פרסומת
דלג

שוטף עירוני

מאת: מערכת ערב ערב ● ● ערב ערב 2441
סיקור חדשות מקומי

צה"ל התגייס כדי לשמח את תושבי אילת ביום העצמאותמאת: עומר כרמון

אלו אירועי יום העצמאות ה-62 למדינת ישראל: ביום שני בערב, יפתח את שעריו בסיס חיל הים. ביום שלישי, יגיע תורו של בסיס חיל האוויר בעובדה, ובמפרץ אילת יתקיים משט חגיגי. בזיקוקין שאמורים היו להיות משוגרים ב'יום אילת' תוכלו לצפות בערב החג בטלוויזיה

כוחות הביטחון התגייסו כדי לשמח את תושבי אילת ביום העצמאות הקרוב. ביום שני, החל משעה שמונה בערב, יפתח בסיס חיל הים את שעריו ויציג אמצעי לחימה של כוחות הביטחון וההצלה: כיבוי אש, משטרה, משמר הגבול, מד"א ואוגמ"ר 80. על הבמה המרכזית יופיעו 'שלישיית מה קשור', 'יויו ומימי', אלון דה לוקו יארח את ליאור מיארה והלהקה הצבאית 'ארבע על ארבע'. האירוע אמור להגיע לשיאו במופע זיקוקין.

ביום שלישי, יום העצמאות, מוזמנים תושבי אילת לבקר בבסיס חיל האוויר בעובדה. במקום יתקיימו תצוגת מטוסים, מסוקים, אמל"ח, ציוד לחימה והצלה וכן מטס חגיגי. עיריית אילת ארגנה אוטובוסים שייצאו מבית רובין בשעה 08:00 בבוקר. בשעה 13:00 ישיבו האוטובוסים את החוגגים לאילת.

מי שלא ייצא לעובדה, מוזמן לצפות ביום העצמאות במשט הצדעה של ספינות חיל הים לאורך מפרץ אילת. המשט יתקיים בין השעות 11:00-10:00 ו-14:00-13:00.


ישראלים נמלטו מסיני בעקבות אזהרה חמורהמאת: עומר כרמון

מידע מודיעיני ושמועה על ישראלי שנחטף גרמה למטה ללוחמה בטרור לפרסם הודעה חריגה הקוראת לישראלים לצאת מיד מסיני. למרבה המזל, עד לרגע יציאת הגיליון, לא ידוע על ישראלי שנחטף או נפגע

אנשי תקשורת רבים התגודדו השבוע במסוף טאבה לנוכח קריאה חריגה של המטה ללוחמה בטרור להימלט מסיני במהירות האפשרית. הסיבות להודעה היו מידע מודיעיני על חוליית חיזבאללה שנמצאת במקום, וכן בשל שמועות על ישראלי שנחטף כביכול. למרבה המזל, עד לרגע יציאת הגיליון, לא ידוע על ישראלי שנחטף או נפגע.

לפי רישומי מסוף טאבה, ביום שלישי שהו בסיני כ-650 ישראלים. בעקבות האזהרה שבו מרביתם לישראל.

ביקור בסיני עלול להיות מסוכן


המטה ללוחמה בטרור מזהיר מזה תקופה ארוכה מפני נסיעה לסיני. רק לפני כחצי שנה נמנע בנס פיגוע נגד אוטובוס ישראלי שהיה בדרכו לשארם א-שייח'. לפני כחמש וחצי שנים, ביום האחרון של חופשת סוכות, התפוצצו מכוניות תופת במלון 'הילטון טאבה' ובחוף ראס א-שטן. 34 בני אדם נרצחו, בהם 12 ישראלים. שנתיים לאחר מכן, התרחש פיגוע גדול בדהב שבו נרצחו 27 בני אדם. באירוע זה לא היו נפגעים ישראלים.


כוחות הביטחון לכדו מבריחי סיגריותמאת: עומר כרמון

שני ישראלים ממוצא בדואי הבריחו 2,800 פקטים של סיגריות דרך גבול מצרים. כוחות הביטחון בסיוע יחידת הסמים של מכס אילת ניהלו אחריהם מרדף ממושך. הצמד נלכד והועבר למשטרת אילת

הגבול הפרוץ בין ישראל למצרים משמש גם להברחת ניקוטין. שני ישראלים ממוצא בדואי נתפסו השבוע בידי כוחות הביטחון כשברשותם למעלה מ- 2,800 פקטים של סיגריות LM מרשות המסים נמסר, כי המבריחים ניסו לחסוך לעצמם תשלום מס של 350 אלף שקלים.

צמד המבריחים נתפס סמוך לעין עובדה. במרדף הממושך שכלל, בין השאר, פריסת דוקרנים לעצירת שני כלי הרכב הנמלטים, השתתפו כוחות משמר הגבול בסיוע יחידת הסמים של מכס אילת. החשודים הועברו למשטרת מרחב אילת. הסיגריות וכלי הרכב הוחרמו על ידי יחידת הסמים של המכס. החקירה נמשכת.


סבב מינויים במלונות באילתמאת: רחלי אבידוב

ה'הרודס', ה'קלאב מד' ומלונות 'דן' באילת מתחדשים במנכ"לים חדשים. ב'פתאל' מתגאים בנבחרת של מנהלות נשים, אך באותה נשימה פיטרו לאחרונה מספר מנהלות במלון ה'הרודס". זזים

אביה אלמוזנינו, מי שניהלה עד כה את מלון ה'קלאב מד' באילת, מונתה למנכ"ל מלון ה'הרודס' באילת. אלמוזנינו מחליפה את רוני טימסיט שניהל את המלון בשנים האחרונות כחלק מכניסת רשת 'פתאל' לניהול 50% ממלון ה'הרודס'. אלמוזינו נכנסה לתחום המלונאות במסגרת עבודה מועדפת לאחר הצבא. בשנת 2001, החלה את עבודתה ברשת 'פתאל'. היא קודמה לתפקיד סמנכ"ל במלון 'מרידיאן' אילת וכחצי שנה לאחר-מכן, מונתה למנהלת מועדון ה'קלאב מד', אותו ניהלה במשך חמש השנים האחרונות והייתה שותפה להפיכתו לאחד המלונות המצליחים בעיר. את מקומה של אלמוזנינו תפסה כרמית חייט, בת 32, שמונתה לתפקיד ממלאת מקום מנכ"לית ה'קלאב מד' השבוע. חייט החלה את עבודתה לפני כ- 10 שנים ברשת 'פתאל'. תפקידה הראשון היה באגף מזון ומשקאות במלון 'מרידיאן', שם שהתה כארבע שנים, משם עברה ל'קלאב מד' ולמלון 'לאונרדו קלאב'. לפני כחצי שנה, היא מונתה לסמנכ"ל מועדון ה'קלאב מד' באילת וכעת, מחליפה את אלמוזנינו כממלאת מקום, נכון לעכשיו. לדברי רשת 'פתאל', "חייט מצטרפת לשורה של נשים המנהלות כיום את מלונות הדגל של הרשת". מנכ"ל הרשת, גדי פריבר, אמר השבוע כי "כרמית , כמו אביה, הן דוגמה לאפשרויות הקידום הרבות שמעמידה 'פתאל' לאנשים הצומחים בשורותיה, ובמיוחד לנשים אשר מנהלות כיום כמה מהמלונות המובילים של הרשת. אני בטוח ביכולותיהן ומאחל להן הצלחה רבה".

לצד הצהרות רשת 'פתאל' בנוגע לניהול נשי וקידומן של נשים, רק לאחרונה פיטרה הרשת את החשבת הוותיקה של מלון ה'הרודס', מנהלת קשרי האורחים שעבדה במלון מיום הקמתו ואת מנהלת ההזמנות הוותיקה. כיצד משתלבת המדיניות עם ההצהרות? לדברי דוברת הרשת: "במסגרת המיזוג עם חברת 'אזורים תיירות', קלטה רשת 'פתאל' מעל 4,000 עובדים, תוך ניסיון לשמר כמה שיותר אנשים במערכת מבלי ליצור כפילויות בתפקידים. רשת 'פתאל' מאמינה בניהול נשי וחמישה ממלונותיה מנוהלים כיום על ידי נשים שגדלו ברשת".

גם ברשת 'דן' חילופי גברי. מנכ"ל רשת מלונות 'דן', עמי הירשטיין, הודיע לאחרונה על חילופי מנכ"לים ברשת: דני שניידר, המכהן כמנכ"ל מלון 'דן' אילת משנת 1997, מונה לתפקיד למנכ"ל 'דן אכדיה'. את מקומו של שניידר יתפוס ליאור מוצ'ניק, שמכהן מאז שנת 1993 כמנכ"ל מלון 'דן פנורמה' אילת. גיא אדירן, סמנכ"ל 'דן פנורמה' אילת, ימונה למנכ"ל המלון. כל המינויים ברשת ייכנסו לתוקפם בתחילת חודש יוני.


השבוע: דיון בעתירות 'ארקיע' אל על ו'ישראייר'מאת: רחלי אבידוב

לקראת הדיון בעתירות 'ישראייר' ו'ארקיע', מגיבה פרקליטות המדינה בנושא עתירות חברות התעופה: "אין ל'ארקיע' ול'ישראייר' כל זכות לכך שהמדינה תמנע תחרות בקו". לטענת הפרקליטות, מדובר ב"תחרות בריאה". ביום חמישי, יובאו שלושת העתירות לפני בית המשפט

השבוע, הגישה פרקליטות המדינה תגובה לעתירות שהוגשו בעניין קו 'אל על' לאילת על ידי חברות התעופה 'ארקיע' ו'ישראייר'. לטענות הפרקליטות, כפי שנמסרו לבית המשפט על ידי עו"ד גלעד שרמן, דינן של העתירות בעניין להדחות. עוד נכתב בתגובת הפרקליטות, כי: "'ארקיע' ו'ישראייר' אינן מעוניינות בתחרות עם 'אל על' בקו לאילת....מדובר באינטרס מסחרי ברור שלהן בכך שלא תהיה תחרות נוספת בקו. את האינטרס המסחרי 'מלבישות' השתיים באצטלות עקרוניות, אולם חשוב להדגיש: אין ל'ארקיע' ול'ישראייר' כל זכות לכך שהמדינה תמנע תחרות בקו".
ביום חמישי הקרוב, צפוי להתקיים דיון בשלוש העתירות – זו של 'ארקיע', 'ישראייר' והאחרונה של 'אל על', שעתרה אף היא במחאה על מספר הטיסות הנמוך יחסית שאושר לה. הפרקליטות גם התייחסה לעתירה השלישית וטענה, כי: "שלוש העתירות, גם אם הן נוקטות לעתים בלשון 'זכויות', מבטאות אינטרסים כלכליים של שלוש החברות: האינטרס של 'ארקיע' ו'ישראייר' בהיעדר תחרות מצד 'אל על' והאינטרס של 'אל על' בהסרת מחסומים רגולטוריים מהתחרות של 'ארקיע' ו'ישראייר'. החלטת שר התחבורה מאוזנת ומאפשרת ל'אל על' לטוס לאילת, אך קובעת תנאים לכך ומטילה מגבלות המבטאות איזון בין האינטרסים השונים ובראשם האינטרס הציבורי". בהקשר לעתירתה של חברת 'אל על', ציין עו"ד שרמן מהפרקליטות, כי: "ההחלטה אכן מגבילה את 'אל על' במידה מסוימת, אך המגבלות ראויות מכיוון שמטרתן לאפשר תחרות 'בריאה' בקו לאילת, בראש ובראשונה לטובת הצרכנים". עוד הוסיפה הפרקליטות, כי: "ההחלטה לאפשר ל'אל על' לטוס לאילת נבעה ממדיניות ליברלית ומבוקרת של המשרד, המתבטאת ב'פתיחת השמיים' תוך הישענות על המלצות הגורמים המקצועיים במשרד התחבורה".
לצד החגיגה המשפטית, קו 'אל על', שהיה אמור לפעול על פי הבטחות החברה כבר אחרי החגים, מתעכב ומתעכב ונכון להיום, אין עדיין תאריך יעד להפעלתו הסדירה. בחברת 'אל על' ממתינים להחלטות מינהליות של משרד התחבורה שיאפשרו לה להתחיל בפעילות באילת.

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש