פרסומת
דלג

שוטף עירוני

מאת: ● ● ערב ערב 2266

נשואים אחרי 50 שנה


מאת: מירב לוי-דיאמנט

לפני שבועיים זה סוף סוף קרה. אחרי 50 שנה, התערבה יד הגורל והביאה בברית הנישואים את סימה גיגי ויעקב עמוס. סיפור האהבה שהתחיל איי שם במעברות בית שמש, התממש עם שבירת הכוס במלון 'עדי' באילת. סגירת מעגל

התרגשות רבה שררה ביום שלישי שעבר, כשהחתן בן ה-73, יעקב עמוס, שבר את הכוס והעניק נשיקה גדולה לאשתו הטרייה, סימה, בת ה - 68. סיפור האהבה, שהתחיל אי שם לפני כ - 50 שנה במעברות בבית שמש, הסתיים לאחר תהפוכות הגורל. לפני שבועיים, פרסמנו ב'ערב ערב' את סיפור אהבתם המרגש של סימה ויעקב, על אהבה שנקטעה באיבה ועל חיים שלמים שנמשכו בנפרד. סימה התחתנה והקימה משפחה לתפארת, יעקב התחתן והקים משפחה לתפארת, ובמשך כל השנים הללו, שמרו השניים ובני זוגם על קשר ידידות נפלא ומכובד. לפני שבע שנים, התאלמנה סימה, באותה שנה בדיוק, התאלמן גם יעקב. השניים ניחמו זה את זו, ומאז הם יחד. בשבוע שעבר, יעקב שבר את הכוס.
כששמענו ב'ערב ערב' את הסיפור המרגש, לקחנו על עצמנו להפוך את החתונה המיוחדת הזו לפרויקט של ממש. מספרת 'לה וילה אייזיק' נרתמה מיד לטובת העניין ותרמה את סידור השיער של שני בני הזוג ביום החתונה. סימה פונקה ממש כמו שכלה צריכה להתפנק. בסיום הצבע, הגוונים והפן, איפרה מירב, מאפרת 'לה וילה אייזיק', את הכלה המיועדת בטוב טעם. לאחר הפינוקים במספרה, ירדו בני הזוג אל מלון 'עדי' שם התקיים האירוע. הם לא צעדו אל החופה לפני שצוות הצילום של יניב כהן צילמו אותם (במחיר סימלי בלבד) ודאגו להם הן לתמונות למזכרת מהאירוע והן לצילום D.V.D של האירוע כולו. באולם עצמו התכונן כבר משעות הצהריים D.J יוסי בן לולו בהעמדת כל ציוד הסאונד הנדרש לקראת האירוע. בן לולו, הרי הוא 'ספידי מיוזיק', תרם באהבה רבה את כל התקליטנות באירוע והקפיץ את הבאים לצלילי המוסיקה, כשהוא הופך עבור השניים את האירוע לבלתי נשכח. כך הם צעדו אל החופה, נרגשים, לא מאמינים שסוף סוף זה קורה. כשיעקב שבר את הכוס, מחו כל האורחים דמעה והודו בינם לבין עצמם שנפלאות הם דרכי הגורל. 'ערב ערב' מאחל לבני הזוג הרבה אושר, אהבה ואריכות ימים ומודה לכל בעלי המקצוע שסייעו בהתנדבות ובלב רחב להצלחת האירוע.

הגר רחמים לוי - זכאית!


חודש חלף מאז פונתה הגר לוי מחוף 'השחפים'. השבוע, ניתן פסק הדין של השופטת בלטמן קדראי בתביעה שהגישה עיריית אילת כנגד לוי בגין בעבירות של בניה ללא היתר, בניגוד לסעיף 145 לחוק התכנון והבניה, בחוף 'השחפים'. על פי כתב התביעה של העירייה, הקימה לוי שני מבנים בחוף 'השחפים', ללא היתר. לוי טענה, שמדובר בדק עץ נייד ואוהל שהוקמו בחודשי הקיץ ולא מדובר במבני קבע. עוד טענה לוי, כי ניתן לה אישור בעל פה להשתמש בדק העץ ובאוהל, וכי תביעת העירייה על מבנים לא חוקיים הוגשה נגדה רק משהיא עצמה הגישה תביעה אזרחית כנגד העירייה, שם נדחו טענות העירייה על בנייה בלתי חוקית. השופטת קדראי החליטה לזכות את הגר לוי מחמת הספק. בפסק הדין כתבה: "בתום שמיעת הראיות ושמיעת הסיכומים, נותר בלבי ספק בדבר אשמה הנטען של הנאשמת...על פי התמונות, נחזה האוהל כמספר יריעות בד שהונחו על עמודי חשמל ועל מנת לסוכך על מספר מזרונים שפרוסים היו תחתיו... הוצג מכתב של הנאשמת לעירייה, שבו ביקשה הקמת מאהל ארעי... מכתב שהמאשימה לא הסתייגה ממנו בניגוד למנהגה במקרים אחרים...הוכח, כי בעת שמיעת הראיות, האוהל לא היה כבר במקומו. כל אלה מלמדים, כי אפשר והוקמו אוהלים שונים במועדים שונים, והכל באופן זמני ושלא מתוך מטרה לבניית קבע, וכי המאשימה לא הביעה עמדה ברורה באשר לחוקיות הקמתם, ואם נוסיף לכל אלה הנסיבות התמוהות משהו של הגשת כתב האישום, כפי שנטענו והוכחו על ידי הנאשמת, אזי בהחלט נותר ספק באם מדובר בבניית קבע אשר חייבה היתר". הגר לוי, שבינתיים ילדה את בנה השני, נמצאת כעת בחופשת לידה. מול השופטת קדראי עמדה בעצמה וייצגה את עצמה, ללא עורך דין. עם מתן פסק הדין אמרה: "אנו חשים הקלה גדולה. התביעה הוגשה בשנה שעברה כבר, ואנחנו שמחים שההליך נגמר. סיפרתי את האמת שלי, ואני חושבת שהשופטת חשה בזה. אנחנו שמחים שהצדק יצא לאור, ואנחנו ממשיכים הלאה".

התכנית של יצחק הלוי: תעלה ימית וקריית ספורט בינלאומיתבשבועות הקרובים, מתעתד ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, להציג בפני ראש הממשלה, אהוד אולמרט, תכנית גרנדיוזית לחפירת תעלה באורך של 10 קילומטרים. עלות הפרויקט מוערכת בשני מיליארד דולר, והוא אמור להיות חלק מתכנית כוללת של העתקת שדה התעופה ממרכז העיר לצומת באר אורה ובניית מסילת רכבת שתחבר את אילת וצפון הארץ .
"הכוונה היא לבנות תעלה ברוחב 70 מטר שתהיה רחבה מתעלת פנמה, תחדור לתוך היבשת, ובסופה, ייבנה נמל ימי מודרני, אליו יגיעו אוניות עם סחורות ממזרח אסיה ומאפריקה. הנמל יהיה סמוך לנמל התעופה, שייבנה בצומת באר אורה וסמוך לחיבור מסילת הברזל שתגיע מנחל צין לאילת. המטרה היא ליצור חיבור בין אסיה, אפריקה ואירופה", אמר יצחק הלוי והוסיף, כי התכנית תאפשר את העתקת שדה התעופה ובסיס חיל הים ותפנה את השטח לטובת מלונאות ונופש. לדברי יצחק הלוי: "התכנית אכן גרנדיוזית, אולם הן יזמים והן מומחים, בפניהם הוצגה התכנית, העריכו את כדאיותה ואת יישומה. אניות מכולה שיגיעו לנמל הימי המתוכנן עם סחורה שמיועדת לאירופה, יוכלו לפרוק את המכולות, להעמיסן על קרונות רכבת, להעבירן לנמל אשדוד, ומשם - ליעדים באירופה. עלות מעבר זה תהיה נמוכה יותר ממעבר בתעלת סואץ". לתכנית זו מתווספת בשורה נוספת שבישר יצחק הלוי השבוע בכנס התיירות שהתקיים בעיר: תכנית להקמת קריית ספורט בינלאומית, שתשמש קבוצות רבות מהעולם לצורך מחנות אימונים. קריית הספורט אמורה לקום במגרש 18, מזרחית לכביש עוקף בתי מלון, בסמוך למפעל האצות. במקום עתיד להיות מגרש כדורגל בן 6,000 מקומות ישיבה, שני מגרשי אימונים, בריכה מחוממת, מתקני אתלטיקה, מלון נבחרות, חדרי כושר, מגרשי טניס ועוד, כשהמטרה: עידוד תיירות ספורט לאילת. במקום עתיד להבנות גם מרכז קונגרסים, שככל הנראה ייצא למכרז חיצוני. את המהלך מוביל ראש העירייה עם סגנו, אלי לנקרי ובשנת 2008, מתכוונים בעירייה לארגן באילת את אליפות העולם לנוער יהודי. סגן ראש העירייה, אלי לנקרי, מסר, כי: "נפגשנו עם יו"ר הסוכנות וסיכמנו על הפרטים, כמו גם שר התיירות שהביע את הסכמתו ונכונותו לתמוך בפרויקט, שיביא אלפי בני נוער מכל העולם לאילת". המגרש, עליו מתוכנן לקום מרכז הספורט, משתרע על פני שטח של 250 דונם, וכאמור, לצידו, מתוכנן לקום בעתיד, מרכז קונגרסים בינלאומי.

יצחק הלוי לעיני: עצרו השתלמויות בחו"ל


ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, פנה ליו"ר ההסתדרות החדשה, עופר עיני וקרא לו לעצור את המגמה המסתמנת של ועדי עובדים וארגונים מקצועיים להעתיק השתלמויות כנסים ונופשים לחו"ל.

מדי שנה, מארחת העיר אילת עשרות כנסים, ומזה שנים, שמתקיימים בבתי המלון בעיר נופשונים והשתלמויות של ועדי עובדים. במכתב ששיגר יצחק הלוי ליו"ר ההסתדרות עיני נכתב, כי "העיר אילת, כמו טבריה, נתניה ועוד נשענות כלכלית על ענף התיירות, וכי לצער הכל, המצב הגיאו-פוליטי במדינת ישראל עצר את התיירות הנכנסת מחו"ל ויצר תלות בתיירות הפנים. על כן, דווקא בעת הזו, ראוי להגביר ולעודד את הארגונים לקיים את הנופשים וההשתלמויות במחוזותינו, ואין זה ראוי להפליג למרחקים". יצחק הלוי הוסיף והזהיר, כי ברור לכל הנוגעים בדבר, שפגיעה בתיירות ובמלונאות תוביל לגידול דרמטי במספר המובטלים במדינת ישראל.

מישהו מצלם אותך


במסגרת פרויקט 'עיר ללא אלימות', הותקנו מצלמות וידאו בשחמון.

כזכור, הצהיר ראש העירייה, כי כחלק מהתוכנית העירונית למלחמה באלימות, מתעתדת העירייה להציב מצלמות באזורים שונים בשחמון, וזאת על מנת לפקח ולאתר מוקדי אלימות. בשבוע שעבר, הותקנו בשחמון מספר מצלמות מעקב שיחוברו בעתיד לרשת עירונית. בימים הקרובים, יוצבו גם מצלמות מעקב בפארק השחמון הסובל מוונדליזם.
תמונה

'סאן דור' לאילת


חברת הבת של 'אל על', 'סאן דור', המפעילה טיסות שכר, מתכוונת להמשיך להפעיל גם בחודשי החורף הקרובים טיסה שבועית קבועה בקו פריז- אילת-פריז.
מנכ"ל 'סאן דור', בצלאל קרבט, אמר, כי: "לאחרונה, חתמנו על הסכם שיתוף פעולה עם סוכנות הנסיעות 'תוריסקופ', שעבדה בשנים האחרונות עם חברת צ'רטר צרפתית, והיום, מייצגת ומשווקת את 'סאן דור' ברחבי צרפת. הפעלת קו פריז-אילת-פריז היא דוגמה למימוש הצהרת הכוונות שלנו להגדלת חלקנו בשוק טיסות השכר על חשבון חברות השכר הזרות". מ'סאן דור' נמסר עוד, כי החברה חתמה על הסכם להטיס לאילת בחודש דצמבר, במהלך חופשת חג המולד, כ- 600 תיירים רוסיים מלנינגרד ומוסקבה.

הועידה השנתית הראשונה של ענף הקניונים בישראל


השבוע, התקיים לראשונה, כנס מנהלי קניונים במלון 'הנסיכה' בעיר.
הכנס, הוא פרי יוזמה של מנכ"ל קניון 'גן העיר', דדי ריזל והוא כלל משתתפים רבים, רובם מנהלי פרסום ושיווק מהמובילים במדינה: יו"ר משרד טמיר כהן, דויד טמיר, מנכ"ל קבוצת 'סקאל', סולי סקאל, מנכ"ל 'גולף', אילנה קאופמן, מנכ"ל 'פוקס', הראל ויזל, מנכ"ל קבוצת קניון 'עזריאלי', פאר נדיר ואחרים.

בר מצווה ל'סאן ריידר' ב'הילטון'


חברת 'סאן ריידר' חגגה השבוע בר מצווה בכנס הדרכה במלון 'הילטון' מלכת שבא. בכנס השתתפו מפיצים רבים של החברה, מנהיגים מובילים, מרצים ואמנים אורחים. במהלך הכנס, שנערך לכלל מפיצי החברה, נהנו המשתתפים ממצגות, הדרכות והרצאות מקצועיות בנושאים עסקיים, שיווקיים ובנושאי מוצרים. כמו כן, נהנו ממסיבות והופעות, בין היתר הופעתה של הזמרת שרית חדד.

אילת - עיר הקניות


סקר 'לאומי קארד', שנערך לאחרונה לקראת כנס בעלי עסקים שייערך בעיר, משרטט קוים לדמותו של הנופש הישראלי באילת - הים והקניות במקום הראשון ואם נשאר כוח, הולכים לאטרקציות הנוספות...הנתונים לפניכם:
· 32% מהמבקרים באילת עורכים בה קניות בשל הנחת המע"מ - 7% מתכננים ומרכזים קניות מראש!
· מרכזי הקניות הינם המקום השני המתוייר ביותר (% 68) הראשון, אגב, הוא הים (%73). · 40% מהישראלים מבקרים באילת לפחות פעם בשנה: 'התייר האילתי המצוי' - מגיע במכונית ושוהה כארבעה ימים במלון, על בסיס חצי פנסיון. 26% עושים את הנסיעה באמצעות האוטובוס ו-6% באמצעות טיסה. זמן השהייה השכיח באילת נע בין שלושה לארבעה ימים, אך גם שהייה של שבוע אינה יוצאת מן הכלל (12%).
· רוב המבקרים נוהגים להתארח במלון (89%) על בסיס חצי פנסיון (48%) או לינה וארוחת בוקר (25%). 5% שוהים בדירת נופש, 3% - אצל קרובי משפחה.
· בראש הרכישות שמבצעים המבקרים בעיר: הביגוד (60%) וההנעלה (19%).
· רק 6% מהמבקרים בעיר רוכשים בה מכשירי חשמל. · לעומת הקניות, שימו לב להתפלגות המבקרים באטרקציות הנוספות של העיר: במקום הראשון לאחר השופינג - 'המצפה התת ימי' (51%), אחריו 'ריף הדולפינים' (43%) ו'עיר המלכים' (34%). את ה'איימקס', הקולנוע התלת ממדי, פוקדים כרגע רק 6% מהמבקרים.

160 תלמידים בתכנית המצויינות של בתי הספר


בטקס חגיגי, בנוכחות ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, נפתחה זו השנה השלישית תכנית מצויינות באילת.
תוכנית 'הנגישות להשכלה גבוהה בנגב', בשיתוף עמותת 'עתידים' ובהפעלתו של מכון 'ברנקו וייס', ממומנת על ידי עיריית אילת, אוניברסיטת 'בן גוריון' בנגב, קרן סקט"א רש"י, בנק לאומי וקרן 'אודנאואר'. הלמידה בתכנית מתבצעת בקבוצות של ששה תלמידים, על פי עקרונות הלמידה הפרטנית בקבוצה קטנה, כולל אסטרטגיות למידה והתאמת תכניות אישיות לכל תלמיד. תכני הפעילות בתוכנית: חשיפה, זיהוי וטיפוח של התלמידים בתחומי כישוריהם, למידה למקצועות בגרות, למידת יסודות אקדמיים וטיפוח כישורי מנהיגות עצמית. דפנה קסרוטי, מנחת נוער ולמידה מטעם מכון 'ברנקו וייס', סיפרה על התכנית: "המטרה של התכנית היא לקחת חבר'ה מצטיינים מי', י"א ו- י"ב ולפתוח להם כמה שיותר דלתות: תגבורים, לימודים בקמפוס 'בן גוריון' במדעי החיים ובמדעי הרוח ובתחום העצמה אישית - תשומת לב אישית. התלמידים נחשפים לנושאים חדשים ומעניינים ומתכוננים לאקדמיה תוך צבירת נקודות אקדמיות. הם עוברים יותר הרצאות פרונטליות, נהנים מהחיכוך בסטודנטים וגם נפגשים עם המורים שבאים ללמוד בימי שישי". תכנית המצויינות כוללת 160 תלמידים, מתוכם כ- 100 לומדים בקמפוס בימי ו'. קסרוטי הוסיפה: "בחלק מבתי הספר, לומדים בימי ו' ובחלק לא. התלמידים שבוחרים להשתתף בתכנית למעשה מוותרים על היום החופשי שלהם ומקדישים אותו ללימודים או שנאלצים להשלים יום לימודים, זו מחויבות ראויה לציון. חשוב לנו, שהחבר'ה יקבלו פרופורציות לגבי מה שקורה באקדמיה בארץ, בגלל שאנחנו נמצאים בפריפריה גיאוגרפית מרוחקת. אנחנו רוצים להרחיב את האופקים שלהם כמה שאפשר". תכנית המצויינות היא חלק מהרצון הכולל של ראש עיריית אילת להפוך את אילת לעיר אוניברסיטאית ולבסס את הקמפוס כליבה עירונית חשובה. בטקס הפתיחה, ברך ראש העירייה והשתתפו ראשי התכנית, התלמידים והוריהם.

תורמים דם ב'בגין'


כמדי שנה, נערך בבית הספר 'בגין' מבצע תרומת דם בקרב תלמידי השכבה הבוגרת של בית הספר והמורים.
בבית הספר, נערכו להתרמה ופינו את אחד החדרים הגדולים יותר, שם מוקמו שלוש עמדות התרמה. תלמידים מתחת לגיל שמונה עשרה שביקשו לתרום הגיעו מצוידים עם אישור מההורים. לאחר בדיקת דם קצרה ופשוטה, התבצעה ההתרמה. בסיום התרומה, התכבדו התורמים בשתיה ממותקת ועוגה ושבו לשגרת הלימודים. ליאור רוטשילד, שעמד בראש צוות המתרימים, ציין, כי: "ההיענות להתרמה הייתה מעל המצופה, ובבנק הדם מרוצים מרוח ההתנדבות של מורי ותלמידי 'בגין'".

מהפך לשער בית הספר 'הרי אילת'


בית הספר תל"י 'הרי אילת' בשכונת השחמון מזמין את הציבור לתחרות עיצוב שער בית הספר הממוקם בשכונת השחמון בעיר.
טלי סתם, אם לשני ילדים הלומדים בבית הספר וממובילות הפרויקט סיפרה: "הרעיון הגיע ממנהלת בית הספר, נורית חיימוביץ', במהלך ישיבה של כל ועדי הכיתות. כיום, שער בית הספר אפור ונטול חן ואינו משקף את האוירה הייחודית של בית הספר". לתחרות, מוזמנים להצטרף כל תושבי העיר, כאשר הקריטריונים לעיצוב הם שמירה על רוח בית הספר, חומרים עמידים לתנאי מזג האויר, בטיחות והתאמה למידות השער הקיים. לאחר הגשת ההצעות הראשוניות, תבחר ועדה ציבורית את השער הזוכה באירוע הפנינג שיתקיים בבית הספר בחודש ינואר.

תרגיל בשדה התעופה


ביום שלישי השבוע, נערך תרגיל חירום תעופתי בהיקף מלא בנמל התעופה באילת.
במהלך התרגיל, הופעל מטוס 'ארקיע' אשר דימה מצב חירום, וכוחות ההצלה והכיבוי של נמל התעופה הוזנקו לחלץ ולטפל בנוסעי המטוס. במהלך התרגיל, הופעלה מערכת בקרה לבחינת כל הגורמים המעורבים. התרגיל נוהל על ידי מנהל שדה התעופה אילת וצוותו.

'מול הים' סייע ברכישת רכב לקשישים


במסגרת הסיוע והתמיכה של קניון 'מול הים' לקהילה העירונית, נרתמו בקניון לבקשת האגודה למען הקשיש וסייעו לממן רכישה של רכב המיועד להסעת קשישים וכולל אבזור מתאים למגבלות בריאותיות שונות של הקשישים. הסיוע הוא חלק ממערכת של תרומות המועברת מדי חודש לגופים רבים בעיר. בין היתר, ניתן לציין את תרומת 'מול הים' לקבוצות ה'טריאתלון' הצעירה והבוגרת, אירועי עיריית אילת בטיילת, תרומות לעמותת 'לתת', 'יד רוז'ה', משפחות נזקקות ואחרים.


רשת 'ילדותי' שוכרת 340 מטר במתחם 'קלאב הוטל'


רשת 'ילדותי', המשווקת בגדי תינוקות וילדים, שכרה חנות בשטח של 340 מטרים במתחם המסחרי של 'קלאב הוטל' אילת.
הרשת מחליפה את רשת 'סקאל', שפעלה עד כה במתחם ונסגרה. דמי השכירות למ"ר: 20 דולר. מנכ"ל רשת מלונות 'קלאב הוטל', רוני פיבקו, ברך על פתיחת החנות ומסר כי: "אין ספק שהמיקום במלון הגדול ביותר המארח מדי שנה אלפי משפחות וילדים יהווה יתרון הן עבור האורחים והן עבור רשת 'ילדותי' ".

פורום יו"רים- ועד הורים עירוני אילת


ישיבת עבודה ראשונה התקיימה לפורום ועד ההורים העירוני במתכונתה החדשה, לאחר שהוחלט לצרף לפורום גם את סגני יושבי הראש ולהרחיבו ולהביא לעשייה ומעורבות בתחומים רבים יותר.

הישיבה נפתחה עם המפקחת אילנה בן זקן ובהשתתפות מ"מ ראש מינהל החינוך, ציון בן נון, ואפשר לציין בסיפוק רב, כי הייתה זו ישיבה פורייה.
במהלך הישיבה, נבחרו סגנים ליו"ר העירוני . סגן יו"ר תיכוניים- מאיר אליהו, סגן יו"ר יסודיים -דני שטרן. כדוברת לפורום נבחרה -יפה כהן.
בישיבה זו, נמסר על ידי המפקחת, כי בשנה הבאה, לא ייגבו דמי רישום לכיתות א', ובכל מקרה, אין להתנות רישום בגבייה כספית.
הוחלט על הקמת ועדות אשר יטפלו ויקדמו נושאים על ידי חברי הפורום, כל אחד בתחום הוועדה בה הוא שותף. ועדות: כספים, טיולים, בטחון ובטיחות, סל תרבות, השאלת ספרים ועוד.

הרב הכט שב


רב העיר אילת, הרב יוסף הכט והרב מנדי קליין, מנהל בית חב"ד בעיר, שבו מהכינוס העולמי של שליחי חב"ד בברוקלין ניו יורק.
הכינוס השנתי של שליחי חב"ד כלל יותר משלושת אלפים שליחי חב"ד ברחבי העולם, ובתוכם כמאתיים וחמישים שליחים מישראל. הוועידה נערכה בחצר האדמו"ר מליובאוויטש, ובמהלכה הוצגו יוזמות חדשות להפצת תכני היהדות למיליוני יהודים הפזורים בעולם. בערב הוועידה, פרסם מרכז השליחים העולמי רשימה של כשמונים בתי- חב"ד חדשים שעלו על המפה בשנה החולפת. הרשימה כוללת זוגות צעירים שיצאו לפעול בקוריטיבה שבברזיל, בלאס-ווגאס שבנבדה, בקראקא שבפולין, בגיסן שבגרמניה, בפודונג שבסין ובהוי-צ'אי-מין שבווייטנאם. במהלך הוועידה, התקיימו למעלה מארבעים סדנאות ומושבים מרכזיים, ביניהם סדנאות ייחודיות לשליחים בישראל, המתמודדים עם בעיות ייחודיות. הרב מנדי קליין, מנהל בית חב"ד בעיר, התפלל על ציונו של הרבי מליובאוויטש להצלחת ורפואת תושבי העיר אילת. בסיום הוועידה, צולמה תמונה קבוצתית של 3,000 השליחים, על רקע בית הלבנים האדומות המפורסם של הרבי מליובאוויטש. שיאו של הכינוס נרשם בארוחה חגיגית שהתקיימה באולם הקונגרסים של ניו-ג'רזי. אל אלפי השלוחים שהשתתפו בוועידה, הצטרפו למעלה מחמש מאות אנשי עסקים ותומכים של בתי חב"ד מכל רחבי העולם.

האוצר מבטיח לא לפגוע במלח"י


בעת ביקורו באילת, הודיע הממונה על התקציבים במשרד האוצר, קובי הבר, כי לא תהיה פגיעה בפעילות השוטפת של המרכז לחקלאות ימית באילת בשנת 2007.
במהלך דיון, בו השתתפו הממונה על התקציבים במשרד האוצר, סגניו, ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, נציגים עירוניים, מנהל מלח"י, ד"ר עמוס טנדלר והחוקרת ד"ר חנה רוזנפלד, הועלתה בעיית תקצוב 'המרכז לחקר ימים ואגמים' והמרכז לחקלאות ימית לשנת 2007. קובי הבר אמר, כי אין הוא מבין את המהומה סביב תקצוב המכון, מכיוון שמשרד האוצר העביר את מלוא התקציב למשרד התשתיות. בנוסף, הוא מכיר את פעילות המרכז לחקלאות ימית באילת והחשיבות הלאומית של המרכז וטען, כי אין לאנשי המרכז סיבה לדאגה, וכן, שתקציב שנת 2007 הדרוש, בגובה של כתשעה מיליון ש"ח שחלקו מגיע מהאוצר, הועבר ממשרדו למשרד התשתיות.
שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, אשר חנך את מתקן הפיילוט של המרכז החודש בעיר מסר, כי: "המשרד שלי הצליח במאמץ רב לשנות את החלטת האוצר, שבהתחלה הייתה להפריט ולמכור את נכסי המדינה של המרכז הלאומי לחקלאות ימית באילת, והשתנתה להפרדה מ'חקר ימים ואגמים לישראל' ומיחידת הסמך בשלב ראשון". עוד אמר השר, כי הוא מבין ומכיר בחשיבות המרכז לחקלאות ימית לקיום החקלאות הימית בישראל וכמכון מחקר המוביל בתחומו בעולם. השר אמר, כי הוא מעוניין בהמשך קיום המרכז ורוצה להשאיר אותו תחת הנהלת 'חקר ימים ואגמים' וכן להשאיר את המרכז תחת משרד התשתיות.

גורי קרקל חדשים בחי בר ביוטבתה


תושבים חדשים בשמורת טבע חי-בר יטבתה: שלושה גורי קרקל בני ארבעה חודשים.
במסגרת החלפות סדירות בין אוספי תצוגות בעלי חיים, הועברו שלושה גורי קרקל בני ארבעה חודשים מגן החיות הלימודי בחיפה אל שמורת החי-בר ביטבתה. שלושת גורי הקרקל (שני זכרים ונקבה) הם אחים, צאצאיהם של של 'בוני וקלייד': זוג קרקלים שהובאו אל גן החיות הלימודי שבחיפה לפני כשלוש שנים.
זוהי הפעם הראשונה מזה כמה שנים, שרביית קרקלים בשבי הצליחה בישראל. הגורים שזכו לשם 'בים, בם ובום' הועברו אל החי-בר ביטבתה למטרות רבייה ותצוגה. כיום, ניתן למצוא בחי בר יטבתה קרקל אחד, זכר. בשמורה מקווים, שבהמשך, ניתן יהיה לזווגו עם הנקבה הצעירה. גורי הקרקל נולדו ביום הראשון למלחמת לבנון השנייה. כדי שרעש נפילות הטילים והאזעקות לא יפריע לאם להיניק את הגורים, בית הגידול שלהם בודד אקוסטית. הגורים נגמלו מחלב לפני מספר שבועות, וכעת, הם ניזונים מטרף עופות, עכברים, חולדות ועוד.
מי שמעוניין לראות מקרוב את גורי החתול הגדולים, המיוחדים בציצת שיער ארוכה ושחורה הבולטת מגב אוזנם, מוזמן לבקרם בשמורת טבע חי בר יטבתה החל מסוף השבוע הקרוב.

קיבוץ לוטן מזמין לסדנאות בוץ


בין החודשים דצמבר לאפריל, יתקיימו בקיבוץ לוטן סדנאות בוץ מגוונות.
הסדנאות יכללו מבוא עיוני שיציג שיטות בניה שונות כגון בניה עם לבני בוץ, צמיגים, חבילות קש, שקי חול, כיפות ואדמה מהודקת וכן התנסות מעשית: בדיקות קרקע למטרת בניה, היכרות עם תערובות אדמה השונות ותפקידיהן בבניה והתנסות מעשית בפרויקטים בתהליכי בניה. קיבוץ לוטן עוסק מזה מספר שנים בבניה חלופית. במהלך הסמינרים והסדנאות, מבני הקיבוץ המגוונים שנבנו מבוץ יהוו דוגמא לבנאים המתמחים. למתקדמים, מתוכננת סדנת בוץ מאתגרת יותר בהמשך.

מינהלת התיירות מאמצת וממתגת את נהגי המוניות


כחלק מפרויקט מיתוג כללי שמתכננת מינהלת התיירות לסקטורים שונים בענף, נבחר ענף המוניות לתכנית הפיילוט.

המטרה העומדת מאחורי הפרויקט, היא לשפר את המוצר התיירותי ואת רמת השירות לתייר, ומה יותר טוב מאשר לאתר את הפנים הראשונות והאחרונות שבאות במגע עם התייר בעיר - נהג המונית. את התפיסה החדשה הציג ראש מינהלת התיירות, יוסי אני, בפני שר התיירות- יצחק (בוז'י) הרצוג. לדברי אני: "המפגש הראשון של התייר, בין אם הוא ישראלי או אירופאי, הוא עם נהג המונית האילתי. קבלת הפנים עשויה להיות חיובית או עלולה להיות שלילית, והיא זו שתקבע את הרושם הראשוני על העיר אילת לטוב ולרע. במינהלת התיירות מבינים, כי תפקידו של נהג המונית חשוב מאוד ולעיתים אף קובע את אופי החופשה. נהג המונית לא רק מוביל את התייר לייעדו. במקרים רבים, מתבקש נהג המונית לסייע, להמליץ וליידע את התייר בדבר אפשרויות הבילוי העומדות בפניו באילת. הפיכתו של נהג המונית לצינור תקשורתי, דרכו ניתן להעניק לתיירים מוצר תיירותי טוב יותר ולהעביר מסרים תיירותיים, היא חלק מהתפיסה החדשה של מנהלת התיירות". במסגרת תוכנית המיתוג הרב שנתית, יעברו נהגי המוניות באילת הכשרה מיוחדת התואמת את התפיסה השירותית 'נהג מונית כמוצר תיירותי' וילוו מעתה על ידי עובד מנהלת התיירות. ההכשרה תינתן בסיוע ובעידוד משרד התיירות. צוות חשיבה ייעודי הוקם ובנה תוכנית ייחודית להכשרת נהגי המוניות והעלאת רמת השירות ושיפור התדמית. אז מה צפוי לנו כאן? נהגי המוניות יעברו הכשרה בשפות שונות, בכדי לאפשר להם לשפר את רמת התקשורת עם הנוסעים, כמו כן, הנהגים יקבלו מהמנהלת עדכון שבועי על כל אירוע, כנס ופסטיבל המתקיים בעיר. במקביל, יתבקשו נהגי המוניות שייקחו חלק בתהליך, לדווח למינהלת על כל מפגע תיירותי בו נתקלו. במינהלת התיירות צופים, כי בתום תקופת ההכשרה הראשונית, יהיו בידי נהגי המוניות כלים מגוונים באמצעותם יוכלו להעניק שירות הוגן ברמה גבוהה יותר מזה שהיה נהוג קודם. בניית תכנית ההכשרה נעשתה בשיתוף מיקי בן שמואל, חבר מועצה, שהוא גם מנהל תחנת מוניות בעיר, ובשיתוף פעולה וברכתו של ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי. שר התיירות הפגין התלהבות רבה מהפרויקט שהוצג לפניו ואמר, כי ישמח ליישם את הפרויקט גם במקומות נוספים בארץ. עם זאת, בעיר אילת, לא כולם מרוצים לגמרי מהיוזמה. אברמסון, מנהל תחנת מוניות 'פתאל', אומר: "כבר שנתיים שמוניות 'פתאל' עובדות בסטנדרט גבוה, תחנה ממותגת ומקצועית שנהגיה עוברים גם סדנאות שירות. לכן, היוזמה החדשה, איננה כה חדשה, אלא כבר קיימת. בנוסף, חשוב לציין, כי בעבר, רצינו ליצור איגוד כללי של כל נהגי המוניות בעיר וליצור סטנדרטים אחידים ולא זכינו למספיק שיתוף פעולה. אני מקווה שגם כעת, כשהמינהלת רוצה לאמץ את המוניות, יקחו בחשבון את התחנות הגדולות שמהוות כאן רוב". ראש מנהלת התיירות, אני, מסר בתגובה, כי הוא סמוך ובטוח, שעם תום הצגת התכנית בפני כל תחנות המוניות בעיר, כולם יבינו שהמהלך נועד לטובת כולם וישתפו פעולה.

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש