פרסומת
דלג

מתקשרת עם זוהר

מאת: ● ● ערב ערב 2456
היא רואה את העתיד ומקבלת הדרכה ומסרים ממדריכים רוחניים. זהר ששון, מתקשרת ומטפלת אנרגטית. אולי תתפלאו לגלות שבמקצועה היא אחות מוסמכת. איך משלבים טיפול מדעי עם ידיעה אינטיאוטיבית?

זהר ששון בת ארבעים פלוס אולי מוכרת לכם ממקום אחר. לא מגלגול אחר, אלא דווקא ממקום ארצי יותר- חדר הניתוח. שכן זהר עבדה כאחות חדר ניתוחי מוח לא פחות. טלטלה קשה שלחה אותה אל תפקיד לא פחות משמעותי- אחות בריאות הציבור. כיום כשהיא מטפלת הוליסטית ומתקשרת אפשר לומר שהיא מגשימה את ייעודה לשרת את בריאות הציבור אבל בדרך קצת אחרת.מחדר הניתוח לטיפול הוליסטי


מיד עם הכנסה לחדר מבחינה זהר בהבעת פניי המוטרדת ושואלת לשלומי בהתעניינות כנה. כשאני אומרת שיש לי יום קשה, היא אומרת ללא שמץ של שיפוטיות "יש כל מיני נשמות טובות בחיים שתפקידן לאתגר אותך כדי שתגדלי", ומיד אני מרגישה יותר טוב. עולה למישור קצת יותר גבוה. נזכרת בפרספקטיבה רחבה יותר של החיים. יש לה קסם לזהר ששון. אין פלא שכשהיא אומרת ש'תמיד הייתי דמות מייעצת ותומכת שאנשים פנו אליה', ניתן להאמין לה בקלות.
כבר כילדה ירושלמית, הבת הצעירה מתוך 11 ילדים להורים קשיי יום וטרודי פרנסה, ראתה זהר ישויות ופחדה מפני התיקשור. הוריה המסורתיים, בני משפחת אוחיון ממרוקו, ידעו לומר לה שאלו המדריכים והשומרים עליה. כך שזהר לדבריה, מתקשרת כמעט מלידה.
מהו תיקשור?
"מידע שיורד מההדרכה הגבוהה שלך".
תני דוגמא...
"באחת הפעמים שרציתי להתיישב במקום אחד. כי אני די נוודת בנשמתי, קיבלתי מסר שלנווד אין בית וכל העולם ביתו. אין לו שעון והוא תמיד מגיע בזמן. לנווד אין מצפן והוא מגיע לכל מקום ורק מי ששם את שורשיו ברוח, יכול לטעת אותם באדמה".

כבר עשרים שנה שזהר מתגוררת באילת


היא הגיעה לכאן בעקבות נישואין שברבות הימים נגמרו ופיקחה על אחיות בתי הספר מספר שנים עד שהחליטה לפתוח קליניקה עצמאית שעוסקת בהדרכת נשים לתזונה נכונה ולאורח חיים בריא. בין היתר בנתה מערכי שיווק ארציים ל'הרבלייף' למדה רפלקסולוגיה ועיסוי, והתחילה לטפל באנשים תוך כדי תיקשור. "אני מאד קושרת גוף, נפש ורוח ביחד. הגוף הוא הבית של הנשמה ויש חשיבות לשמור עליו ולכבד אותו. כשיש הדרכה ומקשיבים לאינטואיציה זה אף פעם לא טעות".

מה זה טיפול תוך תיקשור?
"אני אספר לך על הטיפול הראשון שלי בתיקשור ומתוך זה תביני. יום אחד פנתה אלי שכנה וביקשה שאבוא מיידית לטפל בבעלה. "הוא מתעקש שרק את תטפלי בו". השכנה כל כך התעקשה שאני בלית ברירה הגעתי לביתם ומצאתי אותו במצב רגשי קשה. טיפלתי בו בעיניים סגורות. התחברתי לצינור האנרגיה ולא ידעתי מה אני עושה. כשסיימתי הוא התאושש הודה לי ואמר- "החזרת לי את החיים. תטפלי בי עוד", וכך מפה לאוזן אנשים התחילו להגיע אלי".
זהר מספרת על הטיפול המסתורי: "הייתי שמה את היד ואנשים אמרו 'מה את עושה לי? משהו עובר פה...זרמים". דרך אחרת היתה הדיבור. זהר מדברת בקול שקט ונמוך. "אנשים נרגעים כשאני מדברת". זהר מציינת שהשתמשה ביכולות האלו גם כשעבדה כאחות בחדר ניתוח, "הייתי עוברת במחלקה כדי להכין את המנותחים של אותו יום. הרגשתי שהנוכחות שלי מחזקת אותם".
על ההשתתפות בניתוחי מוח אומרת זהר: "לא הבנתי מה אני עושה פה. האם אני נותנת יד לערפדים? הבהיל אותי לראות דברים פתוחים וידיים מחטטות". השינוי בגישתה חל לדבריה ברגע שהבינה שהטיפול הפיזי עוזר לאנשים להרגיש יותר טוב. "קיבלתי את זה שתפקידי הוא לשמור על החולה. אם אני עובדת נכון והרופא רגוע ויכול לבצע את תפקידו אז אני ממלאת את תפקידי".
רפואה נתפסת כמשהו מכני. ..ראיה של האדם כמכונה...
שמנו את הרפואה כדרגה עליונה והרופא כסמכות אחרונה, פוסקת, אבל עם הזמן והתפתחות האמונה מדברים גם על המישור הרוחני. אני הקדמתי את זמני והלכתי נגד הזרם המקובל בעולם הרפואה. כיום אפשר לדבר על זה בחופשיות".

אני שואלת אותך כאדם רוחני שראה מוחות אדם בחדר הניתוח...מהו בעינייך המוח?
המוח הוא מערכת הפעלה. הוא ה'הארד דיסק'. גם אם אין מוח אפשר לדבר על נשמה ועל נשמה שמעל.
יש אצלנו את מרכזי הלב שהם מאד חשובים בגוף האדם. מרכזי הלב נמצאים במקלעת השמש, בלב ובמוח ומעליהם נמצאת הנשמה".

איך המערכת הזו עובדת?
כשאת נסערת, משהו באזור מקלעת השמש נסגר. כשמביאים אהבה מהלב פתאום יש סליחה ומסתכלים על דברים אחרת. המוח מתמיר חשיבה שלילית לחשיבה חיובית. המחשבה היא חומר גלם שממנו אפשר להכין הרבה דברים. מה שתשים זה מה שתקבל בחוץ. אם תשים מחשבה שלילית אז יש לך אפשרות לשים מחשבה אחרת שתומכת ומזינה ואז אתה חווה שמחה".

תאונת דרכים קשה ששינתה חיים


שתי תאונות דרכים קשות שינו את חייה. הראשונה התרחשה בשנת 1987 כשמשאית התנגשה בעוצמה ברכב בו ישבה זהר. "עמדתי ברמזור אדום ופתאום הרגשתי את המשאית נכנסת בי. נפגעתי בגב זחלתי כשנה והתאוששתי מזה. מי שהעמיד אותי על הרגליים והוריד ממני את הצווארון זה רופא אליל הוליסטי שטיפל בי בכוסות רוח בעמוד השדרה". בעקבות התאונה הזו עברה זהר מחדר הניתוח לעבודה כאחות בבריאות הציבור. לפני שנתיים התרחשה התאונה הקשה השנייה. "מכונית שנסעה במסלול הנגדי עפה באוויר ונחתה על המכונית שלי שנמחצה. יצאתי משם למחלקת טיפול נמרץ בבית חולים 'הדסה'. קיבלתי מכה בלב ושברתי את עצם החזה". מהתאונה יצאו שני דברים טובים: "אז גיליתי כמה אהבה יש בעולם. מבני אדם, מהורים, מחברים וממשפחה, והדבר השני הוא שהבנתי מהו ייעודי. מצאתי את עצמי בתחתית וגייסתי את כל כוחות הריפוי שלי. לפני התאונה לא רציתי לעסוק בריפוי ובטיפול. כיום אני שואפת לעזור לכמה שיותר אנשים. להראות נקודות אור בחייהם ומשם הם יכולים להמשיך הלאה. להדריך אנשים ולתת להם תעצומות נפש. הדבר החשוב ביותר הוא לעורר את כוח הריפוי של האדם".
השקפתך על הטיפול האנרגטי השתנתה עם השנים..
בעבר חשבתי שזה נגיש לכל אדם. לכן טיפלתי באנרגיה אוניברסאלית בלי כסף. לא חשבתי שזה מיוחד. אבל כשמצאתי את עצמי חייבת להתאושש ומנסה לשקם את עצמי אז הבנתי שיש לי שליחות ושלאל לכל אחד יש את זה. מי שאין לו את זה שייגש לטיפול הוליסטי".

מהו טיפול הוליסטי?
יש רמות שונות. יש טיפול פיזי תוך כדי תיקשור ויש ניקיון אנרגיות ורכישת איזונים. אני עושה עיסוי ומוסיפה הילינג שקיבלתי ב 1990 ואני גם מאמנת אישית ומטפלת בנ.ל.פ וברפלקסולוגיה. הכול ביחד סוגר מעגל טיפול שלם". הטיפול שנותנת זהר מתבצע בחדר שקט עם תאורה מינימאלית. "לאור נרות עם מוסיקה. המטופל שוכב על המיטה והוא רגוע. כל הטיפול נעשה בשילוב נשימות ומגע בהשתתפות המטופל בנועם וברוגע. המטופלים אומרים לי אחרי כן 'אני פשוט מרחף. ואוו מה שעשית לי".הטיפול בתיקשור הוא סיפור אחר. "אנשים מזמינים מפגש והמדריכים מכוונים אותי לסיטואציה הנכונה. אם המטופל אינו בשל לקבל מידע והדרכה מסוימים אז הוא לא יקבל אותם".

המדריכים בתיקשור קבועים?
"יש כאלו שקבועים ויש כאלו שהמטופל מביא איתו". וזהר לבקשתי נכנסת למצב של תקשור לגבי אילת . "אילת מתפתחת בכיוון מאד רוחני זה דבר שיש לכבד ולהוקיר. כי גם אופן החינוך בעיר וההתנהלות העירונית תעשה מתוך כבוד לרצון ולהדרכה הנדרשת בנועם לרצון ולהדרכה הנדרשת בנועם. שהרי גם נאמר חנוך לילד על פי דרכו. תרתי משמע, גם לגבי העיר אילת, רוצה לומר שהדברים מעצמם יגיעו למקום שתהיה התמרה במה שקורה.
מהכאוס הגדול יעלה ויצמח הסדר שאליו אנחנו שואפים להגיע מן הסתם סדר עולמי. וזה הכיוון של העולם כולו ולא רק של העיר אילת. אנשים בדרכיהם השונות יגיעו לאותו מקום של חיבור לאמונה. אמונה כלומר - הסדר הקוסמי ועשייה למען טובת האחר. אהבה עצמית שמתוכה תהיה אהבת הזולת. כי אם אין כבוד לעצמי - בלתי אפשרי לכבד את הזולת ולכן מדריכים רבים נמצאים כאן כדי להדריך אנשים רבים בדרכם הם. כל שצריך לעשות זה להקשיב ולהגיע להדרכה אליה כל אחד מתחבר באופן אישי ועצמאי לא קולקטיבי אלא אישי. תודה רבה". זהר גם מדריכה קבוצות להורדה במשקל תוך מודעות עצמית. "אני עוזרת למשתתפים לגעת בשורשים של הבעיה ולא רק בתוצאות".

תני כמה טיפים לתזונה נכונה..


"כשאתה נראה טוב אתה מרגיש טוב, כדאי לבחור נכון מה לשים בצלחת לבחור במזון נטול שומן מן החי. נקודה. כדאי להסתכל על כמויות ולשים רווחים בין המרכיבים בצלחת. יש לאכול לאט ולכבד את האוכל ואת עצמך. צריך לשבת ולאכול מהצלחת. לא משנה איפה ומה אפילו שמשך הארוחה יהיה חמש דקות. אבל לאכול במודעות".