פרסומת
דלג

מכתבים למערכת

מאת: מערכת ערב ערב ● ● ערב ערב 2065
מכתבים למערכת

הערת המערכת

בכתבה "סכנה כאן בונים" מהגיליון הקודם, צוטט תושב השחמון ומדבריו עלה כאילו סגן ראש העיר יפתח מזרחי אשם במצב האזרח. מערכת העיתון מבקשת להבהיר כי הדברים נאמרו על דעתו בלבד. מה גם שלאחר בדיקה התברר כי לסגן ראש העיר אין נגיעה לנושא, באם נפגע אנו מתנצלים.
המערכת

תיקון טעות
שוטף עירוני - גיליון 2060
לפני כשנתיים נבחר ועד עובדים ראשון במפעל המלח באילת (בבעלות משפחת דנקנר). יו"ר הועד שפוטר מעבודתו הגיש תביעת בוררות כנגד המפעל ובסיוע יו"ר ההסתדרות באילת זכה בפיצוי כספי של רבע מיליון ש"ח. לפני שבוע התקיימו בחירות מחודשות לועד במפעל המלח ולכהונת הועד נבחרו, יואב ארד, לוי אלברט, שועה רחמים.
המערכת


אתר בניה "סאן סיטי" שחמון, אילת, תגובה לכתבה "סכנה בונים" מיום 9.1.03

הרשו לי את זכות התגובה בריש גלי על מנת שאעמיד דברים על דיוקם: חברתנו, "שלום כהן ובנו" בונה את אתר "סאן סיטי" עבור חברת "אנגל".

היות ואתר זה גובל בסמיכותו עם דיירים משוכנים זה מכבר, נוצרת סיטואציה של מגורים באזור הסמוך לאתר הבנייה. מצידנו אנו עושים כמיטב יכולתנו למניעת עוגמת נפש כזו או אחרת ואוזנינו כרויות לרחשי ליבם של התושבים. יתרה מזאת, ברשות דיירי סמטת הר שלמה 6 נמצא מספר הטלפון האישי שלי, זאת לאחר שהעיר כי העבודות המכניות והמרעישות נעשות מוקדם בבוקר. מיד לאחר מכן הוריתי, לא להחל עבודות שכאלו טרם 7:30 בבוקר. לא אחת השאלנו לדיירים כלי עבודה, וחומרי בנייה כחלק מיחסי שכנות טובה. יתרה מזאת, את הפסולת של הדיירים, אשר קל לזרוק מעבר לגדר, אנו מפנים לאתר פסולת מוסכם ומורשה, בעלויות של אלפי שקלים בחודש ומעלה, לא הלנו על כך. נושא בטיחות הסביבה הינו נר לרגלינו ואנו יוצאים מגדרנו שלא להעמיד בסכנה ולו מזערית, את הדיירים המתגוררים בשכנות לאתר הבניה, על כן כל אימת שמגיע גורם פיקוח מהרשויות, אנו ממלאים אחר בקשותיו ולראיה, הביקורות החוזרות המעידות כי אכן נעשה כן. כמו כן מועסק בחברתנו יועץ בטיחות מוסמך, אשר את הערותיו אנו מיישמים גם מעבר לתחום אתר הבניה. פריקת הציוד נעשית ע"י עגורן סטאטי המובנה על גבי משאית התובלה ועל כן מוגבל הוא בפריקת הציוד למרחק. כיוון שכך, הפריקה נעשית באופן ארעי בלבד על השטח הציבורי עד להגעת אמצעי שינוע נייד (מלגזה) המעבירה את האלמנטים אל תוך האתר, עוד באותו היום ובתוך זמן קצר. באשר לטרוניות מהן משתמע כאילו אנו זוכים ליחס מועדף לנוכח העובדה כי אחד מן הדיירים בפרוייקט מכהן כסגן ראש העיר, אני קורא לחכמי החלם להיזהר בלשונם, שכן החושד בכשרים לוקה בגופו וכי חיים ומוות ביד הלשון ואותם מלעיזים (ואיני משמש מליץ יושר על סמך ההיכרות השטחית, אלא כמנהל פרוייקט בניה) מסתכנים בתביעה משפטית בדבר לשון הרע והוצאת דיבה, לאחר שלאוזניי גונבו שמועות כאילו זוכה דייר זה להטבות בדירתו בתמורה לקידום עניינינו הסטאטוטוריים. דייר זה מבחינתנו הוא דייר מן השורה ככל אחד מן הדיירים על כל המשתמע מכך ולא ניתנו לו טובות הנאה כלשהן נוכח משרתו. תמוהה בעיני העובדה כי אותו דייר בעל "אינטואיציות" ו"תחושות בטן" חזקות כל כך (ועוד הוא מאמין בהן...) מסתתר בכתבה זו תחת אלמוניותו. ייתכן כי קיימים גורמים המעוניינים להתנצח מול סגן ראש העיר, אך לא מעניינינו המחלוקות הפוליטיות הלוקאליות ולא אתן שיידבק רפש בחברתנו אשר מנוהלת ללא רבב. הקפדה על הבטיחות, איכות הסביבה, הניקיון באתר ובסמוך לו, הינה חלק ממשנתנו ואנו משקיעים ונשקיע את מיטב מרצנו ומשאבינו לעניין זה. מן הראוי היה, כי כל דייר אשר ברצונו להלין על נושא כזה או אחר, יפנה אלינו ישירות ולא באמצעות מתווכים ופנייתו תטופל על הצד הטוב ביותר.
בברכה
חסיד עדי
מנהל הפרוייקט

תגובה לכתבה "גל של גניבות וסחיטות בבתי הספר"
הצטערתי לקרוא את כתבתך מבלי שניתנה לגב'' פנינה זיו כראש מינהל החינוך ולא לי כמחזיק תיק החינוך את האפשרות להגיב על אותה קביעה מגוחכת, ואני מצטט: "בין השאר שמעה מנהלת מינהל החינוך..." בשיחה נכח גם מחזיק תיק חינוך רוני בן שושן שלטענת הצעירים "גילה שאננות מופרזת..."

בשיחה טלפונית שקיימתי עמך הבוקר טענת שאת ממילא לא מאמינה לי. אני רואה דברים אלו בצורה חמורה ומצפה להתנצלותך. תפקידך כעיתונאית הוא לפרסם דברים כהווייתם. מיותר לציין שעד כה טרם חזרת אלי כפי שהבטחת. ולתגובתי, אנו במערכת מחפשים כל דרך לשתף את בני הנוער בתהליך קבלת החלטות. לצורך מטרה זו ערכנו ונערוך מפגשים להבנת צרכיו של הנוער האילתי. במפגש המדובר, ניסינו כמערכת, ללמוד את תופעת הסחטנות והאלימות באמצעות שאלות, בניסיון למצוא מוצא לתופעה שלילית זו. ברור לך שבדיון מסוג זה משתדלים להציף את כל הבעיות. אני ניסיתי להבין את מספר הילדים האלימים. שאלתי האם מדובר בכ- 100, אולי פחות ואולי רק חמישה ילדים בכל בית ספר. איננו רוצים את ילדינו כשטינקרים או מלשנים, אבל צריך להיות ברור לכולם - בלי שיתוף פעולה של המערכת החינוכית, המשטרה, הורים ותלמידים, לא נצליח למגר תופעה שלילית זו. מכאן ועד הגדרת התנהגותנו כשאננות, המרחק רב. אנו כמערכת ואני כמחזיק תיק החינוך מגנים תופעות אלו ונפעל על מנת למגר ולהבטיח הגעה, שהייה ועזיבת התלמידים את בית הספר בצורה הבטוחה ביותר.
בכבוד רב
רוני בן שושן
מחזיק תיק החינוךבשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש