פרסומת
דלג

ערב ערב עוקב

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● ● ערב ערב 2065
ועד ההורים - "מעקב אחרי המורים"

ועד ההורים - "מעקב אחרי המורים"

בעקבות כתבת השבוע שעבר ב''ערב ערב'' שעסקה בנושא גל הגניבות והאלימות המחודש בבתי הספר בעיר, קורא השבוע יו"ר ועד ההורים המרכזי, עזרא עקירב לפעול מחדש למיגור התופעה. במכתב ששיגר עקירב לראש העיר, הוא קורא לנקיטת פעולות מיידיות בנושא.

עקירב מפנה השבוע את האצבע המאשימה כלפי המערכת, שמיהרה להוציא מבית הספר, מטעמי חיסכון כספי, את המדריכים הטיפוליים. "שנה וחצי עברו מאז וההחמרה במצב מורגש בשטח. היום אין לילדים בבתי הספר עם מי לדבר".
עקירב תוקף את המורים, שאמורים לפקח בהפסקות על המתרחש, "אך תחת זאת הם מעדיפים לשבת בשקט בפינה מרוחקת, מעשנים סיגרייה, קוראים עיתונים או בודקים מבחנים. איך הם יכולים לפקח ככה על מה שקורה? אסור לשכוח שעל הזמן הזה מורה מרוויח כסף ומה הוא נותן בתמורה? לפני שהם בוכים על המשכורות שהם לא מקבלים שיתנו תמורה. התחושה שלי כיו"ר ועד הורים, שזה לא קורה בשטח".
במקביל לגל הגניבות והאלימות, מצביע עקירב על תופעה נוספת בבתי הספר - היעדרות מורים. לדבריו, לאחרונה רושמים מורים בבתי הספר היעדרויות רבות, לעיתים לא נחוצות ולא מוצדקות, מה שמקטין את שעות הלימוד של התלמידים. במכתבו לראש העיר דורש עקירב לבצע סקר ומעקב של תלמידים בביה"ס על נוכחותם של המורים. לדברי עקירב, לפני כשנתיים נעשה דבר דומה שהפיל ''פצצה'' על מערכת החינוך, "פתאום המורים הגיעו בזמן, רכזי המערכת בדקו שהמורים מתפקדים, לצערי המצב הזה החזיק מעמד 8 חודשים ושוב חזר לקדמותו. אין ספק שכמו שמורה עורך מעקב אחרי תלמיד, כך גם תלמיד זכאי לערוך מעקב אחר מורה". עוד דורש עקירב, להקים ועדת בדיקה חיצונית, בלתי תלויה, הכוללת גם הורים, אשר תבדוק לעומק את סיבת היעדרות המורים וסיבת איחוריהם. עקירב שבע הבטחות וטיוחים מבהיר, "רק ועדת בדיקה חיצונית תגיע לאמת". וכדי לא לקפח את חלקם של המורים, מבקש עקירב לקיים שאלון אנונימי בקרב המורים על מידת שביעות רצונם ממערכת החינוך המקומית. לטענת עקירב, ישנה תחושה עמוקה כי המערכת מדכאת את המורים והיא שגורמת להם לא לרצות לעשות יותר.


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש