פרסומת
דלג

שוב קריסה מסוכנת של תמרור

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 18/10/2019 11:00 ● ערב ערב 2937
תמרור להולכי רגל קרס ברחוב האשכולית ● לפני חמישה חודשים קרס עמוד תאורה ברחוב ארגמן בכביש ראשי ● חודשיים לפני כן דיווח תושב אילת כי עמוד תאורה קרס סמוך לקונסרבטוריון ● אזרחים באילת מביעים דאגה: ''זו אינה הפעם הראשונה בה היו קריסות של עמודים באילת ורק במזל לא נפגע איש''
שוב קריסה מסוכנת של תמרור
"מישהו בעירייה שמכיר את המצב והוא אמר לי כי הטיפול בעמודי התאורה הוא עניין של תקציב". העמוד שקרס השבוע

"נראה כי לא צריך סערה כדי שעמוד תאורה  או עמוד הנושא תמרורים או שילוט יקרוס בעיר", אמר השבוע יעקב ברק, תושב העיר, שאף שלח תמונה, בה נראה עמוד תמרור שבסיסו חלוד ורקוב כשהוא שכוב על מדרכה ברחוב האשכולית בשחמון. 

ברק חרד מאד ועוקב מקרוב אחר כל הנפילות של עמודים למיניהם בעיר שבמזל גדול עוד לא נפגע מהם איש. 

את יעקב העניין מכעיס: "הפעם העמוד נפל ממש על המדרכה, בסמוך לפארק בו יושבים מבוגרים ומשחקים ילדים. לדבריו, "עמודים קורסים בעיר כל הזמן, רק במזל לא נפגע איש". יעקב מביע פסימיות ואומר: "בסוף עמוד כזה יהרוג, לא יתכן שכל הזמן העמודים יפלו איפה שאין מכוניות או אנשים". לפני מספר חודשים  קרס עמוד תאורה ברחוב ארגמן. העמוד קרס על כביש הנחשב כביש מרכזי המוביל לכיכר המצפה ולאזור המלונות וחוף אלמוג. העמוד קרס כתוצאה מהסופה העזה שפקדה את העיר. "רק לפני כמה חודשים  נפל ליד הקונסרבטוריון עמוד חשמל ענקי", סיפר. "בזמן הנפילה ליוויתי את בני כנהג מלווה בדרכו לחוג בקונסרבטוריון. כאשר ירדתי מהרכב על מנת להחליף אותו בתא הנהג שמעתי בום וחזיתי בנפילה של עמוד חשמל ענקי שנפל על אי תנועה. במזל לא היו אנשים שחצו את הכביש והעמוד לא נפל לכיוון הכביש אז בוודאות היו נפגעים היות ומדובר בכביש עמוס וסואן ברוב שעות היום". ברק מציג תמונות שצילם במקום ומספר על נפילות נוספות: "לא מזמן נפל עמוד מקלחת בחוף הדרומי. אני זוכר לפני כמה שנים התעסקתי בהכנת אספלט למגרש כדורסל ביעלים, ומישהו שם העיר את תשומת הלב למקרה בו נהרג נער בן 15 לאחר שנתלה על סל הכדורסל והעמוד קרס עליו. מישהו אמר שצריך לטפל בעמודים ואכן אושר אז תקציב בעירייה לחיזוק עמודים  ונעשו עבודות יזומות. ידוע לי כי בשדרות יותם אכן חלק מהעמודים תוקנו וחוזקו אך למיטב הבנתי התקציב לא חודש". ברק אומר: "העמודים בעיר הם פצצת זמן כל עוד לא יחוזקו ויעברו בדיקות תקופתיות. מדובר בסכנת נפשות. הפעם המזל נגמר והאירוע הסתיים בטרגדיה". בחינת בסיסו של העמוד שקרס השבוע מעלה כי היה רקוב בבסיסו וסבל מחלודה.

יעקב מספר: "שוחחתי עם מישהו בעירייה שמכיר את המצב והוא אמר לי כי הטיפול בעמודי התאורה הוא עניין של תקציב. מה יהיה כשיקרה אסון?", הוא שואל, "אז פתאום ימצא תקציב? חייבים לטפל בעמודים התאורה הרקובים מבסיסם ויפה שעה אחת קודם".

מעירית אילת לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש