פרסומת
דלג

הישג ענק לאנטונינה רזניקוב - מקום ראשון כללי גברים ונשים בתחרות האולטרה מן

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 27/11/2019 18:17 ● ערב ערב 2943
אחרי שסיימה ראשונה פעמיים בתחרות האיירונמן של ישראל, אתגרה את עצמה אשת הברזל מאילת בסוף השבוע האחרון בתחרות שארכה שלושה ימים ברציפות ● היא שחתה 10 ק"מ, רכבה על אופניים 420 ק"מ וקינחה בריצה רצופה של 85 ק"מ כשהיא עוצרת את השעון על זמן מצטבר של 22:36 שעות וקוטפת את המקום הראשון כללי בין הנשים והגברים כאחד ועוקפת גם את מתחרי השלשה, שבניגוד אליה, עשו רק מקצה אחד מכל ענף ● בלתי ניתנת לעצירה כבר אמרנו?
הישג ענק לאנטונינה רזניקוב - מקום ראשון כללי גברים ונשים בתחרות האולטרה מן
עצרה את השעון על 22:36 שעות וסיימה במקום הראשון כללי, שלוש וחצי שעות לפני הגבר הראשון. רזניקוב

אם מישהו עוד היה צריך הוכחה שאנטונינה רזניקוב מאילת קורצה מחומר של אלופים אמיתיים, בסוף השבוע האחרון, כשהיא מנצחת בצורה משכנעת את תחרות האולטרה מן המפרכת, הוסיפה אנטונינה עוד תואר ראוי לאוסף ועוד גביע לאוסף הגביעים ענקי שלה, כשהיא מוכיחה כדברי יריביה ש"היא על הגבול שבין בחורה למכונה".
את התחרות שארכה שלושה ימים ברציפות והשתתפו בה רק 15 'משוגעים', ביניהם מתחרים מחו"ל, פתחה אנטונינה ביום הראשון בשחייה של 10 ק"מ ברציפות במימי הכנרת, מקצה אותו סיימה אחרי 3:10 שעות. מיד לאחר השחייה היא עלתה על אופניים ורכבה 145 ק"מ שהתחילו ברכיבה וטיפוס קשה עד לרמת הגולן וירידה לבית שאן שם הסתיים היום הראשון שלה בזמן מצטבר של 7:46 שעות. ביום התחרויות השני רכבו המתחרים מרחק של 275 ק"מ ברציפות על אופניים מבית שאן ועד קיבוץ יהל בערבה, מרחק אותו גמעה אנטונינה בזמן של 7:38 שעות. ביום השלישי נפרדה אנטונינה מהאופניים לטובת הריצה כשהיא מקנחת את התחרות בריצה למרחק 85 ק"מ ברציפות לקיבוץ יהל, דרך מעלה תמנע, ציר הנפט, באר אורה ועד לאילת. בסופה של התחרות המפרכת עצרה אנטונינה את השעון על זמן מצטבר של 22:36 שעות כשהיא מסיימת את התחרות כולה במקום הראשון כללי ומנצחת את כל מתחריה גברים ונשים כאחד, כשהיא מסיימת שלוש וחצי שעות לפני הגבר הראשון שסיים את התחרות- המתחרה הספרדי. "יש דברים שיכולים להיעשות רק בזכות מוטיבציה מאוד גדולה", היא מסבירה השבוע בחיוך שבע רצון ומודה: "זה לא היה כל כך נורא. פחדתי בעיקר מהחלק של השחייה בכנרת אבל בסופו של דבר עבר טוב, למרות שהמים בכנרת כבדים יותר והייתה מעיין סערה וגלים.


חברייך לספורט מגדירים אותך 'מכונה'
אנטונינה בחיוך: "לפעמים אני מוכנה. זו תחרות שמזמנת עייפות מצטברת מיום ליום ואין לי מושג איך עושים את זה, פשוט עושים. דאגתי בכל יום להגיע לעצימות של 80 אחוז מקסימום מהיכולת שלי כדי לשמור על כוחות ביום למחרת".


איך היית מסכמת את התחרות?
"אני רוצה עוד", היא צוחקת. "עכשיו השגתי את הקריטריון לאליפות העולם באולטרה מן בקונה שבהוואי בשנה הבאה, אבל למי יש כסף להשתתף בזה?".


ואם יהיה ספונסר?
"אז ברור שלא אוותר".


היעד הבא שלך?
"תחרות הישראמן ב-25 בינואר באילת, כשכמו תמיד גם הפעם היעד יהיה לשפר את התוצאה שעשיתי בשנה שעברה".


איזה תגובות את מקבלת ברחוב?
"כולם מפרגנים. מדהימה, אלופה, מספר אחת".


ופרס?
חוץ מהגביע היה גם פרס כספי של 2,500 ₪ שהספיק בדיוק לכסות את הוצאות התחרות. לפחות התחרות הזו לא השאירה אותי במינוס", היא מבהירה. 


אין חדש עם המימון והתמיכה של המדינה?
"שום דבר וכלום. למעט המלגה שקיבלתי השנה לראשונה מיוסי אברהמי על סך 10,000 ₪, לא קיבלתי כלום. נו, זה לפחות עזר לי לכסות את הוצאות בית הספר בתחילת השנה ואת עלות המזגן בימי הקיץ".
גם לאחר התחרות הזו מפרגנת אנטונינה למאמנה משכבר השנים אבי חיים. "אין עליו. הוא ליווה אותי לאורך כל הדרך ברכב ליווי ואת הקטע של הריצה הוא עשה על אופני שטח כשנדמה לי שבשטח הזה בו רצתי, היה לו לא פחות קשה משלי היה קשה. הוא מלווה אותי במשך שש שנים והוא לגמרי חלק בלתי נפרד מכל ההצלחות שלי ולמעשה הוא האיש שגילה אותי. לפניו לא ידעתי לעשות כלום חוץ מלרכוב קצת על אופניים". 


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש