פרסומת
דלג

מלך ומלכת הנשף

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● ● ערב ערב 2450
למעלה מ – 100 זוגות התמודדו במוצאי שבת על התואר הנכסף- מלך ומלכת נשף י'ב. לאחר ערב ארוך ולאחר שנמדדו הן בהתנהגותם, בריקודיהם ובלבושם, נפל דבר. וונדי חדד, שמיניסטית מ'גולדווטר', ובן זוגה אסף בן שימול, תלמיד כתה י' גם הוא מ'גולדווטר', נבחרו על ידי צוות השופטים לתואר המיוחל. אז מי אמר שהגיל כן קובע...

יום אחד בלבד לאחר הזכייה, אחרי שהספיקו להשלים קצת שעות שינה ולהתרגל לרעיון שהם הזוכים בנשף השמיניסטים המסורתי, התמקמו מלך ומלכת הנשף, וונדי חדד ובן זוגה לחיים, אסף בן שימול במשרדי 'מה נשמע' מבית 'ערב ערב'. היא יפהפייה בעלת עיני חתול ירוקות, במכנסון קצרצר, שהחליף את שמלת הנשף הקלאסית, הוא גבוה, חסון, בבגדי ספורט שתפסו חזרה את מקומם לאחר החליפה המחויטת של הנשף. צעירים, מאושרים ומאוהבים ומי בעצם צריך יותר כשגם 12 שנות לימוד כבר מאחוריך (לפחות במקרה של וונדי). ולא, הם לא מתביישים להודות ששמו להם למטרה, לנסות לחזור הביתה עם התואר הנכסף. למה? בעיקר בשביל ההרגשה. כי מה יכול לעשות טעם טוב יותר לאירוע סיום של תקופה כל כך משמעותית בחיים...
למרות הפרשי הגיל הם יחד מזה כחצי שנה, כך שאף לא אחד מהחברים לשכבה של וונדי הופתע כשהגיעו יחד לנשף. הם מחזיקים ידיים במהלך הראיון, מסתכלים זה על זו בעיניים מעריצות. היא כבר הייתה בנשף אחד, לפני שנתיים עם ידיד, עכשיו היא הייתה בנשף שלה וכבר היא מצפה להגיע לנשף של אסף בעוד שנתיים כבת זוגתו, כמובן.
אז מי התחיל עם מי? אני מבקשת להבין והם לא ממש סגורים על העניין. אחרי דיונים הם מסכמים: "זה לא ממש משנה". העובדה היא שהפגישה הראשונה שלהם היתה בערב שישי אצל אסף בבית.
וונדי:"הוא שמר שבת ואני שמרתי עליו", היא צוחקת.
בגילכם קצת לא שיגרתי להיתקל בזוג בו הבת בוגרת מהבן...
וונדי: "הרבה לא היו בעד זה, אבל לא אכפת לי. תראי, חיצונית הוא נראה לחלוטין בגילי, גם ההתנהגות שלו בוגרת, כך שמבחינתי הגיל להוא לפרוטוקול בלבד..."
אסף: "אצל בנים לצאת עם בוגרת זה הרבה יותר טוב".
וונדי:" לא משנה הגיל. אני מציעה כל הזמן לחברות שלי שאכיר להן חברים של אסף. גיל זו סתם סטיגמה. כשבנים יוצאים עם צעירות זה בסדר, אז למה זה לא טוב שבת יוצאת עם צעיר ממנה?".
ספרו קצת על הכנות לקראת, על הבגדים, ההשקעה...
וונדי: " אני לבשתי שמלה שדודה שלי מצרפת תפרה לעצמה במיוחד לרגל בר המצווה של בנה. לפני כשנה היא כבר דאגה שהשמלה תגיע אלי בדיוק למטרה הזו, כך שאני הייתי מסודרת מראש. ידעתי בדיוק מה אני לובשת בנשף. לפני האירוע דברים קצת התפקששו. הלכתי עם עוד חמש חברות לספרית שגם הייתה אמורה לאפר אותי, אבל בסופו של דבר דברים התעכבו והיא לא הספיקה לאפר, למזלי, שחף, אחות של אסף אפרה אותי. גם השמלה הייתה זקוקה, כך התברר, להצרה בצדדים כי הייתה קצת גדולה, אבל גם את זה לא הספקתי לעשות, כך שנדרשתי לרקוד עם ידיים צמודות ולהיות קצת מוגבלת, אבל לא נורא".
אסף: "אני לבשתי חליפה שחורה. בשנה שעברה אחותי התחתנה ואבא שלי קנה לרגל האירוע חליפה חדשה שהחלטתי לאמץ לנשף. את החולצה מתחת ואת העניבה לקחתי מגיסי, כך שלא היה לי יותר מידי בלאגן להשיג בגדים".
ראיתם אחד את השני בזמן ההכנות?
וונדי: "לא הסכמתי שיראה אותי, ממש כמו כלה רציתי להפתיע אותו עם השמלה"...
היא לעומתו דווקא ראתה את החליפה המיועדת מבעוד מועד, אבל גם היא הופתעה לראות איך אסף נראה כשהוא לבוש בה "לא תיארתי לעצמי, מותק", היא אומרת לו ברוך, "כמה יפה אתה בחליפה...".
אני שואלת אותם על הנשף עצמו. וונדי מודה, "הייתי כל כך נרגשת שאני לא זוכרת הרבה ממה שהיה. לא זוכרת איך נראו אנשים, אני רק זוכרת שהיו הרבה בנות יפות שלא השתתפו בסופו של דבר בתחרות וחבל".
עד כמה בניתם על זכייה?
אסף:" אני מודה שהגענו ככה כדי לזכות, היא רצתה"...
וונדי: "האמת, כשראיתי את השמלה חשבתי שיש סיכוי לזכות, אבל אחר כך כבר לא הייתי ממש סגורה עליה, את יודעת לבטים של הרגע האחרון אבל כבר לא שיניתי דברים. בסופו של דבר לא רק הבגדים הכריעו בשאלת הבחירה של נערת ונער הנשף. נמדדנו גם בריקודים, בזוגיות...".
אסף: "את מאמינה שהיא לימדה אותי לרקוד לקראת הנשף?".
וונדי מחייכת: "ממש ככה, עשינו חזרות בבית, זה היה מאוד מצחיק. עכשיו אסף יודע לרקוד..".
ומה אם לא הייתם זוכים?
השניים מסכימים ביניהם כי במקרה כזה היו מתאכזבים.
אז במה זכיתם?
וונדי: "כל אחד מאיתנו קיבל שעון יוקרתי וזכינו ביום כיף של מסאז'ים וארוחת בוקר במלון 'הרודס'". בהקשר אחר זכתה וונדי במהלך הערב גם בתספורת מתנת מעצב השיער איילת אברג'ל. "אבל", הם ממהרים להדגיש, "הפרסים לא הייתה הסיבה בגללה רצינו לזכות".
מה תזכרו מהנשף הזה?
אסף: "את האירוע עצמו. אין ספק. היה סבבה. גם הלבוש המיוחד הזה עשה את שלו, שינה את האווירה, אחרי הכל לא בכל יום מתלבשים ככה".
איך היו התגובות?
וונדי: "בעיקר מפרגנות. כולם שמחו בשמחתנו. הפייסבוק שלי היה מפוצץ הודעות, קיבלתי המון טלפונים ואס אם אסים, כאילו זכינו בלוטו או משהו כזה".
איך חגגתם?
הם צוחקים. וונדי: "רצנו ישר להורים שלו שהיו במקום בילוי באותו לילה כדי לספר להם על הזכייה, משם רצנו לאחי בתיירות".
אסף ממשיך, "ואז מיהרנו לאימא שלה הביתה...את מי לא ראינו בלילה הזה. לקינוח הלכנו לאכול פיצה ב'פיצה בר' אצל אושר, חבר שלי, זה היה מדליק לראות אותנו עם הבגדים האלו יושבים ככה ואוכלים פיצה. הלילה נגמר בסביבות 02:00 לשנינו לא היו לימודים למחרת בבוקר כך שיכולנו לישון עד מאוחר בבוקר".
וונדי:" איזה מאוחר..אני התעוררתי בשעה 6:00 עם כאב גרון נוראי מרוב שצרחתי בנשף...".
מה דעתכם על טענות הורים שיש לוותר על הנשף בגלל בזבזנות היתר של הצעירים?
וונדי:"שלא יעזו לבטל, יש לאסף את הנשף שלו בעוד שנתיים..חוץ מזה שזו חוויה נהדרת, לא בכל יום מסיימים בית ספר. בנות פשוט צריכות להבין שלא צריך להשתולל. יש הרבה בנות שמשאילות שמלות מחברות, גם אני השאלתי לחברות, אפשר להראות טוב גם עם מה שיש או להשאיל מחברות או קרובים".
אסף: שאף אחד לא יעז לבטל את זה. מדובר באירוע מאוד יפה וחשוב".
מתי גיוס? וונדי:" הייתי אמורה להתגייס בחודש הבא אבל בגלל הצורך להשלים בגרויות דחו לי את הגיוס לשנה הבאה, אז בינתיים- עבודה ולאסף יש עוד זמן כמובן".
בעד או נגד צבא?
שניהם עונים פה אחד- "הכי בעד".
וונדי:" אני לא אוהבת אנשים שלא מתגייסים, לא משנה מה אתה עושה בצבא, העיקר שגם אתה תתרום את חלקך לצבא ולמדינה".
ולקינוח, וונדי, מה את הכי אוהבת ולא אוהבת בו?
"האמת, התאהבתי בו כי הוא שמר שבת ואני אוהבת אנשים ששומרים שבת ואז כבר למדתי לאהוב אותו. אני אוהבת בו הכל, הוא חמד שכזה. ואני לא אוהבת בו שהוא מסתפר. הוא חוזר הביתה עם קרחת של ארסים".
ואתה?
"אני אוהב את היופי שלה ואת הנחמדות שלה ולא אוהב שהיא לא אוהבת שאני מסתפר...".
עוד כמה זמן יחד?
אסף:"עד החתונה...".
וונדי:" גם אני מקווה..וואיי, הלוואי..."

לא על השמלה לבדה


צוות השופטים בנשף השמיניסטים כלל את אביבה אלקסלסי, מעצבת שמלות ערב ואושיה בתחום האפנה, ששימשה כיו"ר הצוות, יחד איתה שימשו בתפקיד גם טוני ליס מעיתון העיר, אתי סבן, יו"ר פורום ההורים המרכזי, מנהלת רשת המתנ"סים בעיר, איריס כהן, מלוות מועצת נוער עירונית, עופרה בוארון, ושני מהמתנ"ס. לשאלה איזה קריטריונים נמדדו, הבהירה אתי סבן כי לא רק על הבגדים הושמה תשומת ליבם של השופטים, "הסתכלנו על הופעה, השקעה, איך הם רקדו לאורך המסיבה ובכלל איך הם נראו יחד ואיך תפקדו כזוג. עקבנו אחריהם ממש. לי היה מאוד חשוב שהבנות יראו בנות גילן. עם כל הכבוד לאיפור וטיפוח, יש גבול. לעיתים איפור יתר או גינדור יתר של שמלה יכול לגרוע. בסך הכל היו למעלה מ – 100 זוגות שהתחרו. 15 עברו לשלב הסופי. הבוגרים היו חמודים ומקסימים והגיעו בהמוניהם לנשף. בסך הכל אפשר היה להגיע לאירוע גם בשמלה עדינה ובאיפור עדין, להראות טוב וליהנות".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש