פרסומת
דלג

עיריית אילת תשלם עבור השתתפותה ב"תחרות" ערים ירוקות

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 6/11/2019 18:13 ● ערב ערב 2940
אילת תשתתף השנה בתחרות "גרין טן" (עשר ירוקות) – התחרות הירוקה של ישראל ● אלא שבהנהלת התחרות, המאורגנת על ידי חברה מסחרית, סרבו לחשוף את המתודולוגיה על פיה יבחרו הרשויות בקטגוריות השונות וכן את הסכום שנדרשה כל רשות לשלם על מנת להשתתף בתחרות ● ואף הודו כי למעשה לא באמת מדובר בתחרות: "התחרות היא לא על פי דרוג פנימי בין הערים, אלא כל עיר, בפני עצמה, מקבלת כוכבים לפי איכות הפעילות הירוקה שבה"
עיריית אילת תשלם עבור השתתפותה ב''תחרות'' ערים ירוקות

תחרות "גרין טן", הבוחרת מזה 12 שנה ברציפות את הערים הירוקות בישראל, תערך השנה בכפר סבא. לראשונה, נרשמו לתחרות, לטענת המארגנים, כמאה רשויות מקומיות בישראל שיתחרו ביניהן על התואר "עיר ירוקה", במגוון קטגוריות. "הערים והרשויות שנרשמו לתחרות  מצטיינות בתחומי הקלינטק השונים, שהפכו להיות טרנדים חמים בפרויקטי ערים חכמות", נכתב בהודעה שהוציאה הנהלת התחרות לתקשורת. עוד הוסיף חיים אלוש, מייסד התחרות ומנכ"ל קבוצת משוב: "התחרות כבר אינה רק תחרות איכות סביבה, היא הפכה לכלי מרכזי  לשיווק הערים והרשויות, אנו יודעים בוודאות שהזוכים בתחרות הופכות למבוקשות ומחוזרות יותר הן על ידי תעשיות ההייטק והתעשיות המתקדמות והן על ידי תושבים איכותיים  שמעדיפים להתגורר בעיר ירוקה״.  קבוצת משוב, מוציאה לאור מגזינים ומפיקה ועידות בנושא חקלאות וקלינטק. בראש צוות השופטים  יעמוד גם השנה ד"ר אשר וטורי, עמית מחקר מאוניברסיטת בן גוריון. הקטגוריות בתחרות עסקו בין היתר בהתייעלות אנרגטית, מיחזור, עידוד השימוש בתחבורה ציבורית ומתן עדיפות לשטחים ירוקים. נושא הקלינטק הפך להיות אחד הנושאים המרכזיים בהם מטפלות הרשויות בבואן ליישם את חזון העיר החכמה. 'ערב ערב' פנה למארגני התחרות וביקש לברר האם ההשתתפות בתחרות כרוכה בתשלום ואם כן כמה? כן ביקשנו לדעת מה המתודולוגיה של הבחירה בהתאם לקטגוריות השונות.

וכן האם עשר הרשויות שייבחרו, ייבחרו על פי דירוג פנימי ביניהן וכן מתי תערך התחרות ויפורסמו התוצאות. בקבוצת משוב העדיפו להתעלם משאלותינו הנוגעות לגובה עלות ההשתתפות בתחרות והמתודולוגיה שבבסיס הבחירה בין הקטגוריות השונות והעבירו את התשובה הבאה: "גרין טן היא תחרות שיזמה "קבוצת משוב" העורכת ופועלת בתחום האירועים והתקשורת קרוב ל-30 שנה. יש מתדולוגיה סדורה לנושא וההחלטה מתקבלת על ידי מומחים ואנשי מקצוע בתחומים אלה. יש לא מעט נושאים שנבדקים ויהיה קשה לפרט כעת את כולם. על קצה המזלג - איכות סביבה, ניקיון, חיסכון בחשמל ומים, שימוש בטכנולוגיות חדשות ועוד. התחרות היא לא על פי דרוג פנימי אלא כל עיר, בפני עצמה, מקבלת כוכבים לפי איכות הפעילות הירוקה שבה. התחרות וההכרזה ייערכו  בטקס חגיגי ב18.11 בכפר סבא".

'ערב ערב' פנה לעיריית אילת וביקש לברר כמה כסף שילמה בעבור השתתפותה בתחרות, אך עד למועד סגירת הגיליון לא התקבלה  תגובתה.


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש