פרסומת
דלג

שוב פחי המחזור לבקבוקים מלאים

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 7/10/2019 15:40 ● ערב ערב 2936
תושבי אילת הנוהגים למיין זבל ולהעבירו למחזורית טוענים כי כלובי המחזור לבקבוקים לא פונו בזמן האחרון, מה שגרם להם לזרוק זבל בפח האשפה הרגיל
שוב פחי המחזור לבקבוקים מלאים
כלוב מיחזור מלא עד אפס מקום

בשנים האחרונות מקדמת עיריית אילת את מהפכת המיחזור בעיר ומיישמת את "חוק האריזות". לצורך כך הציבה העירייה, בסמוך למכולות האשפה, מכלי מחזור להפרדת פסולת: פח כחול - לנייר ולמוצריו, פח כתום - לאריזות, ומיחזורית לאיסוף בקבוקים ומכלי פלסטיק. המהלך שהחל בשנת 2011, נחשב להצלחה ורבים מתושבי העיר הפכו את ביתם לבית ממחזר בשם השמירה על איכות הסביבה. לאחרונה הגיעו למערכת 'ערב ערב' תלונות כי כלובי המחזור המיועדים למחזור בקבוקים מלאים עד אפס מקום, מה שמאלץ את הממחזרים לזרוק אותם ביחד עם הזבל שלא ממוחזר לפח הרגיל. 
את ה', תושב העיר הדבר מרגיז. לדבריו, "כבר שבועיים אנשים נאלצים לזרוק בקבוקים לפח כי לא מרוקנים את הכלובים. בפעם שעברה אמרו כי המשאית מושבתת, מעניין אילו תירוצים יהיו להם כעת", הוא אומר. לדבריו, הוא פנה למוקד 106 ואפילו לחברה שאחראית על הפינוי, אך משאית הפינוי בוששה לבוא. "אני לא מבין למה מציבים מיחזוריות ומחנכים את התושבים למחזר, אבל לא אוספים את הבקבוקים. ברגע שהכלובים מלאים, התושבים נאלצים לזרוק את הבקבוקים לפח וחבל שכך". 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: 


"האחריות והפיקוח על פינוי הפסולת בעיר, בין היתר גם פינוי המכלים מהמיחזוריות, חלה על הרשות המקומית. קבלני איסוף הפסולת ובפרט קבלן פינוי המיחזוריות - חתומים בהסכם עם עיריית אילת. לפי ההסכם בין הקבלן לרשות העיר אילת, הקבלן מקבל הקצאה לפנות את המיחזוריות בצורה שאמורה לתת מענה מלא כדי למנוע גלישה של בקבוקים מהמיחזוריות. מבדיקת הנושא על ידי המשרד להגנת הסביבה מול תאגיד אל"ה נמסר, כי הביצוע מתנהל לפי הצורך, ולאחר בדיקה עם הקבלן, התבצע פינוי של המיחזוריות אתמול והיום (07/10). עם זאת, ייתכנו מקומות שבהם המיחזוריות מתמלאות בקצב מהיר יותר ולכן צריך להוסיף מיחזורית ליד הקיימת או להגדיל את תדירות הפינוי. הניהול השוטף של פינוי המיחזוריות נמצא באחריות העירייה ולכן חשוב להתריע בפני המוקד של העירייה על כל מקרה שבו מיחזורית מלאה ואינה מפונה".

מעיריית אילת לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש