פרסומת
דלג

"לא ברור איך ממשיכים לחיות מכאן"

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 6/11/2019 18:24 ● ערב ערב 2940
הלם אחז בתושבי אילת עם היוודע דבר מותה הפתאומי של הילה מרציאנו אביטן (37), מי ששימשה בשנים האחרונות כמנהלת לשכת סגן ראש העירייה אלי לנקרי ● אלפים מתושבי אילת ליוו את הילה בדרכה האחרונה ואביה משה ריגש מעל הקבר הטרי במילים עמוקות שיצאו מהלב ● "היא השאירה את המשולש שלנו ללא הבסיס", הספידה השבוע חברתה מילדות אתי חסון ● "היא היתה כל כולה טוב ונתינה", הספיד דודה יעקב ● החברים יוצאים ביוזמה - לקרוא לתצפית החדשה בעיר על שמה
''לא ברור איך ממשיכים לחיות מכאן''
מימין הילה ז"ל, טלי אחותה ומשה אביטן

ביום ראשון בבוקר התקשו חבריה של הילה מרציאנו אביטן לקבל את הידיעה הקשה על דבר מותה הפתאומי של חברתם, רק בגיל 37. "היא תמיד הייתה בריאה. לא הייתה לה שום בעיה, לא היה שום דבר שירמז על הבאות", סיפר יעקב אביטן דודה של הילה. בערב שבת יצאה המשפחה לארוחה באחד החופים, "זה היה כאילו היא ביקשה להיפרד מכולם", סיפרה השבוע חברתה. "זה קרה לפנות בוקר כשאביה של הילה שם לב שהיא אינה יוצאת מחדר המקלחת", מספר דודה יעקב. "הוא נקש על הדלת ומשלא היתה תשובה הוא נכנס פנימה ומצא אותה מוטלת על הרצפה והוא עצמו התמוטט". בזמן שאמבולנס של מד"א הגיע למקום וניסה לבצע בהילה פעולות החייאה, הובהל האב לבית החולים ואושפז למשך לילה. למרות כל ניסיונות בני המשפחה שהאב הלוקה בליבו לא יגיע להלוויית בתו האהובה, האב הגיע כשהוא יושב על כיסא גלגלים ומלווה ברופא צמוד. מעל הקבר הצעיר נשבר האבא וריגש את הבאים במילים אוהבות ולא מאמינות שיצאו מעומק הלב. סגן ראש העירייה אלי לנקרי, שהילה שימשה במשך שנים כמנהלת לשכתו הספיד לה במילים חמות וכואבות. אלפי הבאים לבית העלמין לא הצליחו להבין איך קרה שבן רגע צעירה בריאה נפטרה ככה. גופתה של הילה נשלחה לנתיחה במכון אבו כביר. "ביום שלישי השבוע תכננה הילה לקיים הפרשת חלה בבית אחותה", מספר דודה. "הכל כבר היה מוכן, חברות רבות הבטיחו את הגעתן ותראי, במקום להגיע להפרשת החלה כולן מגיעות לניחום אבלים. זה לא יאמן".

 

כל כך רצתה ילדים


חברים מספרים על הילה, שהתחתנה לפני כשנתיים, כי הדבר שרצתה יותר מכל היה להיכנס להיריון, אלא שאת זה היא לא הספיקה. "היא הייתה בחורה מיוחדת, כולה לב ונתינה", הספיד אותה יעקב דודה. "כשחזרתי לארץ מחו"ל לאחר גרושי, היא דאגה למלא את כל עולמי. כל הזמן דאגה שלא חסר לי כלום. אפילו לתאילנד נסענו ביחד. היא הייתה יותר מבת עבורי. מלאך שניתן לעולם הזה במתנה ונלקח ממנו בזמן כל כך קצר".
חברים מספרים על הילה שהייתה האבן השואבת לכל בני משפחתה. ילדה של נתינה, זו שגיבשה סביבה את הבית ואת כולם. הגר פרנקל חברתה של הילה מכתה א' מספרת: "היינו שלושה מאז כתה א'. הילה, אתי חסון ואנוכי. היתה לנו קבוצת ווטצאפ רק שלנו ועכשיו היא איננה עוד. היא היתה בחורה מזן נדיר, בחיים לא רבה עם אף אחד, לא כעסה, תמיד ראתה רק את הטוב. הילה תמיד הייתה מוקפת בחברות, ולא משנה כמה חברות היו לה, תמיד היא דאגה לתת לכל אחת מהן את מלוא תשומת הלב וזכרה הכל על כל אחת. האסון הזה בלתי נתפס. היום אני מצליחה להבין את גודל המילה 'הלם'. זה חור, לא יתכן שהיא עזבה ככה  והשאירה את אביה עבורו הייתה כל העולם תוהה ולא יודע איך להמשיך מכאן". אתי חסון הצלע השלישית במשולש הילדות לא מסוגלת לעכל את המכה. "בכל רגע אני מצפה שהיא תכנס בדלת, תסתכל עלינו בחיוך ותגיד- מה לא ידעתם שאני נוסעת לחו"ל? להבין שהילה איננה זה בלתי אפשרי", אומרת אתי שהכירה להילה את בעלה יוסי, איתו התחתנה לפני כשנה. "הוא היה החבר הכי טוב של בעלי. הם הכירו זה את זו אבל לא יותר מדי. בגיל צעיר החלטנו שלושתנו שמי שתהייה לבדה עד גיל 35 ולא יהיה לה ילד תעשה טיפולים ואז הגר התחתנה ראשונה ואני אחריה ואמרנו להילה אל תחכי יותר מדי זמן, את בזמן הנכון לעשות את זה. בעלי שמע אותנו מדברות ואמר לה מה טיפולים? הנה יוסי פה, מה את צריכה טיפולים. פתאום נפל אצלי האסימון ואמרתי לה- יוסי הוא הכפפה שלך, את תהיי כל עולמו וכך היה. מאותו יום הם לא נפרדו לרגע ועכשיו היא השאירה אותו ואת כולנו לבד. לא היה משהו שאבא שלה רצה יותר לראות מאשר את הילה ככלה. לא היה מאושר ממנו ביום החתונה. כמה חבל שהיא לא הספיקה להביא ילדים לעולם". 

 

"היינו צוחקות שאנחנו תאומות"


אתי שנולדה ביום בו נולדה הילה מספרת כי תמיד חגגו יחד יום הולדת, ממש כמו שהילה ואחותה טלי עשו שכן גם הן נולדו באותו יום ממש. "היינו צוחקות שאנחנו תאומות. עכשיו נותרתי בלעדיה. זה לא נתפס".  

בהודעת אבל של עיריית אילת כתב ראש העירייה מאיר יצחק הלוי: "הילה הייתה סמל הטוב והלבב, ילדה לתפארת להוריה, אחות נאמנה לאחיה, אשת חיל לבעלה, דודה נפלאה לאחייניה, חברה טובה לסובביה ועובדת מסורה מאוד ואהובה בעירייה. דמותה, רוחב ליבה, אישיותה הנעימה והטובה יחקקו בזיכרון כולנו עם לכתה. מעלותיה ומידותיה הטובות יעמדו כולם לזכותה בעולם הבא. תהא נשמתה צרורה בצרור החיים. אמן".


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש