פרסומת
דלג

מנהל המרכז הימי בעיר: "לא נפלה גולשת על חשבון גולשת אחרת"

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 6/11/2019 18:28 ● ערב ערב 2940
האם עיריית אילת, או המרכז לחינוך ימי בעיר, יממנו לגולשת קטי ספיצ'קוב את העסקתו של מאמן הנבחרת לשעבר פייר לוקט כמאמן אישי? ● אפשרות זו, שהועלתה השבוע באתר one, נדחתה על הסף על ידי מנהל המרכז הימי בעיר יואב קוינטר שהבהיר: "אין לנו שום כוונה להפלות בין גולשת כזו שלנו לאחרת כל עוד קטי לא הבטיחה את כרטיס הכניסה לאולימפיאדה" ● את תגובתה של ספיצ'קוב לא ניתן היה להשיג
מנהל המרכז הימי בעיר: ''לא נפלה גולשת על חשבון גולשת אחרת''

בימים אלו ממתינה הגולשת האילתית המסומנת נכון להיום כמועמדת לייצג את ישראל באולימפיאדה הקרובה, להחלטת וועדת איגוד השייט לגבי גורל הישגיה בתחרויות האחרונות. על הועדה יהיה להחליט האם מערכת היחסים שמנהלת ספיצ'קוב עם מאמן הנבחרת פייר לוקט, גרמו לה למתן עדיפות כלשהי על פני יריבותיה, מה שעלול היה לגרום להישגיה העדיפים. בינתיים פוטר המאמן לוקט בטענה כי עבר על הקוד האתי של האיגוד וקטי ממשיכה להתאמן עם חברותיה לנבחרת למרות הניכור הרב השורר ביניהן. אין פלא איפה כי כבר עכשיו עולה האפשרות כי קטי, באם האיגוד יאפשר זאת, תמשיך להתאמן באופן אישי עם לוקט שהוביל אותה כמאמן להישגיה המצוינים. כך או כך, על פי פרסומים שהופיעו השבוע בכלי תקשורת ארציים במרכז לספורט ימי בעיר מנסים להוביל מהלך לפיו עיריית אילת תסייע לקטי במימון עלות מאמנה האישי. השבוע דחה מאמן המרכז הימי בעיר יואב קוינטר כל אפשרות שכזו והבהיר כי המרכז הימי לא מוביל שום מהלך שכזה. "נכון להיום אין לנו שום כוונה לתת העדפה לגולשת כזו או אחרת. יש לנו עוד גולשות מצטיינות ועד שאחת מהן לא תבטיח את כרטיס הכניסה לאולימפיאדה שום דבר לא ישתנה ביחס השווה שכולן מקבלות אצלנו, ממש כמו שכל הגולשים שווים בעיני", הבהיר קוינטר. ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי צוטט באתר one  בסוגיה זו ואמר: "אם תהייה פנייה כזו או אחרת בנושא היא תישקל על פי אמת המידה הרלוונטית". גורם בעירייה הבהיר השבוע כי עיריית אילת תומכת מאוד בגולשים האילתים, אך הדבר לא מחייב שזו תהייה תמיכה כספית. "קטי היא גולשת של המרכז לספורט ימי ואם מישהו צריך לעזור לה כספית זה המרכז הימי עצמו". בינתיים, הכל עומד וממתין להחלטת הוועדה שתתקבל בעוד שבועיים שלושה. 

האם הדגם האולימפי יוחלף?
במרכז לחינוך גופני בעיר עוקבים בעניין אחרי החלטות האסיפה הכללית של התאחדות השייט העולמית שהחליטה השבוע ברוב של 62 אחוזים על החלפתו של דגם הגלשן האולימפי בעשור האחרון ה- ניל פרייד RSX בדגם סטארבורד, כבר במשחקים האולימפיים שיתקיימו בפאריז בשנת 2024. ישראל וסין אמנם ערערו על החלטה זו ואולם בשל הרוב המוחץ של המדינות שהיו בעד ההחלפה, קטנים הסיכויים שהערעור יתקבל.
לדברי מנהל המרכז לחינוך ימי בעיר יואב קוינטר פירושו של דבר שיהיה צורך להחליף את כל הציוד הקיים. "מדובר בעלות מינימאלית של כחצי מיליון ₪ מבחינת המרכז הימי", מתרגם יואב לכסף. על ההבדלים בין הגלשנים הוא אומר: "הגלשן החדש מהיר יותר, מחדד יותר לרוח. רוב החבר'ה כבר גולשים עליו בזמנם הפרטי".
מה זה אומר מבחינת האלופים על דגם הניל פרייד?
"זה לא חדש שכל מעבר דגם מאפשר לגולשים אחרים להתבלט. בשלב זה מדובר על הבוגרים אבל רוב הסיכויים שזה יגיע מהר מאוד גם לנוער".


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש