פרסומת
דלג

דרושים מנהלים

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● ● ערב ערב 2452
כמו בכל קיץ, גם בקיץ הזה, מתבשרים הורים ותלמידים על מנהלות בתי ספר שעוזבות את המערכת. נכון להיום, הודיעו שתי מנהלות בתי ספר יסודיים על עזיבתן. מנהלת בית הספר 'עציון גבר', רוחל'ה שפיגל, יוצאת לפנסיה 24 שנה לאחר שקיבלה לידיה את ניהול בית הספר. מנהלת בית הספר 'אלמוג', לאה כרמונה, עוזבת לאחר שנה אחת בתפקיד

עוד טרם נמצא מחליף למנהל בית הספר 'גולדווטר', זוהר ניר, במינהל החינוך בעיריית אילת צריכים למצוא גם שתי מנהלות בתי ספר יסודי חדשות בעקבות הודעתן של שתי מנהלות על עזיבתן.
24 שנה אחרי שנכנסה לתפקידה כמנהלת בית הספר 'עציון גבר' ולאחר שסגרה 35 שנה במערכת החינוך, הודיעה לאחרונה רוחל'ה שפיגל על החלטתה לצאת לפנסיה. במינהל החינוך הוצא מכרז למציאת מנהלת חלופית לבית הספר ובמקביל, ל'ערב ערב' נודע, כי וועד ההורים בבית הספר דוחף ככל יכולתו למינויה לתפקיד של כרמלה ביטון, מי ששימשה במשך שנים כסגניתה של שפיגל ואף הגישה את מועמדותה במכרז שהתפרסם. נציגי וועד ההורים בבית הספר הבהירו השבוע, כי מבחינתם כרמלה ביטון היא המתאימה ביותר להחליף את רוחל'ה שפיגל, מאחר ולאורך שנים שימשה כיד ימינה, "אין ספק", אמרו לנו שבוע גורמים בבית הספר, "כי מינויה של ביטון לתפקיד ימנע מבית הספר לעבור זעזוע, אחרי הכל מדובר במנהלת וותיקה שהשאירה את חותמתה על בית הספר. מאחר וביטון היתה שם לצידה, אין ספק כי היא תמשיך לנהל את בית הספר על פי דרכה של רוחל'ה". לדברי הורים בבית הספר: "מדובר בדמות סמכותית, מקצועית וראויה לתפקיד הניהול. יש לה אהדה הן בקרב המורים והן בקרב ההורים", הם הבהירו והביעו תקווה, "כי במנהל החינוך יידעו גם להתחשב ברצונו של וועד ההורים".
בנוסף לשפיגל, הודיעה לאחרונה על עזיבתה את תפקיד הניהול גם לאה כרמונה, מי ששימשה בשנה האחרונה כמנהלת בית הספר 'אלמוג'. כרמונה, ששימשה בבית הספר במשך שנים כמורה נערצת לחינוך מיוחד, זכתה במכרז הזמני שהוצא בקיץ שעבר לתפקיד הניהול בבית הספר למשך שנה אחת בלבד. במפגש שקיימה לאחרונה המנהלת עם צוות בית הספר היא סיפרה, כי החליטה שלא לגשת השנה למכרז הנוסף מאחר והחליטה לבחור בחיי המשפחה על פני הקריירה.
בכל שלושת המקרים, טרם נמצאו מחליפים לתפקידי הניהול. "ערב ערב' ימשיך לעקוב

שתפו את הכתבה בפייסבוק