פרסומת
דלג

תלונה: תחרויות אופנועים בשעות הקטנות של הלילה

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: אילוסטרציה ● 7/10/2019 15:39 ● ערב ערב 2936
דיירים המתגוררים באזור ה-6000 וצופית תחתית טוענים כי לאחרונה הם מתעוררים בכל לילה בשל בני נוער המקיימים במקום תחרויות אופנועים בשעות הקטנות של הלילה ● בחודש פברואר השנה הצליחה המשטרה למגר את תופעת "תחרויות המירוץ" שהפריעו את מנוחת השכנים בשכונת השחמון ● השכנים קובלים: "הצעירים מצאו להם אתר חדש לתחרויות"
תלונה: תחרויות אופנועים בשעות הקטנות של הלילה
חיי השכנים הפכו סיוט בשל תחרויות האופנועים (אילוסטרציה)

בפוסט שהעלתה תושבת השכונה בפייסבוק היא מספרת על המטרד: "לאחרונה אנו עדים לתופעת האופנועים הכבדים בבעלות צעירים, העושים בהם שימוש חורג, מאיים ומטריד במיוחד. בלב שכונת מגורים מאוכלסות ושקטות, רוכבים בפראות, במהירות מוגזמת, בלימה פתאומית ושוב תאוצה מטורפת. באזור ה-6000-6004 "מתגוררים" עשרות אופנועים "מפלצתיים" בגודלם ומחרשי אוזניים, מחרידים ומבהילים". בהמשך הפוסט מציין הכותב: "פניות חוזרות ונשנות למשטרת אילת ומדור תנועה נענים בחוסר יכולת לתת מענה. זוהי הפרה בוטה של חוק הרעש, מהירות מותרת בשטח עירוני סכנת חיים של ממש". 
תושבי השכונה מספרים על התסכול שהם חווים בשל הרעש האדיר וטוענים כי אינם מקבלים מענה מהגורמים האמורים לכאורה לשמור על החוק. "זה פשוט נורא", מספרת תושבת השכונה המתגוררת ב-6002. אי אפשר לישון באופן רצוף בלילה. השכנה שלי סיפרה לי כי הילדים שלה קמים בכל לילה בגלל הרעש. לפני שהם מתחילים לנסוע הם מפעילים את נהמת האגזוז מספר פעמים והרעש ממש חזק. אם אני מתעוררת בכל פעם מחדש, אני מתארת לעצמי מה קורה עם הילדים בשכונה". 
לדברי ריבה אחת הדיירות, "פניתי מספר פעמים למוקד 100 של המשטרה וכן למוקד 106. למקום הגיעו שוטרים שאמרו לי שאני צריכה להתקשר בכל פעם שהאופנוענים מגיעים, אבל עד שהשוטרים מגיעים הם נעלמים", היא אמרת. "פנינו גם למוקד 106 והגשנו בקשה לעירייה על מנת שישימו במפרים ברחוב, החתמתי את כל השכנים על הבקשה, אבל וועדת התחבורה סירבה להציב במפרים". לדבריה, "כבר חודש וחצי שעושים תחרויות ומדובר בכמות גדולה של אופנועים צריך לעצור את זה". 
בחודש פברואר היו אלו  דיירי רחוב בני ישראל בשחמון שהתלוננו על אותה תופעה: "בני נוער שהחליטו בכל לילה לערוך תחרות אופנועים מתחת לחלון הבית שלנו בשעות הקטנות של הלילה. ולא סתם אופנועים, אלא כאלו שמצוידים באגזוז לחץ שכאשר הם עוברים, נשמע כאילו שיירה של אופנועים פוקדת את השכונה", הם תיארו אז. הדיירים שם תיארו מצב בלתי נסבל בו ילדיהם הקטנים מתעוררים בכל לילה בשל רעש האגזוז, ולאחר מספר ימים ללא שינה רציפה סיפרו על הסבל הרב. 


במשטרת אילת אישרו אז את קבלת הדיווחים על ידי הדיירים ומסרו: "התקבלו דיווחים על רעש אופנועים. שוטרים הגיעו למקום וראו נערים עם אופנועים יושבים בפארק סמוך. למרות שלא נסעו באותו הזמן הם הוזהרו על ידי השוטרים". במשטרה מבקשים מכל מי שנחשף לעניין לדווח למשטרה בזמן אמת". גורם במשטרה סיפר: "לא מדובר בימים קבועים אלא באירועים שקורים באקראי ולכן חשוב שהדיווח יהיה בזמן אמת". לדבריו, "בחלק מהמקרים ציינו הדיירים כי ראו רכב ואופנוע שעומדים אחד לצד השני ופתאום הם מתחילים לנסוע ונראה כאילו הם מתחרים ביניהם. חלק מהדיירים ציינו כי היו מספר אופנועים וחלק טענו כי רק שמעו את נהמת האגזוז". 
נראה שהאכיפה בשחמון הועילה אך הצעירים חיפשו שכונה חדשה, ובינתיים תושבי צופית תחתית רק מבקשים לישון בשקט בלילה. 

ממשטרת ישראל לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.
מעיריית אילת לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש