פרסומת
דלג

50 מעובדי ארקיע קיבלו זימון לשימוע לפני פיטורים

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 27/11/2019 16:28 ● ערב ערב 2943
50 מעובדי חברת ארקיע, קיבלו השבוע זימון לשימוע לפני פיטורים ● בין המפוטרים דיילים, עובדי צוות אוויר ואף טייסים ● צעד זה, שהיה באוויר כבר חודשים ארוכים, הינו תוצאה ישירה של הירידה המשמעותית בכמות הטסים מנתב"ג לשדה רמון
50 מעובדי ארקיע קיבלו זימון לשימוע לפני פיטורים
חודש אוקטובר היה חודש שחור עבור החברה. מטוס ארקיע בשדה רמון

בשבוע שעבר הודיעה ארקיע בנוסף, על כוונתה לקצץ קיצוץ רוחבי בשכרם של העובדים הנותרים. סעיף זה שנוי כיום במחלוקת בין הצדדים, שטרם הסכימו על גובה הקיצוץ והאופן שבו יחול על עובדי החברה במחלקות השונות. הנהלת ארקיע, ניהלה בחודשים האחרונים מו"מ מול וועד העובדים ואולם הזימונים ששלחה השבוע אינם עולים בקנה אחד עם הודעת ההסתדרות מהשבוע שעבר, שם הבהירו כי "נכון לרגע זה מתנהל המו"מ על הורדת שכר רוחבית ולא על פיטורים, אף שגם נושא זה יכול לעלות על השולחן בהמשך". 
ארקיע ספגה מאז תחילת השנה ועד סוף אוקטובר ירידה בגובה 10% במספר הטסים דרכה לאילת. מאחר והחברה מחזיקה ב-68% מנפח הטיסות לאילת, מהווה קו זה חלק משמעותי בהכנסותיה, והפגיעה החריפה בו, אף שהתמתנה בזכות העלייה בת ה-12% במספר הנוסעים בקווים הבינלאומיים, עדיין הביאה אותה לרף בו היא נדרשת לקצץ בהוצאותיה באופן מידי. חודש אוקטובר היה חודש שחור מבחינת ארקיע בחודש זה צנח מספר הטסים בה דרך רמון ב-30% לעומת אוקטובר 2018.

 

200% פיצויים למפוטרים


כזכור, נקבע בהסכם שנחתם לשלוש שנים, כי 100 עובדי התחזוקה ו-200 עובדי הקרקע של החברה ייהנו מתוספת שכר בת 6% באמצעות עדכון שכר היסוד שלהם, כן יעודכנו תקרת אחזקת הרכב ותגמולים נוספים. עם זאת, סוכם במקביל אף על צעדי התייעלות שיכללו צמצומים ופיטורים של עובדים, אך לא רק, אלא גם של מנהלים בחברה. העובדים שיסיימו את עבודתם בחברה ייהנו מפיצויים מוגדלים בסכומים שיגיעו גם עד ל-200%. כמו כן סוכם כי תופסק העסקתה של חברה חיצונית המבצעת כיום את פעילות ההזמנות של החברה כך שפעילות זו תשוב להיות מבוצעת על ידי עובדי חברת ארקיע קליק.
בארקיע מועסקים 600 עובדים והיא מחזיקה באופן מסורתי בכ-70% מנפח הטיסות הפנים ארציות לאילת. עובדי ארקיע מחזיקים ב-30% ממניות החברה.


מארקיע נמסר כי: "כפי שפורסם, חברת ארקיע נמצאת במהלך תוכנית הבראה והתייעלות. שינוי תנאי השוק וסגירת שדות התעופה באילת ובת"א מחייבים את ארקיע לתוכנית התייעלות משמעותית הכוללת צמצום כוח אדם וקיצוצי שכר. מהלכים אלו נעשים בשיתוף מלא ובהסכמות העובדים, המחזיקים ב-30% ממניות החברה. יודגש כי משפחת נקש, בעלי ארקיע, ממשיכה לתמוך בחברה".


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש