פרסומת
דלג

המרוץ המדברי- בפעם ה – 9

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 27/11/2019 09:22 ● מה נשמע 628
מספר שיא של 3500 משתתפים יזנקו ביום שישי בבוקר למרוץ המדברי שיתקיים בפעם ה – 9 באילת ● למרות הקושי בריצה המדברית, הוכיח המרתון שהפך לשם דבר בעולם הריצה, שמה שקשה יותר- טוב יותר ● השנה לראשונה יתקיים לצד האירוע האקטיבי ה'אנטי מרתון' הראשון בעולם ● יש למה לצפות
המרוץ המדברי- בפעם ה – 9
זכרונות מהשנה שעברה

9 שנים עברו מאז הגיע לאילת אדם לא מוכר, התמקם במשרדו של יעקב מלכה, מנהל אגף הספורט בעירייה והודיע לו שהוא רוצה לארגן מרתון מדברי באילת. במקום בו רבים אחרים היו מסתכלים עליו כעל הוזה, מצא עופר פדן, מי שעומד מאחורי היוזמה המבורכת, אוזן קשבת אצל מנהל אגף הספורט בעירייה, שהאמין, נרתם ושניהם גם הצליחו. זה אמנם התחיל במרוץ של 10 ק"מ אליו התווסף בהדרגה גם מקצה חצי מרתון ואולם בשנים האחרונות הוכיחו השניים כי בשיתוף פעולה מוצלח ביניהם גם המרתון הגיע ולא רק הגיע אלא הצליח ובגדול. למרות תנאי השטח המדבריים הלא קלים, ואולי דווקא בגללם, הפך המרתון המדברי באילת לשם דבר בעולם הריצה ועם עובדות לא מתווכחים.
השנה יישבר שוב שיא מספר המשתתפים במרוץ כש-3000 איש ייקחו חלק במקצים השונים למרחקים 42 ק"מ (מרתון מלא), 21 ק"מ (חצי מרתון), 10 ק"מ ו- 5 ק"מ. מעל 400 מתחרים יגיעו למרוץ מ- 37 מדינות בעולם. בסך הכל ישתתפו  במקצה המרתון 600 איש, 1200 ישתתפו בחצי המרתון  והשאר בשני המקצים האחרים. חידוש נוסף שירשם השנה במרוץ המדברי הוא נותן החסות הראשי שיהיה הפעם קניון ה'אייס מול' לראשונה מאז תחילת המרתון בעיר. אי לכך ועקב זאת יוזנקו ויסתיימו כל המקצים מרחבת הכניסה לקניון: בשעה 6:00 בבוקר יוזנק המרתון, בשעה 6:25 יוזנק חצי המרתון, בשעה 6:45 יוזנק המקצה למרחק 10 ק"מ ובשעה 7:00 המקצה ל- 5 ק"מ. גם השנה ילווה את האירוע מתחם אקספו ססגוני למכירת פרטי ספורט מיום חמישי בצהריים ועד שישי בתום האירוע. בסיום התחרות יתקיים במקום טקס חלוקת הגביעים והמדליות לזוכים, בסיומו יוזמנו הבאים להיכנס לקניון ה'אייס מול' לחגיגת ה'בלאק פריידי' שמשגעת את העולם.

 

לא רק לחובבי ספורט


לראשונה בעולם- 'אנטי מרתון' לצד המרתון המדברי
במשרד התיירות החליטו למנף השנה את אירוע המרתון המדברי שמושך אליו תיירים מכל העולם על מנת לקדם את אילת בפן התיירותי, זאת הסיבה שהשנה לצד אירועי הריצה, יתקיים במתחם הסמוך ה'אנטי מרתון'- מתחם מנוחה מפנק שיכלול עמדות רביצה, למי שרוצה להיות אין אבל גם לא להתעייף ולא לרוץ. "בשנים האחרונות אנו רואים עלייה במספר התיירים המשתתפים באירועי הספורט במדינת ישראל כתוצאה מפעילות שיווקית ענפה. כעת לאחר שספורטאים חובבנים רבים מרחבי העולם מכירים את ישראל כיעד ספורטיבי אטרקטיבי, זיהה משרד התיירות שישנו קהל יעד שלם שלא מתחבר לריצה ולצד עידוד המתחרים יש דרישה מקהל זה גם למנוחה. לכן בחר משרד התיירות להפיק קמפיין פרסומי בינלאומי לקהל "העצלנים" תחת הכותרת "אנטי – מרתון". אלו שיבחרו להשתתף ב"אנטי – מרתון" יזכו להגיע אל מתחם מנוחה מפנק שימוקם בלגונה המזרחית בעיר וכולל פינות ישיבה ומנוחה, בר קוקטיילים ופעילויות שונות. הקליפ שיצולם באירוע יהפוך לקמפיין פרסומי חדש של המשרד במטרה למשוך קהלים נוספים לביקור בישראל. המשרד מזמין את תושבי העיר להגיע אל המתחם ולהיות חלק מהקמפיין שיעלה ברחבי העולם". ואתם הבנתם את זה?


מתחם האנטי מרתון יפעל בסמוך לקניון ה'אייס מול' מחר, יום שישי בין השעות 9:00-11:00
הכניסה חופשית אך מותנית בהרשמה מראש. מספר המקומות מוגבל.
לרישום: http://antimaraton.com


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש