פרסומת
דלג

האנשים שעושים את אילת: האיש שהצליח ''יותר מידי'' בשביל המערכת

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 26/9/2019 14:24 ● ערב ערב 2935
עד לפני כחודשיים, במשך 15 שנים, היה יוסי מלול, בן אילת, מי שמשך בחוטים של מחלקת הנוער בכדורסל ● מאמן קבוצת הנוער בליגת העל הפועל תום אילת, מנהלה המקצועי של מחלקת הנוער, האחראי על האדמיניסטרציה, על הנסיעות ובעצם מה לא ● צחוק הגורל הוא שדווקא בסיומה של העונה הטובה ביותר של מחלקת הנוער עד כה, הוא נפרד מהטייטל, ויתר על הצד הניהולי רק כי לא הסכים לוותר על העבודה בשטח, על המגרש, עם בני הנוער ● על כל ההישגים אליהם הביא את דור העתיד של הכדורסל באילת בשנה החולפת, על ניהול מרשים של מחלקת הנוער שלא ידעה בניהולו גירעונות והייתה מהמסודרת בארץ, בחרה מערכת 'ערב ערב' ביוסי מלול לאיש השנה בספורט
האנשים שעושים את אילת: האיש שהצליח ''יותר מידי'' בשביל המערכת

האמת, לא היה קל לבחור באיש השנה בספורט. במרוצת השנים האחרונות וגם בשנה החולפת, ידעו ספורטאי אילת עדנה בהישגיהם והעלו את אילת על המפה בשלל ענפי ספורט ביניהם הגלישה, הג'ודו, החלקה על הקרח, התעמלות אמנותית, שחייה, טניס, שחייה צורנית ועוד. הספורטאים היחידנים זכו השנה לשורה של הישגים ראויים ובקלות היינו בוחרים באחד מהם לתואר ספורטאי השנה, אלא שבשנה של אולימפיאדה, כשהדברים עדיין לא הוכרעו והתחרות עדיין בעיצומה, העדפנו שלא לפגוע בצעירים ולבחור דווקא במי שמוביל, מדריך ומראה את הדרך לדור ההמשך.
ולא היה נכון יותר מאשר לסגור מעגל דווקא עבור האיש שגידל על ברכיו דורות של כדורסלנים צעירים והביא את מחלקת הנוער בכדורסל של אילת בשנה החולפת להישגיה הגדולים ביותר עם לא פחות מארבע זכיות באליפות, גזירת רשתות בקצב ושמפניות שגרמו להרבה צעירים והורים לחייך כל הדרך לזכייה בגביע. במקביל להחזרת מפתחות הניהול והעדפתו לוותר על תפקיד ניהולי לטובת עבודת שטח עם דור העתיד, יוסי מלול הוא איש השנה שלנו בספורט.
"הבחירה בי מאוד מחמיאה בעיקר לאור העובדה שעזבתי את החלק הניהולי והמקצועי באגודה ונשארתי באימון", הודה יוסי מלול על בחירתו. "אבל אם מסתכלים על העונה הקודמת, באמת שהייתה לנו עונה מטורפת ומוצלחת בכל קנה מידה. אני יכול לומר היום בגאווה ש'פרשתי בשיא'. אני לא עוזב לשום מקום, אני כאן בשביל הכדורסל והכדורסל בשבילי הוא דרך חיים ואני רואה את עצמי ממשיך לאמן עוד כמה שנים טובות".
במסגרת הרה- ארגניזציה בתפקידו במחלקת הנוער, מלול ממשיך לאמן גם השנה את קבוצת הנוער שלו- הפועל תום אילת ובמקביל, לאחר שנים בהם לא אימן בבית הספר לכדורסל, יוסי מלול נהנה מתמיד לאמן השנה את קבוצת כתות ג'. כמו סבא טוב הוא מרביץ בילדים את תורת הכדורסל ומפנק אותם מכל הלב בשלל הפתעות. "הקבוצה שלי- 'הכרישים של יוסי', זה השם שהם בחרו בו, גורמת לי לחידוש כוחות ולעשייה עם מוטיבציה לעוד 10 שנים לפחות, כך שאני מודה ל'ערב ערב' על הבחירה אבל גם מבהיר בפה מלא שיש לי עוד הרבה מה לעשות ואני מתכוון עוד לעשות".

 

 

לא קשה לתפקד כשמזיזים אותך ככה מהמקום?
"צריך לפעמים לדעת לוותר ולעשות דברים אחרים בחיים. הצד הניהולי של הכדורסל היה אחד הדברים שאהבתי בחיים, מנגד, ההדרכה אצלי של הכדורסל קודמת לכל ואני נמצא בנקודה הזו מתוך רצון ובחירה ואני לא מצטער לרגע. אני נמצא כאן בשביל הילדים, בשביל הכדורסל באילת. כל זמן שיצטרכו אותי, אני כאן".

היום מהצד אתה רואה דברים שלא ראית מבפנים?
"לפעמים מדגדג לי באצבעות שאני לא מקבל החלטות, אבל אני משתדל להתנתק ולהמשיך קדימה והמשכתי בשיא המרץ עד כדי כך שפיתחתי לעצמי הובי חדש בחיים- הבישול. כולם שואלים אותי היום לנוכח ההצלחות הקולינריות שלי איפה הייתי עם זה עד היום", הוא צוחק. "הבישול ממלא אותי, תרתי משמע וחוץ מזה יש לי את הנכד שאנחנו נהנים ממנו בסבתאות חדשה. איריס אשתי ואנוכי הפכנו את החצר שלנו לגן שעשועים ואנחנו נהנים כל רגע במחיצתו. הנכד הזה גורם לי להבין שלא חסר לי היום כלום בחיים. וחוץ מזה יש לי אשה מדהימה שסוף סוף יש לי יותר זמן להיות איתה. הוצאתי אותה מהמטבח ולקחתי פיקוד ואני מפנק אותה בכל יום בבישול אחר ואת כל הבית בכלל, וכייף לי".

מה שלום האגו?
"אף פעם לא הייתי בעל אגו. שום פעולה שלי לא הייתה מונעת מתוך אגו. אני מניח אותו בצד כי טובת ההשקעה באחרים הייתה תמיד לפני האגו שלי גם אם המחיר של פגיעה בכבוד שלי. היה לי מאוד קל להיפגע, לקום וללכת, אבל זה לא אני. הכדורסל הוא מעל הכל. אני מחכה לאימון הבא כל יום ובעיקר מחכה לאימון של 'הכרישים הקטנים' שלי.

מה זה עשה לך לחזור לאמן את הקטנטנים?
"וואו זה כאילו נפתחו לי הריאות. זה החמצן שהיה חסר לי ואפילו לא ידעתי. הקטנים האלו ממלאים אותי שחבל על הזמן. הסיפוק הגדול באימון ילדים הוא שאתה מקבל מהם את התגובות במיידית".

מה אתה מאחל לעצמך בשנה הקרובה?
"אני מאחל למחלקת הנוער שלנו הצלחה מקצועית לא פחות טובה מזו שהייתה בעונה הקודמת, שהילדים יתפתחו כמו שהובטח להם בתקווה שיהיה להם עתיד וורוד באילת. במישור האישי אני מאחל לעצמי להמשיך ליהנות מהעשייה שלי, להתעורר כל בוקר עם חיוך ולהמשיך להתרגש לפני כל אימון, כי ברגע שזה ייגמר אתלה את המשרוקית. והדבר החשוב ביותר שהמשפחה שלי תישאר מאוחדת כמו שהייתה עד היום, שתמשיך להיות משפחה מאושרת ושאוכל לפנק אותם בכל בוקר מחדש כי לפני הכל זאת המשפחה. וכמובן בריאות, בריאות, בריאות".


חדשות אילת - ערב ערב באילת  


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש