף העולם, תאונות קורות, מזל שלא היו נפגעים בגוף ובנפש. אני שמח שלא היה באותו רגע אף אחד על המדרכה וכי אף אחד בתוך החנות לא נפגע. אומנם תפקוד החנות נפגע מעט כי בכל זאת חלק מהוויטרינה נופץ ולא נעים לעבוד בחום שנכנס אבל זה נגמר". עוד הוסיף: "למזלנו מדובר בחלון וויטרינה ודלת חרום שהיו מזכוכית מחוסמת, אחרת היו רסיסים שהיו עלולים להרוג". 

ומה עם האישה שהייתה מעורבת בתאונה?
"בסך הכל מדובר באישה נחמדה, כשהגעתי הרגשתי צורך לנחם אותה היא הייתה עם הבן שלה והייתה מבוהלת. אימא, שנמצאת במצב לא קל שבעלה מאושפז בטיפול נמרץ ורצתה לדאוג שלבן שלה לא יחסר דבר לבית ספר. התכתבתי אתה מאז, והבנתי ממנה שבעלה יצא מטיפול נמרץ וזה טוב. תאונות קורות וטוב שהסתיימו בלי נפגעים. זה נגמר. הזמנו דלת וזכוכית והיום (יום שני) יתקינו. זה נגמר ברוח טובה". 

מה עושים במקרה כזה, מי משלם עבור הנזק?
"מדובר באירוע ביטוחי, יש ביטוח צד ג' של הרכב" ושלומי מוסיף: "אנחנו מבקשים לאחל  החלמה מהירה לבעלה, והצלחה בלימודים לבנה ולכל ילדי אילת". 
זאת אינה התאונה הראשונה במהלכה רכב נכנס בחלון ראווה, בשנת 2006 איבדה נהגת חדשה שליטה על מכוניתה מסוג סוברו ודהרה היישר אל הקופה בחנות "תמנון" בביג. גם אז לא נגרם נזק מלבד חלון הראווה שנופץ. 

עדי ראיה שהיו במקום סיפרו אז כי: "הנהגת פגעה ברכב חונה ואז עלתה על המדרכה וככל הנראה בשל המהירות עפה קדימה עם המכונית עברה את המדרגות המובילות לחנות ונכנסה בחלון הראווה. המכונית נעצרה כאשר היא הגיעה לקופה. מי שהיה מפקד יחידת התנועה של אילת, פקד עמי אושפיץ, סיפר אז: "הנהגת רצתה לצאת מהחניה, שילבה הילוך ונתנה גז, אבל מעצור היד היה מורם והיא לא הבינה למה המכונית לא נוסעת, אז היא המשיכה לתת גז, ואז איבדה שליטה על הרכב".


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש