פרסומת
דלג

האנשים שעושים את אילת: איש השנה בחיי הלילה

מאת: איריס קדם ● צילום: מערכת ערב ערב ● 26/9/2019 14:35 ● ערב ערב 2935
תחנות חייו מתחברות מקצוות מנוגדים, כאשר כל אחת מהן עיצבה את אישיותו הכובשת ● מתלמיד ישיבה לשעבר, דרך שרות כלוחם ביחידת המסתערבים, אל פסגת חיי הלילה באילת ● אלון ניצן (32) מנכ"ל חברת 'בילויים אילת' מסמן וי וחולם על התחנה הבאה
האנשים שעושים את אילת: איש השנה בחיי הלילה
"אני באמת מרגיש ששיניתי משהו אצל העובדים...לא מוותר על אף אחד בדרך". ניצן

 

חיי את הלילה

 

ילדות עמוסה בשינויים ואתגרים לא מנעה ממנו מעולם לחלום איך יום אחד יוכל לעוף על החיים במלואם, כשהוא שם מאחוריו את הדת ופונה אל חיים שונים, בהם בחר להתחיל את המסע האמיץ שלו ביחידה מובחרת בצה"ל. עשר שנים לאחר מכן והוא הופך לנסיך חיי הלילה באילת ומרים לעצמו גבוה וגאה על מה שהשיג. לא, החלומות שלו עדיין לא הושגו במלואם והוא מבטיח להמשיך ולהפתיע. בעיקר את עצמו.

 

ילדות מאתגרת


ילדות מעורבת בעיר כרמיאל, שם גדל בבית חילוני, השתנתה עבורו בגיל 12, אז חלה תפנית משמעותית כשחזר בתשובה יחד עם אמו ואחותו. "תוך זמן קצר כבר מצאתי את עצמי בישיבה, להגיד לך שהיה לי קל בזמנו? ממש לא. מאוד התחברתי לדת, אבל בין זה לבין לעזוב את נוף הילדות המוכר יחד עם חברי הילדות, כילד התהליך שחוויתי היה מאוד קשה, היו לי הרבה מטענים על אימא שלי בעקבות כך, אבל בדיעבד בכיתה יא' הבנתי שהדרך שלה איתי קשה ולמרות כל הקשיים שהערמתי עליה, היא לא וויתרה לי, כמה שזה ישמע מצחיק בזכותה הבנתי שיש לי שכל. גדלתי בשכונת מצוקה וכל מה שהעסיק אותי זה להיות המגניב, כזה שרב עם המורים רק כדי ללכת לטייל ברחובות. אתה מגיע לישיבה עם בנים בלבד רחוק מהבית, ובלי חברים מוכרים, רוב עולם הערכים שצברתי שם, בתור ילד שרק חלם להגיע הביתה לזרוק את התיק ולעוף לרחוב שהציע ברובו רק פשע, אתה מגלה עולם של אכפתיות ערכים", משתף אלון. בגיל 18 החליט להתרחק מהדת אך לא מהאמונה, "אני אדם מאוד מאמין, מתפלל 3 תפילות ביום ובכל זאת עדיין לא במקום של להתחזק שוב, לפחות לא כרגע", הוא מסביר. הגיוס לצה"ל מציב עבורו אתגרים לא פשוטים, "עברתי מסלול של שנה מאוד מאוד קשה, התחלנו בגיבוש הראשוני כ-400 איש ואחרי שנה שנה של מסלול מפרך, סיימנו  8 לוחמים, רעבים לצאת לשטח ולטרוף את העולם. חשוב לי להדגיש שהפעילות היומיומית של החברים שלי שם, היא זו שנותנת לנו את השקט להמשיך בשגרת היומיום כאילו אין מרחק של כמה עשרות קילומטרים מאתנו, עשרות אלפי אנשים שהיו שמחים לראות אותנו מעבר לים, אני רק מאחל שיחזרו הביתה בשלום ושיגדל פה דור שרק ישמע סיפורים על מה שהיה ולא יהיה חלק מהלופ המטורף הזה שנקרא מלחמה".

 

מדרים לאילת


מלוחם שהיחידה בונה עליו עתיד קדימה ושם מבחינתו זה כל עתידו, מצאתי את עצמי עוזב הכול ויורד לאילת בלי להודיע לאף אחד מהיחידה. הגעתי באופן ספונטני לסוף שבוע אצל חבר וכאן והרגשתי לראשונה ברגע של ישיבה על החוף ואחרי שנים של אחריות כבדה על הגב, את ריח החופש, זה היה הרגע בו החלטתי להישאר עוד קצת בעיר, התחלתי לעבוד בחיי הלילה, בתחילה כברמן ובהמשך כיחצן במועדון "הקולוסאום" המיתולוגי'. למרות ההשתלבות המהירה שלו בעיר, אלון הרגיש  ש"הלוחם" עדיין חי בתוכו. "במשך שלוש השנים הראשונות שלי כאן, אמרתי לכולם אני אהיה פה עוד קצת ואז אחזור ליחידה. האדרנלין והסיפוק שם יוצר אצלך מן התמכרות שקשה להסביר, בסופו של דבר החלטתי שאם אני כבר פה, אף אחד לא יעקוף אותי, אכיר כמה שיותר אנשים בארץ ואהיה זה ששמו הולך לפניו ברגע שחושבים על העיר אילת, בין אם מדובר בסלבס למיניהם, וועדי עובדים או חברים, אני עוד אגיע לכל חתך אוכלוסייה". לדבריו, יש בזה המון הקרבה, יש צורך בוויתור על בילוי בחיק המשפחה, אין שבתות אין חגים ובין היתר אין אפשרות להשתתף באירועים, לא של המשפחה ובטח לא של החברים הקרובים. אחרי הכול מדובר  בחיי לילה. לעומת זאת ולמרות ההקרבה האישית, הוא צבר המון חוויות משמחות שגרמו לו לסיפוק אדיר לדבריו. "לא מזמן חגגתי יום הולדת, קיבלתי אלפי הודעות מאנשים וגם מאלו שזכרו אותי מהעבר, כאלו באמת זוכרים לך חסד על  המאמץ שעשיתי עבורם כדי שהבילוי שלהם יהיה מושלם, האמת שאני  לא אוהב לחגוג, אני לא אוהב את תשומת הלב המוגזמת הזו סביב יום ההולדת, זה מביך אותי. אבל איכשהו השנה זה ממש ריגש אותי, הרגשתי שאני טובע בים של אהבה והכרת הטוב מכל כך הרבה אנשים". משתף אלון בהתרגשות. 

 

לעבוד נכון ולהצליח


מנקודת מבטו של אלון, החברה שלנו היא כמו גלגל שיניים, אחד יאחר, אחד לא יעזור לשני, אחד לא יתנדב והגלגל הזה לעולם לא יוכל לעבוד כפי שהיינו רוצים. "המרחק בין סבלנות ושירות טוב לחוסר סבלנות הגורר שירות גרוע הוא מאוד קטן. הרי מדובר באנשים שבאים ליהנות,  מה שמצריך מעל לכל שירות מעולה. אני באמת מרגיש ששיניתי משהו אצל העובדים, הכי קל להעיף עובד עצבני וחסר סבלנות לקהל אבל יותר מספק להדריך, ללמד, לתת דוגמה, לא לוותר על אף אחד בדרך. המטרה הנוספת היא להרוויח את העובד בעסק, ובאותה נשימה הוא מרוויח עצמו כאדם טוב יותר. בהזדמנות זו  אני רוצה לומר לכל אותם אנשים נפלאים שעבדתי במחיצתם בשנה האחרונה, תודה על העבודה הקשה, והשגת היעדים".
למרות שהוא חזק בסצנת הבילויים ומשקיע המון שעות כדי שכל זה יצליח, לאלון חשוב מה שקורה בין אדם לחברו. "בעידן המדיה כשהכול פרוץ וכולנו שקועים בתוך הריבוע הדיגיטלי , הייתי שמח לראות יותר יחס לסביבה הקרובה והרחוקה, כמו למשל להרים מבט לאותו מאבטח בקניון ולומר לו שלום, כי בעצם לפניך עברו המון של אנשים ממהרים, חלקם אף זעופים, ובשנייה של יחס קנית את עולמו. לאותה הפקידה בבנק שהעזתם להרים עליה את הקול, עצרו רגע להבין שהיא בסך הכול ממלאת אחר הוראות, אפשר לדבר בנועם, כי אז יש אפילו מצב שהיא תעשה בשבילך את המקסימום. אותו נהג שחתך אותך בכביש, אולי מיהר לחדר לידה?, כשההורים שלך מבקשים לעזור בבית, כבדו את זה ואל תקשה עליהם, זכרו כי הם עובדים קשה בכדי לגדל ולהעניק לכם את כל שביכולתם. המלחמה על המידות שלנו צריכה להיות על בסיס יומי, אם ננצח בה יהיה לנו ולכל הסביבה שלנו הרבה יותר טוב בלב".


חדשות אילת - ערב ערב באילת  


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש