פרסומת
דלג

האנשים שעושים את אילת: איש השנה בתיירות - ג'ודי סרוטה

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 26/9/2019 14:25 ● ערב ערב 2935
היא עומדת מאחורי פרויקט הספריה להשאלת ספרים לתיירים בשפות ● מפיקה עלון תיירות שיחולק לנוחתים ברמון ● תחל להפעיל דוכן מידע לתייר על הטיילת – והאפילו הצליחה להביא לאילת צילומי סרט הוליוודי ● על כל אלה ועוד בחרה מערכת 'ערב ערב' בג'ודי סירוטה לאשת השנה שלנו בתיירות
האנשים שעושים את אילת: איש השנה בתיירות - ג'ודי סרוטה

 

האישה שהביאה את הוליווד לאילת

 

קצת קשה לקמט ולהביא לנימוקים מדוע בחרנו בג'ודי סירוטה . היות ומדובר באישה אנרגטית, חמה ואוהבת שמעניקה את האהבה שלה לכולם והכל במטרה אחת לקדם את העיר אילת שהיא כל כך אוהבת. ג'ודי עושה כל כך הרבה דברים נפלאים והכל נעשה בשקט ומתחת לרדאר, בענווה ובלי כותרות, משמשת ג'ודי כרוח החיה בכל תחום התיירות בעיר, ותרומתה הרבה מורגשת בכל רובד בתחום התיירות. החל מפעילויות יזומות שהיא אחראית עליהן ביחד אנשים נוספים וכלה בפעילויות בהם היא מפעילה את קסמיה על מנת לקדם את העיר אילת ולהפוך אותה לעיר התיירות המובילה במדינה. בין הפעילויות שהיא יוזמת או מעורבת: פרויקט  הספרייה, במהלכו נפתחו ספריות במספר מקומות בעיר, בהם התייר יכול לקחת בהשאלה ספרים בשפות שונות. הפקת מפת תיירות לעיר אילת ועלון שכולל בתי עסק בעיר במטרה לעזור לקדם אותם. אותו עלון יחולק לתיירים בשדה התעופה רמון ובכך יאפשר מענה לבעלי העסקים לפרסם את בית העסק, כיוון שלא ניתן בדרך אחרת להכניס חומר פרסומי לנמל התעופה. מתן מענה לתיירים ופתרון לבעיות . ג'ודי וצוותה מחכים באופן אישי לכל תייר שמגיע לעיר ומחלקים שי בשפה של אותה טיסה שנוחתת וכן מקבלת ג'ודי עם צוותה את פניהם של התיירים המגיעים דרך הים ודואגת להדריך ולתת מענה לכל בקשה או שאלה. בנוסף, קיבלה ג'ודי אור ירוק להפעלת דוכן של המשרד בתחילת הטיילת, דוכן שיפעל בכל יום מספר שעות וייתן מענה אינפורמטיבי וגם מענה לתלונות ובקשות של תיירים. לאחרונה אף נלחמה וניצחה כאשר דובר על הפקת סרט הוליוודי. התכנון הראשוני של משרד התיירות והפקת הסרט היה כי הצילומים יערכו בירושלים ובאר שבע, אך ג'ודי שהבינה כמה חשיפה הוליוודית יכולה לתרום לעיר, נאבקה בכל כוחה ועשתה מחטף, הצילומים לסרט נערכו לבסוף באילת. הסרט שנקרא ‏JARHEAD‏  ומככבים בו כוכבים כאמורי נולסקו ששיחק בסדרה נמלטים בתור סוכרה, ‏‎‏רוברט פטריק שחקן קולנוע וטלוויזיה אמריקני ידוע שגילם את דמותו של ‏הרובוט העתידני ‏T-1000‎‏ בשובר הקופות שליחות קטלנית 2, בן קרוס שחקן קולנוע, טלוויזיה ותיאטרון אנגלי, הידוע בעיקר ‏מתפקידו בסרט מרכבות האש ועוד. בין השחקנים הישראלים ניתן למצוא את עמוס תמם, צחי הלוי, לירון ‏לבו, זוהר שטראוס, רון שחר ואחרים. הסרט אמור לצאת לאקרנים כבר בחודש אוקטובר השנה. 
ג'ודי (61) הגיעה לאילת בשנת 1982 עם בעלה ברוך אף הוא מלונאי, והתחילה לעבוד במלון המלך שלמה. בהמשך, עבדה במשך שנים ארוכות במצפה התת ימי. בשנים אלו נולדו לזוג סירוטה הבנות אילנית, רינת ואורלי. רינת אף המשיכה את הדרך של אימה ומשמשת כמנכ"לית מלון אורכידאה ריף. לפני 26 שנים קיבלה על עצמה את תפקיד מנהלת האירועים במשרד התיירות, תפקיד שעשתה בהצלחה רבה ולפני שנתיים עם פרישתו של מנהל משרד התיירות אבי קנדלקר נבחרה לנהל את המשרד. 

מה מצב התיירות בעיר לדעתך? 
"תמיד ניתן לשפר, אבל המצב כרגע מעולה. בחורף הקרוב מתוכננות לנחות בעיר 48 טיסות שבועיות. אנחנו כרגע פועלים על מנת להשאיר את התיירים בעיר אילת כדי שלא ייסעו לים המלח או ירושלים ולכן אנו מציעים סיורים חינמיים, פסטיבלים ועוד נעשית עבודה מאד אינטנסיבית והכל תלוי בנו ואנו עושים הכל על מנת לתת לתיירים סיבה להישאר באילת".  


מה דעתך על שדה התעופה רמון, האם הוא פגע בתיירות או לא? 
להערכתי השדה יתרום לעיר, צריך לתת לו זמן. כרגע השדה הוא נתון וצריך לעשות הכל הכי טוב שאפשר עם הנתון. כל עוד כולנו נתמוך ונעשה הכל זה יצליח". 

מה דעתך על הבחירה בך לאיש השנה? 
"אני מאד מופתעת, ומאושרת. שום דבר לא יכול לקרות ללא כל צוות המשרד  ושיתוף הפעולה של כולנו הבחירה הזאת מגיעה לכולם", אומרת השבוע ג'ודי בענווה.


חדשות אילת - ערב ערב באילת  


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש