פרסומת
דלג

חן בן אפרים התערב והתלמיד יצא לטיול

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: עומר יפרח ● 31/10/2019 10:05 ● ערב ערב 2939
סערה נרשמה בשבוע שעבר בקבוצת הווצאפ של חברי הקואליציה בעיריית אילת, כשחבר המועצה חן בן אפרים מסיעת 'צעירי אילת' זעם על התנהלותו של ראש מנהל שח"ק בעירייה הד"ר דרורי גניאל, שלא אפשר לטענתו לתלמיד לצאת לטיול שנתי רק כי להוריו לא היה כסף לשלם במועד הרישום ● "לא יתכן שגניאל ישווה את בית הספר לבנק", זעם בן אפרים וקרא לראש העירייה לטפל במקרה בצורה החמורה ביותר ● ראש עיריית אילת מיהר והגיב: "חזור בך מדבריך הלא ראויים" ● כך או כך לאחר התערבותו של חבר המועצה, התלמיד יצא לטיול השנתי ● העירייה: "מכתבו המסולף, המיותר והמשתלח של חבר מועצת העיר, חן בן אפרים, ראוי שלא היה יוצא לאוויר העולם. תקוותנו שחבר המועצה ימצא את הדרך המהירה להתנצל בפני ד"ר דרורי גניאל"
חן בן אפרים התערב והתלמיד יצא לטיול
הזלזול הזה בתושבים נמאס ואנחנו כנציגי הציבור הגיע זמן שלא נשתוק עוד. בן אפרים

זה קרה בשבוע שעבר כשקבוצת הווצאפ של חברי קואליציית עיריית אילת געשה ורעשה בעקבות האשמות קשות שהטיח חבר מועצת העיר מטעם סיעת צעירי אילת, חן בן אפרים כלפי ראש מנהל שח"ק בעירייה הד"ר דרורי גניאל והאשים אותו בתפקוד לא ראוי וזלזול במערכת.

 

"דרורי השווה בין תלמיד לבנק"


הכל התחיל כשבאחד מימות השבוע שעבר קיבל בן אפרים טלפון בהול מהורה לתלמיד באחד מבתי הספר בעיר שהלין על כך שבבית הספר לא מוכנים להוציא את בנו לטיול השנתי רק מאחר ופספס את מועד ההרשמה לטיול. "בדמעות סיפר לי האב כי הוא רשם את בנו לטיול השנתי אבל באותו מעמד הבהיר כי אין ברשותו בשלב זה את הכסף הנדרש לרישום. כשהתקרב מועד יציאת הטיול השנתי והאב הצליח לארגן את הסכום הנדרש הוא מיהר לשלם בבית הספר אבל אז גילה כי מועד הרישום הסתיים ובנו נשאר בחוץ", מספר בן אפריים. "בדמעות ביקש ממני האב לנסות לסייע לשנות את רוע הגזירה כי בנו קיבל את הנושא קשה מאוד ובכל מקרה הוא לא אשם בכך שלהוריו לא היה את הכסף לשלם בזמן. באותו רגע עזבתי את כל מה שעשיתי ומיהרתי לצלצל לראש מנהל שח"ק בעירייה ד"ר דרורי גניאל", מספר בן אפרים את השתלשלות העניינים. "התברר שדרורי כבר הכיר את המקרה ואמר לי משפט מזעזע ואני מצטט: "תאר לך שאתה בא לבנק אחרי השעה 12:30 והקופות סגורות.... אז כן, ההורים איחרו את המועד והילד לא ייצא". חן שהופתע למשמע ההשוואה זעם על ראש מנהל שח"ק. "הבהרתי לו שאני מאוכזב קשות מעצם ההשוואה הזו וכעסתי מאוד", אומר בן אפריים. "לא יכול להיות שלא תהייה באדם כזה שמנהל את מערכת החינוך בעיר ולו מעט חמלה כלפי בני אדם ובעיקר כלפי ילדים. האם יתכן שהוא יכול בצורה כזו קרה וחסרת רגש להשוואת בין תלמיד לבנק? אני חבר מועצת עיר, חלק מהדירקטוריון ואם אני מתקשר לעובד עירייה ומקבל ממנו תשובה כזו, זה לגמרי אומר דרשני".


בן אפרים הזועם מיהר לפרסם את המקרה בקבוצת הווצאפ של חברי קואליציית עיריית אילת וקרא שם מעל גבי הווצאפ לראש העירייה מאיר יצחק הלוי לטפל במקרה בצורה החמורה ביותר. "לקרוא לדרורי גניאל ואף לפטרו", הציע בן אפרים הזועם. "היום אין יותר מתבייש ממני במערכת החינוך בעיר ובפרט בראש מנהל שח"ק ד"ר דרורי גניאל", כתב בן אפריים. "אינני מוכן לתת יד לזה, למערכת החינוך ולעומד בראשה".
התגובות כמובן לא איחרו להגיע


ראש העירייה מאיר יצחק הלוי מיהר להגיב וכתב בין השאר: "מההודעה המשתלחת שלך צצות ועולות שאלות ותהיות כמו למשל: האם בדקת כמה כספים/ מלגות עיריית אילת מעניקה כל שנה לתלמידים שהוריהם מתקשים לשלם? אם רק היית בודק בדיקה פשוטה זו אזי היית מגלה שמדובר במאות אלפי ₪ בכל שנה (לטיולים, חוגים, מסע לפולין, הנחות סוצאיליות ועוד). האם שאלת את עצמך לפני שאתה ממהר להבאיש, האם פעם אחת תלמיד אחד במערכת החינוך שלנו לא יצא לטיול או למסע לפולין רק בגלל בעיה כלכלית? אם היית טורח לבדוק בדיקה פשוטה זו, היית מגלה שלא היה כדבר הזה (קיימת מדיניות שלי שהיא ברורה וחד משמעית בנושא האומרת שנדרש לסייע ולעשות כל שניתן למשפחות מתקשות ולכן אנו מעניקים מלגות והנחות בסכומי עתק ועושים זאת באהבה)...". עוד הוסיף ראש העירייה: "לא זכור לי שהגבת בצורה כזו או בצורה אחרת כאשר מערכת החינוך באילת זכתה בפעם השלישית בפרס החינוך של מדינת ישראל, דרך אגב זו אותה מערכת שמוביל ד"ר גניאל אותו אתה מציע בעזות מצח ובחוצפה לפטר". לסיכום מציע ראש העירייה לחבר המועצה בן אפריים: "אמליץ בפנייך לאחר שתבדוק את האירוע לפרטיו לחשוב איך לחזור בך מדברייך הלא ראויים".


סגן ראש העירייה סטס דינקין בחר להגיב וסיפר: "היה לי אותו מקרה לפני חודש, לאבא של ילד מגולדווטר שמגדל ארבעה ילדים ואשתו חולת סרטן אישרו מלגה של 500 ₪ לנסיעה לפולין. היו חסרים לו 2,000 ₪ אז דאגתי לו בשקט ממני והילד נסע לפולין מבלי שאף אחד יידע".


לאחר עוד כמה וכמה חלופות מילים הבהיר סגן ראש העירייה אלי לנקרי: "בשורה התחתונה הנושא טופל בפתרונות יצירתיים שדרורי היה שותף בכיר להם והילדים כולם יוצאים לטיול".
השבוע הסביר חן: "הפתרון נמצא לאחר שהרמתי טלפון לסגן ראש העירייה וממלא מקומו אלי לנקרי שטיפל בבעיה במקום. לאחר שהוא התערב בנושא הילד יצא לטיול".


ואולי באמת ההורים לא היו מספיק אחראיים לשלם בזמן?
חן: "אנחנו לא אמורים לחפש במה האבא לא בסדר אלא איך אפשר לעזור ולפתור מצב נתון. בשורה התחתונה דרורי אמר לי במפורש- הילד לא שילם- הילד לא יוצא, בלי שום ניסיון או רצון לפתור את הבעיה. מצטער אבל זו אטימות ותשובה לא מכבדת. הזלזול הזה בתושבים נמאס ואנחנו כנציגי הציבור הגיע זמן שלא נשתוק עוד ולא נאפשר עוד לדברים כאלו לקרות. עובדה, כשאלי לנקרי נכנס לתמונה ורצה לעזור הוא גם הצליח. אין לי בעייה לקבל 'לא' אבל יש דרך לכל דבר".


מעיריית אילת נמסר בתגובה: "מכתבו המסולף, המיותר והמשתלח של חבר מועצת העיר, חן בן אפרים, ראוי שלא היה יוצא לאוויר העולם. תקוותנו שחבר המועצה ימצא את הדרך המהירה להתנצל בפני ד"ר דרורי גניאל".


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש