פרסומת
דלג

תיירים שחוזרים מסיני: "התחושה שעיריית אילת מקשה במכוון"

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 31/10/2019 09:45 ● ערב ערב 2939
בעיריית אילת ביקשו לעשות סדר באזור מעבר גבול טאבה וסגרו את שולי הכבישים ● אלא שבפועל, בזמן לחץ לא יכולות מוניות להגיע לאסוף או להוריד נוסעים בקרבת הגבול ● התוצאה: שיירות של תיירים שמשתרכים עם מזוודותיהם ברגל מרחקים ארוכים ● "התחושה היא שעיריית אילת מקשה במכוון ויוצרת אי נוחות כדי להקשות עלינו את המעבר למצריים", מתלוננים העוברים לסיני
תיירים שחוזרים מסיני: ''התחושה שעיריית אילת מקשה במכוון''
המעברים החסומים אינם מאפשרים עצירת מוניות לאיסוף נוסעים

זה קרה בשבוע שעבר, עם סיומו של חג שני, כשאלפי תיירים שחצו את הגבול לסיני, חזרו לאילת. שיירה ארוכה של תיירים על מזוודותיהם נצפו עושים את הדרך רגלית לכוון אילת כשהם מנסים אך לשווא לעצור בשולי הכביש מוניות. השעה הייתה שעת ערב מאוחרת ומאחר וחלק הכביש שבין מחסום טאבה למלון הנסיכה כמעט ואינו מואר, סיכנו התיירים הרבים את עצמם כשהם הולכים על שולי הכביש ומנסים לעצור מוניות. "את מבינה", הסביר לי נהג מונית, "מוניות טאבה זכו במכרז של המסוף לאיסוף והורדה של תיירים ליד הגבול, אלא שבזמני שיא, הם לא מצליחים לעמוד בעומס. בפועל מאות תיירים שחוזרים לאילת מתחילים להסתובב על הכביש ומתקדמים רגלית בדרכם לאילת, כדי לנסות לעצור מונית אחרת מחוץ למתחם בו יכולים לאסוף נוסעים רק נהגי 'טאבה'. אלא שמאחר ולאחרונה ביקשה עיריית אילת לעשות סדר על הכבישים בואכה מעבר גבול טאבה וחסמה את שולי הכביש המוביל למחסום, בפועל אין היום בקרבת הגבול מקום בו יכולות מוניות של חברות אחרות לעצור ולאסוף את התיירים שלא מוצאים מונית באזור התחום. "כך קורה שבהעדר מקום המתנה מסודר, עוצרים נהגי המוניות בזמני עומס על הכביש המוביל לגבול ויוצרים עומס שלא מאפשר גישה", סיפר השבוע עובד במסוף שידע לאשר כי במקרים כאלו של פקקי ענק מחוץ למסוף, מתקשרים עובדי הגבול לא אחת למשטרת ישראל ששולחת ניידת לעשות סדר במקום. 

 

אנשים ממתינים למוניות בשולי הדרך


המשטרה מגיעה ומגרשת


"המשטרה מגיעה ומגרשת מיד את כל נהגי המוניות שעצרו בלית ברירה על הכביש כדי לאסוף או להוריד תיירים", מספר השבוע נהג מונית אילתי. "המשטרה מצידה עושה את עבודתה כנדרש, מצד שני לא יתכן שאנחנו תושבי אילת העובדים על מוניות, לא נוכל לאסוף אנשים שיוצאים מגבול טאבה רק כי העירייה, משום מה, לא מסדירה בקרבת מקום עצירה מסודרת למוניות".
תיירים שחצו את גבול טאבה בשבוע שעברה בדרכם חזרה לאילת, נאלצו ללכת ברגל עמוסי מזוודות מרחק רב עד שהצליחו לעלות על מונית שהסכימה לעצור על הכביש, תוך ביצוע עבירת תנועה ולאסוף אותם. היו כאלו שהגיעו רגלית עד לאזור המצפה התת ימי, רק אז מצאו מונית והמרמור היה גדול. "לא יתכן שבעיר תיירות כמו אילת לא מסוגלים לסדר מקום עצירה מסודר למוניות שיוכלו לאסוף את היוצאים מסיני בדרכם חזרה", זעמו תיירים ישראלים שהעבירו את חג סוכות השני בטאבה ונאלצו ללכת רגלית מרחק רב רק כדי לתפוס מונית. "ישנה תחושה שעיריית אילת עושה את זה במכוון כדי שלא ייצאו תיירים לסיני", הם מחו בכעס.
נהגי המוניות זועמים גם הם ומאשימים את העירייה בפגיעה ישירה בפרנסתם. "מצד אחד העירייה מסדרת מגרשי חנייה בתשלום כדי לעשות סדר, מצד שני היא מקשה על מי שהשאיר את רכבו במתחם חנייה מסודר, להגיע חזרה לעיר".

 

הפתרון הוא פשוט


"הפתרון הוא פשוט", הציע ראובן, נהג מונית, "לסדר בשטח העפר שבין מלון הנסיכה למחסום המוביל לגבול, רחבת עצירה מסודרת עם כיכר שיאפשר סיבוב במקום. אילת כעיר התיירות המובילה בישראל לא יכולה להמשיך להתנהל כמו עיר במדינת עולם שלישית".
גם בהקשר לשאטלים שמציעה עיריית אילת מחניות הרכבים המוסדרות ישנן תלונות מצד החונים את רכבם, שכן לטענתם מעבר לעובדה שכתוב כי ישנם שאטלים בחינם עד למחסום טאבה, בשום מקום לא כתוב ולא מפורט מה הן שעות הגעת השאטלים למקום. "וגם אין את מי לשאול", הוסיפו בכעס התיירים הישראלים. 


את תגובת עיריית אילת בנושא לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש