פרסומת
דלג

שני אילתים ראשונים באולטרה מרתון למרחק 55 ק"מ

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 27/11/2019 09:17 ● מה נשמע 628
האצנים האילתים חגי סלע ואוריין הרץ סיימו בסוף השבוע האחרון את מרוץ האולטרה מרתון למרחק 55 ק"מ במקומות הראשונים כלליים ● אוריין אף סיימה שלישית כללית מקרה הגברים והנשים כאחד ● "לא נהניתי", מודה אוריין בעוד שעבור סלע זו הייתה עוד ריצה בדרך לאתגר הבא- מרוץ למרחק 120 ק"מ
שני אילתים ראשונים באולטרה מרתון למרחק 55 ק''מ

במסגרת מרוץ אולטרה מרתון ערבה שהתקיים בסוף השבוע, סיימו שני האילתים חגי סלע ואוריין הרץ במקומות הראשונים כלליים, במרחק 55 ק"מ, הוא בקרב הגברים והנשים כאחד כשהוא עוצר את השעון על זמן של 4:48 שעות, והיא בקרב הנשים כשהיא חותמת על זמן של 5:37 שעות.. רק יומיים אחרי המרוץ גילתה הרץ שסיימה שלישית כללית כשרק חגי ומתחרה נוסף עקפו אותה ואילו הבחורה השנייה אחריה סיימה רק אחרי כשעה וחצי, הישג מצויין עבורה בהתחשב בעובדה שאת השנים האחרונות מאז יצאה לדרך עצמאית כמאמנת כושר יחידים וקבוצות היא מקדישה פחות לאימוניה האישיים ויתר לאימון ספורטאיה. לשאלה למה הסתפק 'רק' במרחק 55 ק"מ ולא הלך על ה-100 ק"מ הודה חגי כי השאיר לעצמו זמן התאוששות לקראת התחרות הבאה בה ייקח חלק- ריצת 100 ק"מ בתל אביב במעגלים של קילומטר וחצי.
סלע סיים ראשון כללי כשהאצן השני סיים 28 דקות אחריו.

 


הייתה לך בדרך נקודת שבירה או שמרחק 55 ק"מ קטן עלייך?
חגי: "תמיד יש נקודת שבירה. את 35 הק"מ הראשונים רצתי יחסית מהר וכשהבנתי שנוצר פער ביני לבין השני אחרי הרשתי לעצמי להשתהות יותר בנקודות ההזנה".


איך מסכם? "היה נחמד. היה טוב וטוב שהיה".
הישג מצויין רשמה גם האצנית האילתית אוריין הרץ שסיימה את מרחק ה-55 ק"מ ראשונה כללית בין הנשים ושלישית כללית כשהיא משאירה מאחוריה גברים ונשים רבים. "לא הגעתי למרוץ בשיא הכושר", מודה אוריין שמשקיעה את עיקר זמנה ומרצה באימון ספורטאיה. "לא אהבתי את המסלול שאמנם היה יפה, אבל היה לטעמי משעמם מדי ומונוטוני. שעת ההזנקה גם היא לא הייתה הגיונית. לא יתכן שמזניקים בשעה 8:00 בבוקר אנשים שצריכים לרוץ 55 ק"מ וברור שייכנסו לשעות החמות של היום ולמרות הכל רצתי".

 


מה חושבים במשך חמש וחצי שעות של ריצת שטח?
"הקטע שלאורך מרבית הדרך רצתי לגמרי לבדי. אני רצה עם מוסיקה, שרה לעצמי. בתחרות כזו חד משמעי הראש הוא שמנצח. כמי שמגיעה מתחרויות איש הברזל וכבר עשיתי ספורט למשך 13.5 שעות ברציפות, אני לגמרי יודעת לסבול לאורך זמן, אבל בתחרות כזו כשיש רק ריצה לאורך זמן, אין ספק שמשעמם יותר והראש החזק מנצח, מה גם שבמקרה הזה הגוף שלי לא היה בתחום ב-100 אחוז".


עד כמה מרוצה מההישג?
"היה לי חשוב להצליח מאחר ובשנים האחרונות מאז יצאתי לדרך עצמאית, שמתי את עצמי בצד ואת המתאמנים שלי שמתי במקום הראשון וזה בסדר גמור. זה סיפוק לא פחות גדול לראות את המתאמנים שלך עוברים את תחושת המסוגלות, ועדיין אני בחורה תחרותית ולא תמיד כייף לי שרואים אותי זוחלת מאחור ואני יודעת שאם אני רק רוצה אני יכולה לתת גז ולעוף קדימה. ההישג הזה בא להזכיר שאם אני רוצה אני עדיין חזקה ויכולה לנצח ברמה הארצית. ועדיין זו לא תוצאה טובה מבחינתי, אבל באילוצים הקיימים אין לי תלונות".
מה הלאה? המרתון המדברי המלא מחר יום שישי באילת.   


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש