פרסומת
דלג

שפוי זמני

מאת: ראובן זלץ למערכת ערב ערב באילת ● ● ערב ערב 2065
אז לאחר שיותר מ-6000 בליינים הבינו כי אלוהים הוא גם, לפעמים, די ג''יי, אפשר להתרווח ולהתחבט בשאלות הצצות לאחר הפצצות לגבות. השבוע שמעתי סיפור מדהים על גזענות ישראלית, האמת, לא התפלאתי. בעוד המועצות הדתיות גורמות להוצאות מיותרות בשם הדת והקומבינה, ניזרקים מאות טונות של אוכל טוב, צביעות עם כיפה על הראש.
שפוי זמני


אוקיי אלוהים ומה עם הסמים.....?
בסוף השבוע האחרון חגגו שוב באילת את בואו של הדי ג''יי הטוב בעולם. אדון טייאסטו הגיע לביקור חטוף מלא צלילים והרקיד את אלפי הקלאברים והחוגגים. אפשר לא לאהוב את המוסיקה הזאת, אפשר לתעב את תופעות הלוואי, הנילוות למסיבות. אך קשה להתווכח עם ההצלחה, עם בתי המלון המתמלאים, עם נהגי המוניות הקורסים תחת עומס, עם בעלי חופי הים המרוצים. אלפי תושבי אילת נהנים מהמסיבות ומהנופשים הרבים המציפים את העיר. כיום, בהתחשב במצב התיירותי, כלכלי בעיר, כל נופש או תייר, חשוב ומבורך. אין בכלל ספק כי טרנד המסיבות, כמו נושא הקזינו, זה עניין של טעם אישי. יהיו מי שיגידו כי תופעת המסיבות מביאה לעיר קהל שאפשר לוותר עליו. האומנם, תשאלו את נהגי המוניות אם הם מוכנים לוותר עליו. תשאלו את מנהל מלון הולידיי אין אקספרס או מלון הנסיכה אם הם מוכנים לוותר על הקהל הזה. אפשר ללכת למסעדות ולשאול אותם את אותה שאלה, או את בעלי חופי הים שעבדו ללא הפסקה בסוף השבוע האחרון. די ג''יי טייאסטו נבחר ונחשב לטוב מסוגו בעולם, נקודה. כמה להקות או זמרים אתם מכירים המגיעים להופיע בישראל בתקופה זו, כמה מפורסמים ומצליחנים מוכנים לרדת לאילת. והנה מגיע טייאסטו יחד עם די ג''יי לא פחות מפורסם, די ג''יי מניו יורק, אנטוני פאפא. השניים מגיעים לאילת ומזכירים לכולם כי, אלוהים הוא די ג''יי ואנחנו סתם זמניים כאן. 70 שוטרים גוייסו למשימה וקיבלו קרוב ל70 אלף ש"ח בתמורה לשמירה ולאבטחת הארוע. מספר שוטרים חסר תקדים בהיקפו, כולל מפקדים, קצינים, שוטרים במדים, בלשים מתוגברים בכוחות צה"ל, מג"ב ומלבד טייסת מסוקים וסיירת מטכ"ל, כל כוחותינו שבו בשלום לבסיסם. האמת, הם לא סבלו, קיבלו אחלה בוכטה, השלמת הכנסה לא רעה לכחולי המדים והכל בשם הביטחון. אין לי עניין להתחשבן עם השוטרים או מפקדיהם ולהפוך לקטנוני ולשאול, למה צריך כל כך הרבה משטרה לארוע מוסיקלי. גם כך, השוטרים אינם מתוגמלים כראוי ומסיבות הדאנס בחווה מספקות השלמת הכנסה לא רעה לכחולים.השבוע שמעתי תושבים לא מעטים שבאו בטענות למפיקי הארוע, על כך שבמקום מכרו סמים חופשי וקטינים קטינות נראו מפזזים לצלילי המוסיקה האלקטרונית. אז אם כך היכן השוטרים, היכן הבלשים, היכן הקצינים שהיו שם כל הלילה ולא זזו לשום מקום. מפיקי המסיבה לא אחראים על שמירת הסדר ולתפיסת סוחרי סמים, בדיוק בשביל זה הם משלמים עשרות אלפי שקלים לכחולי המדים. אז אפשר להתווכח על הטעם המוסיקאלי, על הרעש, על סוג המוסיקה ואפילו על הטיפוסים המגיעים למסיבות הללו. אך לומר שהמסיבות לא נותנות כלום לעיר, נו טוב, זאת כבר הגזמה עירונית. דרך אגב, המשטרה הפכה לשותפה בכירה במסיבות, כ-70 אלף ש"ח הכנסה, לא רע, בהחלט לא רע.


סליחה, את רוסיה....?
השבוע שמעתי סיפור באמת מדהים, לא שהופתעתי לגמרי, ידעתי שאנחנו כאלה. ביום ראשון השבוע פגש אותי בחור אילתי חביב שהכרתי לפני זמן רב. הבחור נראה עצוב ומדוכדך ולאחר שהושבעתי לא לחשוף את שמו סיפר לי בדמעות את הסיפור הבא. "לפני כחצי שנה הכרתי בחורה ממוצא רוסי, עולה חדשה מחבר העמים שהגיעה לביקור באילת. היה בינינו קליק מיידי והתחלנו להיפגש ולצאת. הסיפור היה רציני, לא סטוץ או משהו, רצינו להיות ביחד, חשבנו על מגורים משותפים. לאחר כחודש הבאתי אותה לביתי ולהפתעתי הוריי לא קיבלו אותה בעין יפה. חשבתי שזה יעבור להם, אך הם התחילו להפעיל עלי לחצים ובסוף הודיעו לי כי הם אוסרים עלי לצאת עם "הרוסיה הזאת" לדבריהם. ניסיתי לשכנע אותם אך לשווא, כיום אני במצב קשה ואני שוקל לעזוב אותה, למרות האהבה הגדולה". שמעתי, שתקתי והתביישתי בשם כולנו, כמה אטומים אנחנו יכולים להיות, כמה גזענים, שונאי זרים ואחרים. הבחור, שהוריו נולדו בטוניסיה וסבלו עם עלייתם לארץ מסטיגמות, ממשיכים את העניין בעצמם. כמה חבל, כמה עצוב, כמה דבילי. ואם ההורים קוראים במקרה את הטור הזמני, בושו והיכלמו, לפסול מישהי על בסיס עדתי...? להחזיר עטרה ליושנה, ממש.....!


בשם הדת
בשבוע שעבר פורסם בכלי התקשורת כי המועצות הדתיות כופות על ספקי מזון, מסעדות ובתי מלון לקנות פירות וירקות אך ורק ממגוש קטיף. לא עזרו הטענות כי הפירות והירקות מגוש קטיף יקרים פי עשרות מונים, את הרבנים זה ממש לא מעניין. בשם הדת והשמירה על הכשרות הופכים הרבנים לסוחרי פירות וירקות. אך בזה לא תם הסיפור עם הכיפה, כי באם לא ידעתם אז להלן הבשורה. מדי שנה זורקים ברחבי המדינה מאות טונות של פירות וירקות בהוראת הרבנים והמועצות הדתיות. הסיבה, חוקי דת עתיקים בנושא מאכל פירות וירקות, שנת שמיטה וגזירה. הפוליטיקאים של הדת מוכיחים שוב, כי הם מנותקים לחלוטין מהנעשה במחוזותינו. הם משתמשים בדת, בחוקיה, באלוהים, ומנסים להפחיד, להחזיר בתשובה ולקחת אותנו אחורה בזמן, רחוק אחורה בזמן. כמי שבא ממשפחה יהודית, חלקה דתית אורתודוקסית, אני עומד נדהם כל פעם מחדש, מעוצמת כהות החושים. עבורי כמו רבים אחרים, היהדות היא דת מלאת חמלה, אוהבת ומוחלת, סולחת, מתונה, דת מוארת. כמה עצוב וכמה חבל שהיהדות הפכה בשם האלוהים ורבנים רודפי שילטון, לדת שחורה, זועמת, השונאת זרים ומחרחרת ריב ומדוןן. כיום הדת נתפסת כמושג בעל חרמות, כשפים וקמעות, דת רבת כוח ועוצמה. באילת כורעים בתי המלון תחת נטל משגיחי הכשרות והמועצה הדתית הרודה בהם ללא רחם, גובה סכומי עתק ומאיימת בשם הדת. אבל על זה כבר נאמר, כל אחד והאלוהים שלו.