פרסומת
דלג

ספורט

מאת: ● ● ערב ערב 2444
סיקור ספורט מקומי

כדורגל חופים
המטרה: משחקי ההצלבהקבוצת כדורגל החופים של 'קאזה דו ברזיל- אילת' תשתתף בליגת כדורגל החופים, שתיפתח בחודש יולי זו השנה השלישית ברציפות. כל השנים נזקקה הקבוצה לניצחון במשחק ההישרדות, כדי להישאר בליגה, אבל לא עוד. בקבוצה משוכנעים שהם מסוגלים להגיע למשחקי ההצלבה. המאמן, רז חיים:"

לאחרונה, התקיים בהדר יוסף כנס פתיחת עונת כדורגל חופים 2010. זאת שנה הרביעית ברציפות שתתקיים הליגה הישראלית בכדורגל חופים. שנה שלישית לקבוצת 'קאזה דו ברזיל – אילת'.
גם השנה, מאמן הקבוצה, רז חיים והמסעדן אבי כראל לוקחים על חסותם את הקבוצה הייצוגית של אילת.
לצוות הניהולי מצטרף יו"ר 'בני אילת', שמעון אבו, שיעזור בניהול האדמיניסטרטיבי.
עיריית אילת בשיתוף עם משרד התרבות והספורט הקימה מגרש כדורגל חופים שעומד בסטנדרטים הבינלאומיים, בעלות כוללת של 700 אלף ₪. המגרש כולל: חול תיקני, עמודי תאורה, חדר הלבשה, יציעים ל-300 איש, שערים, גידור, מים, חשמל ועוד. המגרש יעמוד לרשות הקבוצה בהכנות לליגה, שיחלו בתחילת חודש יוני.
הליגה תיפתח בתחילת חודש יולי (9.7.10) ותימשך עד סוף חודש אוגוסט (27.8.10).
הפעם, פתיחת הליגה מאוחרת בגלל שידורי המונדיאל שיחלו בחודש יוני (ערוץ הספורט משדר את המונדיאל).
בליגה 10 קבוצות שמחולקות לשני בתים של חמש קבוצות, על פי הדירוג הסופי של הקבוצות בשנה שעברה. אילת תשחק בליגה עם פתח תקווה, כפר קאסם, חדרה ואשקלון. בשלב הבתים, יתקיימו חמישה מחזורי ליגה (ארבעה משחקים לכל קבוצה).
לאחר מכן יתקיים שלב ההצלבה, בשיטת נוק אאוט (משחק אחד בלבד) ושלב חצי גמר והגמר באותו יום. הקבוצות במקום החמישי בכל בית יקיימו משחק הישרדות אחד על הזכות להשתתף בליגה בשנה הבאה.
השנה נרשמו למוקדמות שש קבוצות חדשות, שייאבקו על הזכות לשחק בליגת העל בכדורגל חופים.
לגבי סגל הקבוצה, עדיין מוקדם לקבוע מי יהיה, אך כבר עכשיו ידוע שהסגל ימנה 18 שחקנים (למשחק מוזמנים 12 שחקנים), והוא ייבנה על בסיס שחקנים שסיימו את משחקי ההישרדות בהצלחה רבה, בשנה שעברה.
כמו כן, יצורפו מספר שחקנים חדשים מהסגל של 'בני אילת', אך הדבר ייעשה בשיתוף פעולה עם המאמן, איברהים אבו רקייק, אתו כבר סוכמו הפרטים.

רז חיים: "אנחנו יכולים להגיע רחוק"
מאמן 'קאזה דו ברזיל- אילת', רז חיים, יעשה הפעם הכל כדי להצליח יותר מהפעמיים שבהן נאלץ להיאבק במשחקי ההישרדות. גם הוא יודע שהרבה תלוי בבחירת שחקני הסגל, אך הוא משוכנע שהקבוצה יכולה הפעם להגיע רחוק יותר. "לגבי הפוטנציאל של השחקנים, כבר ידוע לי איזה שחקנים טובים על מגרש חול. אלה שחקנים שחזקים גופנית, בעלי שליטה טובה בכדור ושחקנים שיכולים לעמוד בלחץ. יש מספיק שחקנים חדשים שמתאימים, בנוסף לאחרים שאנחנו כבר מכירים.
המטרה שלנו היא להתברג במשחקי ההצלבה, לא להגיע למשחקי ההישרדות", אמר השבוע, רז חיים, "כאשר נשיג את המטרה הזאת, נוכל לשאוף קצת יותר גבוה. הליגה מאוד קצרה ואין זמן לתקן, אז תלוי מאוד איך ניכנס לליגה. אם ניכנס עם ביטחון ונציג יכולת טובה, אז השמיים הם הגבול. בכל שנה, קבוצה אחרת זוכה באליפות, ולכן כל קבוצה יכולה להגיע רחוק, גם אנחנו. אני מקווה להביא הרבה גאווה, אושר וסיפוק לתושבי אילת בקבוצה הייצוגית שלהם".


כדורגל


שינו את ההיסטוריהלרגע הזה חיכו באילת הרבה זמן. 'בני אילת' חתמה את העונה לא רק עם עלייה לליגה א', אלא גם עם ניצחון מתוק על שיכון המזרח שבה נקמה על פספוס העלייה לפני כ- 13 שנה. הקבוצה ערכה פעם נוספת את הקפת האליפות הרשמית. הליגה הלאומית תצטרך לחכות למאמן, איברהים אבו רקייק, שכנראה יישאר ב'בני אילת'. המאמן צפוי לחתום בימים אלה על החוזה. השבוע הוחלט סופית, כי ב- 26 במאי יתקיים נשף העלייה ההיסטורי במלון 'הילטון מלכת שבא'. יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון ומאמן 'הפועל תל אביב', אלי גוטמן, צפויים להגיע

שמחתם של אוהדי 'בני אילת' בסיום משחק הליגה האחרון נגד 'שיכון המזרח' לא ידעה גבול. אותו קומץ אוהדים שנסע למשחק הארור ההוא, שבו הפסידה קבוצת הכדורגל המקומית את העלייה לליגה א', לפני כ- 13 שנה, חיפש רק דבר אחד- נקמה!

מטח שערים


את הנקמה תיבלו שחקני אילת במטח של שלושה שערים ובחגיגות עלייה שרק בהן הרגישו שחקני שיכון, איך הרגישו שחקני ואוהדי אילת באותה תקופה. את הזעם, האכזבה והכאב, החליפו שאגות שמחה וריקודי ניצחון. 'בני אילת' לא רק השיגה ניצחון בליגה, זכתה באליפות ועלתה לליגה א', אלא יותר מזה, היא השיגה, עם עשרה שחקנים, ניצחון כפול העונה על הכבשה השחורה שלה, לאורך כל השנים. הבונוס של אילת היה הנקמה, והיא היתה יותר ממתוקה. הניצחון של אילת הרחיק את שיכון שהיתה זקוקה לנקודות, כדי להתברג במשחקי הפלייאוף. 'בני אילת' החזירה לה בריבית דריבית, ויותר מזה אף אחד לא יכול היה לבקש.
את המחצית הראשונה סיימו שתי הקבוצות בתיקו מאופס. 'בני אילת' תקפה יותר את שער האורחים והגיעה למצבי הבקעה שלא נוצלו. בדקה ה- 42, הורחק יוסי בן שמואל בצהוב שני, ואילת נותרה בעשרה שחקנים. רק בדקה ה- 65, כבש עידו אליהו את השער ה- 20 שלו העונה והראשון במשחק. השער הזה פתח את המשחק. כעבור שלוש דקות, העלה דניאל קהא את המקומיים ל- 2: 0 ונראה היה שהסיפור גמור לאחר הרחקתו של דוד כבדה האורח בצהוב שני, אבל אז התעוררו האורחים, ובדקה ה- 75, ניצל האורח, משה סבג, את החור בהגנת אילת כדי לצמק ל- 2: 1 והפיח רוח של תקווה אצל האורחים עד לדקה ה- 86 כאשר לי זליאט חתם את תוצאת המשחק וקבע 3: 1 בסיום, לא לפני שבדקה ה- 90 הורחק גיל סטאר האורח, גם בצהוב שני.
הרכב אילת: בן דהן, מזרחי, סימן- טוב, קופרמינץ (זליאט- 71), בן שמואל (הורחק- 42), דהאן (ניסים- 57), זינו, אליהו, אלגרבלי (קהא- 57) ומלכה.

הנוער ניצחו- הנערים הפסידו


קבוצת הנוער של רז חיים ניצחה 1:2 בבית את 'הפועל נחלת יהודה' משערים של מאור אלגרבלי ומשה אדרי.
קבוצת נערים ב' של אשר אדרי הפסידה 3:1 בחוץ ל'מ.ס דימונה' וירדה למקום השני בליגה. אביב בן שטרית כבש לאילת.
קבוצת נערים ג' של רענן גולדברג סיימה בתיקו 2:2 עם 'מ.ס שיכון המזרח'. כבשו לאילת: דניאל אסייג ועמית אדרי.
קבוצת ילדים א' של תמיר נופי סיימה גם היא בתיקו 3:3 מדהים לאחר שחזרה מפיגור שלוש פעמים מול 'מכבי באר שבע'. כבשו לאילת: איתי כץ-2, עומר זוילי-1.

אבו רקייק נשאר


לאחר הפרסום בשבוע שעבר בעיתון 'ערב ערב' על כוונת הסוכן ירון גלעדי למצוא למאמן איברהים אבו רקייק קבוצה, האיץ נשיא האגודה רונן שי את המגעים עם המאמן שככל הנראה יישאר לבסוף באילת. "איברהים יישאר באילת, אין בינינו חילוקי דעות ואין פה בכלל ויכוח", אמר השבוע שי באופן נחרץ. אבו רקייק כבר קיבל את החוזה לידיו, והוא אמור להיפגש עם שי לקראת סוף השבוע, לחתימה על החוזה במשרדו של עו"ד אפרים רהב.

נשף העלייה - בסוף החודש


עכשיו זה סופי. נשף העלייה של 'בני אילת' ייערך ב- 26 במאי במלון 'הילטון מלכת שבא' בשעה 00: 20 בערב. מכירת כרטיסים תחל כבר בסוף השבוע הקרוב. רק 350 איש יוכלו להשתתף בערב שכרטיס אליו יעלה כ- 200 שקלים, תרומה לאגודה. הערב כולל ארוחת ערב מפוארת, הגרלות, מכירה פומבית והופעה של אמן אורח וסטנדאפיסט- דידי הררי ינחה את הערב, ואמן אורח יהיה כנראה דודו אהרון, בנוסף לסטנדאפיסט. הזמרת ג'ורג'ט נופי תופיע, ובימים הקרובים אמורים בהנהלת 'בני אילת' לסגור את הפרטים האחרונים.
במכירה הפומבית יימכרו חולצות מקוריות של שחקני ליגת העל ושחקנים בכירים מאירופה, ביניהם: דודו אוואט, יוסי בניון ובן סהר.
בהנהלת 'בני אילת' מצפים מתושבי אילת שיבואו ויתרמו ומקווים למלא את האולם. לערב הזה צפויים להגיע יו"ר ההתאחדות לכדורגל - אבי לוזון, מאמן 'הפועל תל אביב' - אלי גוטמן, מנכ"ל 'מכבי חיפה' - איתמר צ'יזיק ובכירים אחרים בכדורגל הישראלי.


שחייה
הסבב האירופי מגיע לאילת79 שחיינים מ-14 מדינות ישתתפו בסבב 'ישרוטל אירופה' במים פתוחים. 52 שחיינים יגיעו מחו"ל לתחרות שתתקיים בסוף השבוע בחוף ה'רויאל ביץ'' באילת. 160 שחיינים ישתתפו באליפות 'ישרוטל ישראל' לנוער ומאסטרס. יוליה בנך, שמתכוננת בימים אלו לאליפות אירופה בבודפשט, לא תשתתף בתחרות

כפי שפורסם לפני כחודשיים ב'ערב ערב'. חוף ה'רויאל ביץ'' באילת יהפוך בסוף השבוע לזירת תחרויות בינלאומית, כשיארח את תחרות סבב 'אירופה ישרוטל' במים פתוחים בשחייה למרחק של 10 ק"מ, במסגרת הסבב האירופי, הנערכת זו הפעם השנייה ברציפות בישראל.
79 שחיינים ייקחו חלק בתחרות, מהם 52 שחיינים שיגיעו השבוע לאילת מ-13 מדינות שונות, בנוסף ל-27 שחיינים מישראל. בשנה שעברה השתתפו בתחרות רק 49 שחיינים מהם רק 22 מחו"ל. הצלחת התחרות בשנה שעברה הביאה לצמיחה בהרשמה ולאילת יגיעו שחיינים מבריטניה, בלגיה, אזרבייג'אן, צרפת, צ'כיה, הונגריה, הולנד, פורטוגל, רוסיה, סלובקיה, סלובניה וטורקיה. כל המשתתפים ישוכנו במלונות 'ספורט' ו'ריביירה'.

בין הזרים יבלטו השחייניות הבריטיות קרי אן פיין, שזכתה בזהב בשנה שעברה וזכתה גם במדליית הכסף במשחקים האולימפיים בבייג'ין. לצידה תשחה חברתה קסנדרה פייטן, שזכתה במדליית הארד בבייג'ין והחמיצה את התחרות באילת בשנה שעברה, בשל פציעה.
בנוסף, ישחה בתחרות גם בריאן ריקהם מבלגיה, שייצג את הבלגים במשחקים האולימפיים בבייג'ין וסיים בשנה שעברה במקום השני באילת ודניאל פוג מאנגליה, שסיים בשנה שעברה במקום הרביעי.
השחיין הבולט בנבחרת הישראלית הוא מיכאל דימטרייב, שסיים בשנה שעברה במקום השלישי. דימטרייב מדורג במקום החמישי בעולם וגם באילת הוא צפוי להיות על הפודיום. ששת השחיינים שיסיימו במקומות הראשונים לגברים ולנשים יזכו בפרסים כספיים בסך כולל של 3,200 אירו.

מביטים קדימה


בחוף ה'רויאל ביץ'' הוקם יציע מיוחד שיאפשר לאלפי הנופשים לצפות בתחרות. במים נבנה מסלול מיוחד בו יתחרו השחיינים. התחרות היא ראשונה בסדרה של חמש תחרויות שיתקיימו השנה, כאשר כל תחרות מעניקה ניקוד למתחרים בה, על פי הניקוד נקבע הדירוג האירופי. ארגון התחרות עומד בסטנדרט אירופי גבוה, ומטעם האיגוד הבינלאומי הגיע לעיר משקיף הבוחן מקרוב את ההכנות. עיריית אילת ורשת מלונות 'ישרוטל' מסייעות לאיגוד השחייה בארגון התחרות. רשת המלונות אף פועלת יחד עם איגוד השחייה כדי לקבל את הזכות לארח בעיר את אליפות אירופה 2011 שתתקיים בחודש מרץ בשנה הבאה.
התחרות למרחק 10 ק"מ, הוכנסה לראשונה למשחקים האולימפיים במשחקים בבייג'ין. המשחה תופס תאוצה בעולם כולו, ובנוסף לתחרויות האירופיות מתקיימות גם תחרויות בסבב עולמי.

'ישרוטל ישראל'


לצד התחרות הבינלאומית, איגוד השחייה יקיים בשבת גם את אליפות 'ישרוטל ישראל' למרחק של 2.5 ק"מ לנוער, נערות ולמאסטרס. 160 שחיינים יזנקו למים בשעה 07:00 . התחרות הבינלאומית תוזנק בשעה 08:30, כאשר בשעה 11:30 יתקיים טקס חלוקת המדליות.
בערב שישי, יתקיים טקס הפתיחה של התחרות, כאשר המשלחות יצעדו לאורך הטיילת ממלון 'רויאל ביץ'' אל האמפיתיאטרון של מלון 'הרודס', שם ייערך טקס הפתיחה של התחרות. השחיינית האילתית, יוליה בנך, שהשתתפה בשנה שעברה בסבב האירופי, לא תשתתף הפעם בתחרות שתתקיים באילת. בנך מתכוננת לאליפות אירופה שתתקיים בבודפשט, בחודש יולי. תחרות מהסוג הזה רק תפריע לה להתכונן. "אין טעם לתת לה לשחות, זה רק יעייף אותה", אמר השבוע אביה ומאמנה האישי, סרגיי ג'רום, "התחרות הזאת לא בתוכנית שלה, וזה רק יכול לגרום נזק מאשר תועלת. ההתאוששות מתחרות כזו קשה היא שבוע ימים, וזה רק יפריע לה להכנות", הוסיף ג'רום.


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש