פרסומת
דלג

קול הנוער

מאת: גוניור ● ● ערב ערב 2364
השנה, בדיוק כמו בבחירות הקודמות לראשות העירייה, יוכלו להצביע גם תלמידי כתות י"א או במילים אחרות - כל מי שמלאו לו 17 שנה . מה שאומר, שבבחירות הקרובות, תהיה חשיבות גדולה למה שבני הנוער חושבים על המועמדים השונים . חודש לפני הבחירות, יצאו כתבי ג'וניור לבדוק, מה חושבים על זה המועמדים בעיר ועד כמה הם שמו לעצמם את בני הנוער כמטרה

רפי הוכמן, ראש רשימת 'בטחון כלכלי לאילת', מועמד לראשות העירייה.


האם ידעת על זה שהנה, גם בני 17, מצביעים ומשפיעים?
"ידעתי בהחלט".
מהן תוכניותיך בנדון?
"אני מוצא אצל בני נוער שאני פוגש חוסר עניין בפוליטיקה. אני מתכון לפנות למנהלי בתי הספר התיכוניים בעיר על מנת שיאפשרו לי להופיע מול התלמידים".
מה חסר לדעתך לבני הנוער?
"אצל בני 17, אחת הבעיות המרכזיות היא נושא הבילויים. כשאני הייתי ראש עירייה, בני 17 של היום, היו אז ילדים קטנים, כך שהם לא כל כך יודעים מה עשיתי בעיר. כשהייתי ראש עירייה, הקמתי שני דיסקוטקים לנוער, ואני חושב שאלו הם הדברים שהנוער צריך. מקום מפגש עם מוסיקה טובה ועכשווית, מקום עם משקאות קלים במחירים עממיים. אני מתכוון להקים אגף צעירים בעיר שהתפקיד שלו יהיה להיות בקשר הדוק וישיר עם הצעירים. התפקיד שלנו כעירייה וכהורים זה לתת את הכלים לצעירים על מנת לפתור בעיות. אני מתכוון ליזום בתחום האמנות בית ספר לאמנויות הבמה שילדים יוכלו ללמוד בו מוסיקה ברמה גבוהה יותר או שצעירים יוכלו להמשיך משם לצוותי בידור בבתי מלון בעיר. בהזדמנות זו, אני רוצה לגעת בנושא המסע לפולין, שלצערי, הפך למעמסה מאוד גדולה על ההורים, בזמן שבעבר הנסיעה היתה הרבה יותר זולה, ההסכם אז היה שהתלמידים יעבדו חלק מהזמן, יחסכו כסף ואנחנו בעירייה השלמנו להם את הכסף. לזה אני בהחלט מתכוון לחזור על מנת שיותר תלמידים יוכלו לנסוע לפולין. אני רוצה ליצור לבני הנוער בעיר יותר אתגרים שיבואו לביטוי בפעילויות התנדבותיות כשבסופו של דבר אנחנו כעירייה נסייע להם לצאת למסע.
דבר נוסף שחסר היום לנוער בעיר הוא- מורים. אני חושב שצריך לעשות הכל, מעל ומעבר, כדי שיגיעו לאילת מיטב המורים. צריך לתת למורים תמריצים מקופת העירייה, להביא מורים לאילת בהטסה ולצמצם את מספר התלמידים בכתה. תלמידים מגיעים לרמת בגרות שלא שווה כלום באוניברסיטה, ואני מתכוון לחדש את בתי הספר המקצועיים כדי להביא את הנוער למצב שהיו להם כלים לחיים".

מאיר יצחק הלוי, ראש רשימת 'כיוון חדש', מועמד לראשות העירייה.


האם ידעת שגם בני 17 יכולים להצביע בבחירות הקרובות?
"למעשה, זאת הפעם השנייה. גם בבחירות הקודמות הם יכלו לבחור".
מה אתה עושה בנדון?
"אני מאוד מקווה שהתלמידים יממשו את הזכות האזרחית שלהם ויגיעו להצביע. אני פונה לכל נער ונערה בגילאים אלו שיגיעו להצביע, לא משנה במי הם בוחרים, העיקר שיעשו שיקול דעת, מי הוא המועמד שמבחינתם יכול להביא להם את הדברים הטובים ביותר".
האם המצע שלך כולל התייחסות כלשהי לבני הנוער?
"אנחנו בהחלט נפרסם את זה. במהלך חמש השנים בהם שימשתי כראש עירייה, הייתי בכל בתי הספר, שוחחתי עם התלמידים בעיר והצלחתי ליצור עמם קשר טוב".
האם יש לכם ברשימה נציג מטעם בני הנוער?
"בוודאי. יש לנו כמה נציגים, הם בבוא הזמן יחזקו אותנו, ואני מקווה שהם יעשו עבודה מסודרת, מתורבתת, יפה ונקייה".

גבי קדוש, ראש רשימת 'מחזירים את הפרנסה לאילתים', מועמד לראשות העירייה.
גבי קדוש, ראש מטה א.ב.א, מועמד לראשות העירייה.האם ידעתם שהשנה גם תלמידים בגיל 17 יכולים להצביע?
"בוודאי שידעתי, אבל זו לא פעם ראשונה שזה קורה, אלא זוהי הפעם השנייה".
מה אתם עושים בנדון?
"הקמתי אוניברסיטה בשנת 2001 עם אפשרות להוציא תואר האקדמי, צריך לגרום לכך שיותר אילתים ילמדו בה. צריך להתאים את המגמות שכך יותר אילתים ילמדו בה, כי היום רק 10 אחוז מתלמידי האוניברסיטה הם אילתים. כמו כן, אני מתכונן להחזיר את החופים לבני אילת, שבני אילת ינהלו אותם".
האם המצע שלכם כולל התייחסות כלשהי לגבי בני הנוער? אם כן מהי?
"בהחלט שהמצע שלנו מתייחס לבני הנוער, בכל הנושאים אנו רואים את הנוער כעתודה לניהול העיר וצריך להכין אותם ולהחזיר את בני אילת לאילת, כי בחמש שנים האחרות עזבו הרבה צעירים. אני רוצה ליצור יותר מקומות תעסוקה לבני אילת. במקומות הבילוי יוזלו המחירים לבני אילת, וזה כולל את כל המופעים שעיריית אילת תהיה מעורבת בהם".
מה לדעתכם חסר לבני הנוער בעיר?
"חסר להם מילוי של שעות הפנאי. ירדה רוח ההתנדבות במד"א ובגופים הוולונטריים, אין הרבה בני נוער שבאים לבתי החולים לעזור ולתרום כמו שהיה בעבר.
אחד מהמתנ"סים יהפכו להיות מתנ"ס לבני הנוער תחת חסות מלאה של העירייה ולא חברת המתנ"סים. ואני מתכונן להכניס את כל הפעילות של חברה וקהילה תחת כנפי העירייה באופן ישיר ולא באמצעות תמיכות ועמותות ובמחירים שאפשר לעמוד בהם. אני מתכוון להקים וועדה שתתנה את התמיכה העירונית בתיאטרון בעיר בכך שחלק מההצגות יוצגו בפני הנוער. בוועדה הזו יהיה מקום ליושב ראש מועצת התלמידים".
האם יש לכם ברשימה נציג מטעם בני הנוער?
"יש לנו נציגה, קוראים לה שיר עזרן, תלמידת י"ב בבית הספר 'רבין'.
היא פעילה בצורה מאוד מרכזית, והיא מייצגת אותנו כלפי הנוער החל מגיל 17.
אני מזמין את בני הנוער ליטול חלק בפעילות פוליטית, של המטה שלי, מטה א.ב.א . ברצוני לתת הזדמנות לבני הנוער להשתלב בפוליטיקה המקומית".

רוברט סיבוני, יו"ר מפלגת ה'ליכוד' באילת, מועמד לראשות העירייה.מה אתה עושה כדי לקרב אלייך את בני הנוער?
"מחוץ לבתי הספר, בזמן יציאת התלמידים, הם מקבלים פליירים. בני הנוער נגישים לנושא הבחירות דרך האינטרנט ודרך החומרים שמגיעים אליהם. אנחנו מתייחסים לאוכלוסייה הזו כאוכלוסיה שיכולה בהחלט להשפיע".
מה לדעתך חסר היום לבני הנוער בעיר?
"לדעתי, בני הנוער בעיר לא מטופלים כמו שצריך ולא מתייחסים אליהם מעבר לבתי הספר. כל אחד מנסה להשתתף בחוגים על פי היכולת הכלכלית של משפחתו. אני מתכוון לגרום לילדים להסתובב פחות ברחובות ולהוציא את האנרגיות במקומות חיוביים".
האם המצע שלך כולל התייחסות כלשהי לבני הנוער?
"יש לי חלום שמתחיל בכתות י"א- י"ב ובשלב מאוחר יותר, ימשיך גם לתלמידי חטיבות הביניים. מאחר ואני בא מתחום של עסקים ויזמות, אני מסוגל היום ליצור 'מאגר' לבני הנוער, שכל אחד יוכל לבחור לעצמו חוג בכל נושא (מחשוב, ריקודים, ספורט וכדומה) ובתמורה, הם יתרמו לקהילה, על מנת שלא יהפכו ל'נותן ולא מקבל', כי חבר'ה בגילאי 16-18 יכולים כבר לתרום לקהילה. הייתי מאוד רוצה לפתוח מועדון לגילאים אלו, כמובן ללא משקאות חריפים, ולבנות עבורם אפילו אולם מתאים. אני רוצה שיהיו בעיר יותר תחרויות לבני הנוער בכל מיני תחומים, להכשיר בני נוער בניהול עסקי וכדומה. אני מאמין שאם אתה מכשיר ילד בהיבט עסקי, זה יפתח אותו גם לכיוונים אחרים. הייתי גם מסייע לילדים צעירים בהכנת שיעורי בית על ידי ילדים בוגרים. מבחינה תקציבית, זה אפשרי".
האם יש לכם ברשימה נציג מטעם בני הנוער?
"אני יכול להתחבר לגובה העיניים של התלמידים. אפשר לאתר כמה בני נוער שידברו לכולם בגובה העיניים, כי זהו חלק מהתפתחות בני הנוער בעיר. אני רוצה בהזדמנות זו להעביר מסר לבני הנוער- אף פעם לא מאוחר מדי, אבל הכי חשוב זה לסמן מטרה ברורה שאליה אתה רוצה להגיע ולשם לכוון את עצמך".

מפלגת 'ים' בראשותו של יהודה מורדי- השיב בשמו איש התקשורת של המפלגה, ערן קורץ.


האם ידעתם שגם תלמידים בגיל 17 יכולים להצביע?
"שמעתי על כך".
מה אתם עושים בנידון?
"אחד התומכים שלנו הוא רון אסולין בן ה- 17 וחצי, שהיה אלוף נוער בגלישת רוח, אנחנו מתכוננים להשקיע בצעירים, והעובדה שהוא מופיע ברשימה שלנו, מעידה על כך".
האם המצע שלכם כולל התייחסות כלשהי לגבי בני הנוער? אם כן מהי?
"בעיקר במה שקשור לחינוך, הכוונה שלנו שלבני הנוער יהיה לאן לחזור, מה ללמוד פה באילת, מגוון של מקומות תעסוקה. פחות התייחסנו לסוגיית בני הנוער באופן ספציפי". מה לדעתכם חסר לבני הנוער בעיר?
"אני לא ממש מחובר לנוער, אבל מה שאני יודע זה, שהאפשרויות של הנוער מאוד מצומצמות, חוגים וכו'. המגוון באילת מוגבל מאוד ומצומצם מאוד למקומות בילוי".
מפלגת 'תנופה' למועצת העיר בראשותו של - אבי אזולאי.
האם ידעת שגם תלמידים בגיל 17 יכולים להצביע?
"בהחלט וכבר בישרנו על כך שאנו שמחים שזה קורה".
מה אתם עושים בנידון?
"פועלים על מנת לתת לצעירים את מלוא התנופה, ישנה תוכנית שלמה במצע שלנו שעוסקת בבני הנוער".

אם כבר דיברנו על התייחסות לבני הנוער במצע שלכם, איך זה מקבל ביטוי?
"ההתייחסות שלנו אומרת בגדול שהגיע הזמן שיתייחסו לצעירים בעיר, הם צריכים משרד שישרת אותם בכל בעיה, לפני, אחרי הצבא ובמהלכו".
מה לדעתכם חסר לבני הנוער בעיר?
"מה שחסר להם היום באילת זה בעיקר מקומות בילוי לגילאי 17-18 וחדרי כושר עירוניים בחינם. חבל שאין דבר כזה, למרות שיש הרבה דוגמאות כאלו בארץ ובעולם. חשוב לתת לכל החבר'ה הצעירים את האפשרות להיכנס לנושא הספורט. לצערי, היום, ישנו מצב שהחבר'ה בגילאי 17 לא יכולים להיכנס למועדונים, וזה גורם למצב של 'התגלגלות' בלתי רצויה ברחובות".
האם יש לכם ברשימה נציג מטעם בני הנוער?
"יש לנו שני נציגים צעירים ברשימה: מתן בארי ודודיק זקן".

שתפו את הכתבה בפייסבוק