פרסומת
דלג

המרתון המדברי התשיעי יוצא לדרך

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 27/11/2019 18:19 ● ערב ערב 2943
המרוץ המדברי, שהנו אחד המסלולים היפים בארץ, שמתחיל במדבר וסיומו לחוף מפרץ אילת, יצא לדרך מחר (ו' 29.11) ● המרוץ יכלול ארבעה מקצים: מקצה מרתון שטח מלא 42.2 ק"מ שיוזנק ויסתיים על שפת הלגונה המזרחית, מקצה חצי מרתון 21.1 ק"מ, מקצה 10 ק"מ ומקצה 5 ק"מ
המרתון המדברי התשיעי יוצא לדרך
המרתון המדברי אילת ● צילום: באדיבות מרתון ישראל sportphotography

מרוץ המרתון המדברי יוצא לדרך זו הפעם התשיעית באילת. המדובר במרוץ הידוע כיחידי שתחילתו במדבר וסיומו על קו מפרץ אילת והוא היחידי בישראל המשלב נוף מדבר עם ים. 
המרוץ יוצא לדרך ביוזמת ובהפקת חברת מרתון ישראל, המתמחה באירועי קונספט בעולם הריצה, בשיתוף עם עיריית אילת וכולל ארבעה מקצים: מקצה מרתון שטח מלא 42.2 ק"מ שמוזנק ומסתיים על שפת הלגונה סמוך לקניון "אייסמול", מקצה חצי מרתון 21.1 ק"מ, מקצה 10 ק"מ לזכרם של אילן לוי ויהונתן אזולאי, ילידי אילת שנהרגו בתאונת דרכים ומקצה 5 ק"מ.
ייחודו של המרוץ המדברי בא לידי ביטוי בהשתתפות קהילת רצים המונה אלפי רצים ורצות מהארץ ומחו"ל, המתמסרים לשקט של המדבר. זהו מרוץ אתגרי חווייתי ודינמי המורכב מתוואי שטח משתנה הכולל עליות, ירידות ומישורים. מסלול רחב ידיים, נוח לריצה אשר צופה למרחבים אדירים, במהלכו נחשפים לנופים מדבריים מרהיבים ומעניק חיבור חזק לטבע.


עופר פדן מנכ"ל חברת מרתון ישראל: "הקונספט של המרתון המדברי, נולד מתוך רצון לייצר חגיגה מדברית יוצאת דופן. בשיתוף פעולה עם עיריית אילת גיבשנו קונספט של מרתון מסוג אחר, מדברי, שעם השנים הפך להיות אטרקטיבי ותיירותי, שמתעצם משנה לשנה ויתקיים בנובמבר זו השנה התשיעית. השנה צפויים להגיע מעל 500 רצים מחו"ל, מ- 30 מדינות שונות, שינחתו בארץ להפנינג חגיגי של 3 ימים המבוסס על חוויה מדברית. המסלול השנה כולל גם את הרי אדום ונחשב לחגיגה ספורטיבית של ממש". 


אלי לנקרי סגן ומ"מ ראש העיר אילת: "המרתון המדברי הוא אחד מאירועי הספורט הבינלאומיים הכי מופלאים ומרגשים שהעיר אילת מארחת מידי שנה. אני שמח שהייתה לי הזכות להוציא לדרך ביחד עם עפר פדן,שיזם את המרוץ ועושה עבודה נפלאה, לפני שנים את המרתון המיוחד הזה לדרך ומאז הוא הולך וצומח ואני מאמין שפוטנציאל הצמיחה שלו עדיין גדול ואני מקווה ומאמין שכך אכן יקרה בשנים הבאות. בהצלחה גדולה לספורטאים הנפלאים, תשתדלו ליהנות תוך כדי ריצה מהנופים המדהימים של העיר, המדבר, הים והרי אילת. אילת אוהבת אתכם!"


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש