פרסומת
דלג

מכללת הגמלאים המכללה לשוחרי דעת

מאת: אביבה דקל ● צילום: חיים דוד ● 6/11/2019 08:33 ● מה נשמע 625
מכללת הגמלאים של ההסתדרות פתחה השבוע את שנתה ה-32 ומוכיחה בכל שנה מחדש שאין גיל ללימודים ● המכללה שגדלה משנה לשנה ומרחיבה את פעילותה לעוד ועוד תחומים היא ההוכחה שיש חיים יפים אחרי גיל 60
מכללת הגמלאים המכללה לשוחרי דעת

מכללת הגמלאים באילת היא מכללה ברמה גבוהה, המנוהלת מזה 27 שנים על ידי מירב אפק, המנהלת גם  את בית 'פיליפ מוריי' בו פועל מועדון התרבות המיתולוגי של אילת 'מופת' המביא לתושבי העיר מפעל מנויי תיאטרון וערבי זמר, סל תרבות לבתי הספר התיכוניים ולגני הילדים ופעילויות רבות כמו כנסים, תערוכות ועוד.
בשלוש השנים אחרונות שמה ההסתדרות דגש מיוחד על העשרת זמן הפנאי של בני הגיל השלישי, במטרה להפוך אותו לזמן איכות.
מגמה זו מונחית בחשיבה יצירתית על ידי אבי אזולאי יו"ר ההסתדרות במרחב אילת, שמאפשר למירב להצעיד את המכללה לרמה הגבוהה ביותר.
כרטיס הביקור המרשים של המכללה הוא ללא ספק מספר המשתתפים בה, מספר ההולך וגדל מדי שנה.
השנה הגיע מספר המשתתפים במכללה ל-120 חברים בגילאי 60 ומעלה, וההרשמה נמשכת. רמת ההרצאות מתרחבת גם היא, כמו מספר המשתתפים בהן ונוגעת בתחומי עניין מרתקים ומעניינים, המועברים על ידי מגוון מרצים מהשורה הראשונה בארץ, המגיעים לאילת בהתמדה, למרות הקושי שבטיסות ובזמן ההגעה לעיר שהתארך מאוד. 

 

תוכן ועניין במכללת הגמלאים. המרצה אהרונישקי ומירב אפק


"המכללה לשוחרי דעת מתנהלת באולם התיאטרון של בית פיליפ מורי", מספרת מירב. "ישנם כשבעה מפגשים והרצאות בחודש, העוסקים בשלל תחומים: קרימינולוגיה - אותה מעביר דר' אבי זלבה, גנטיקה - עם המרצה בנצי רובינפלד, את נושא המוסיקה מעבירה דר' אסנת גולפרב ארזואן. מרתקות לא פחות הן ההרצאות בנושא אירן, אותן מעביר דר' רז צימט, המשתתפים נהנים גם מהרצאות בנושא ריגול ומוסד עם המרצה סער קדמון, בוגר המוסד. 
כמו כן תוכלו לשמוע במכללה הרצאות בנושא קולנוע על ידי רפי שרגאי, על יפן מרצה אדוה איילון ובנושא תקשורת וטלוויזיה מרצה עינת כץ קראים.
דר' יחיאל הררי מרצה על יהדות וחסידות ודר' אפי זיו מרצה על אמנות. 
בנוסף מגיעים להרצאות גם מרצים אורחים שעוסקים בדרך כלל בנושאים כמו חברה ופוליטיקה, ביניהם מפכ"ל המשטרה לשעבר שלמה אהרונישקי, ערד ניר ראש דסק החדשות בערוץ השני, ירון דקל פרשן פוליטי ורבים אחרים. כל הרצאה נמשכת שעה וחצי, בדרך כלל מ-17:00 ועד 18:30 אחר הצהריים".

 

מפריחה חיים במכללה. מירב אפק
מעטפת מהנה לבני הגיל השלישי


וכמה עולה לגימלאי השתתתפות במכללה?
"המחיר מאוד אטרקטיבי, שבע מאות ₪ לשנה לכחמישים הרצאות. המכללה פתוחה לכל גימלאי, אבל כדי להשתתף בה יש להיות חברי הסתדרות.
עם השנים תפשה המכללה מקום משמעותי בחיי הקהילה האילתית והיא מושכת אליה אנשים שוחרי דעת ואוהבי חיים שמספרם הולך וגדל משנה לשנה. 
מעבר להיות המכללה מקום לימוד אליו מגיעים כדי לשמוע הרצאה, המכללה היא  גם מקום בו נוצרים קשרי חברות בין אנשים בעלי עניין משותף וצמאי דעת".      
פעילות ההסתדרות בנושא הגמלאים אינה מסתיימת במכללה. באילת מובילה ההסתדרות בראשותו של אבי אזולאי את כל הנושא של טיפוח הפעילות לגיל השלישי. לפני כחודש נחנך מועדון גמלאים חדש של ההסתדרות, שייתן מענה בתחומים שונים כמו: קורסי מחשב, שפות, משחקיה, טיולים ומפגשים חברתיים, שנועדו לתת עוד מעטפת ומענה לצרכים של בני הגיל השלישי. 

בשורה התחתונה - החיים לא נגמרים בגיל שישים, נהפוך הוא, הם משתבחים. ותחשבו על זה...


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש