פרסומת
דלג

'בני אילת' פותחת עונה היסטורית בליגה א'. המטרה: להישאר בליגה

מאת: ● ● ערב ערב 2457
קבוצת הכדורגל הבוגרת של 'בני אילת' פתחה השבוע את האימונים לקראת עונה היסטורית בליגה א'. אחרי שכבר היה עם רגל וחצי מחוץ למועדון, כוכב הקבוצה, עידו אליהו, נשאר לבסוף ב'בני אילת'. עכשיו רק נותר להשלים את הסגל. המטרה הרשמית: הישארות בליגה א'. המטרה הלא רשמית: לנסות ולהפתיע

עשרות שנים חיכינו לרגע הזה והנה, הוא כמעט מגיע. קבוצת הכדורגל הבוגרת של 'בני אילת' פתחה בראשון האחרון את אימוני הקבוצה, בדיוק לפי התוכניות, לקראת עונה היסטורית בליגה השלישית. אימוני הקבוצה נפתחו ברוח טובה ובשיחה עם השחקנים בחדר ההלבשה. מאמן הקבוצה זו העונה השלישית, איברהים אבו רקייק, הסביר לשחקנים את האני מאמין שלו ובירך אותם לקראת העונה החדשה. אחרי סבב ברכות של היו"ר, שמעון אבו, מנהל הקבוצה היוצא, תמיר נופי והקפטן, אדר זינו, יצאו השחקנים לכר הדשא.סגל הקבוצה שמונה כרגע כ- 20 שחקנים עדיין לא הושלם. שלושת שחקני הרכש החדשים: עאטף אבו בילאל, סאמח סירחאן ואבישי אטיאס כבר הצטרפו השבוע לפתיחת אימוני הקבוצה. החלוץ, אלירן גבאי, שסיכם עקרונית והיה אמור להצטרף בימים האחרונים, לא ישחק בסופו של דבר באילת. אבו רקייק אמר השבוע, כי ויתר על השחקן מסיבות אישיות בלבד, אך ככל הנראה, לעזיבתו של גבאי, עוד לפני שנחת באילת, יש סיבה. הישארותו של כוכב הקבוצה, עידו אליהו, סללה בעצם את הוצאתו של גבאי מהסגל.

לא עוזב את העיר


אגב אליהו, הוא נשאר לבסוף לאחר משא ומתן ארוך ומייגע עם הנהלת הקבוצה. אחרי שהמגעים בין הצדדים התפוצצו וכבר נראה היה שהשחקן לא ימשיך, החליט כל צד להתגמש. "אני שמח מאוד שעידו נשאר, לא היה לי ספק אפילו לשנייה שהוא יישאר", אמר אבו רקייק. "לא כל יום מוצאת קבוצה שחקן כמו עידו אליהו ולא כל יום עידו אליהו מוצא קבוצה כמו 'בני אילת'", הוסיף המאמן.
"זו הרגשה טובה להישאר בקבוצה", אמר עידו אליהו, רגע לאחר שסיכם בקבוצה, "כולם ידעו שאני אשאר. אלה היו שבועיים של חוסר ודאות, כי גם אני רציתי להישאר וגם ב'בני אילת' רצו שאשאר, אז זה היה כבר בלתי נמנע. גם אני וגם ההנהלה היינו קצת עקשנים עד שהגענו לעמק השווה. בסופו של דבר, זה יצא בסדר לשני הצדדים. אני מקווה שהשנה נמשיך לעשות את מה שעשינו בשנה שעברה. נבוא בשקט, בלי שאף אחד יספור אותנו. הכל תלוי במשחקים הראשונים. אם נתחיל טוב, אני מאמין שאפשר להפתיע".
אגב, כדי להוציא לפועל את האופציה של אליהו ולהשאיר אותו בקבוצה, נאלץ אבו רקייק לוותר על כמה דרישות שהציב מראש להנהלת הקבוצה. "זה נכון שויתרתי על כמה דרישות, כדי להשאיר את עידו ואני לא מצטער על כך לרגע".
על הפתיחה הרשמית של האימונים, אמר המאמן: "התרגשתי באימון הראשון, זו עונה שלישית שלי באילת. זה מרגש ועושה טוב על הנשמה לראות את הרעב והרצון של השחקנים. הם מבינים לקראת איזו עונה אנחנו הולכים".
שישה שחקנים מקבוצת הנוער יהוו את הבסיס של השלד המקומי לקבוצה בליגה א': מאור אלגרבלי, שניר דרעי, גל אסולין, עידן מויאל, מושיקו לוי, זיו אדלשטיין ומשה גולן. אלה שבעת השחקנים שבהם בחר אבו רקייק לתת להם צ'אנס ולהקפיץ אותם לליגה א'.
בשבועות הקרובים, מתכנן אבו רקייק לקיים משחקי אימון, וכבר באימון הראשון, החל לעבוד עם השחקנים על כושר גופני.

מינויים חדשים


ל'בני אילת' מונה לאחרונה מאמן הכושר שרון הרמב"ם. הנהלת הקבוצה תישאר בהרכבה הנוכחי עם רונן שי בתפקיד נשיא האגודה, שמעון אבו בתפקיד היו"ר ואבנר עובד בתפקיד המנכ"ל. תמיר נופי, ששימש כמנהל הקבוצה בעונה שעברה, יפנה את מקומו ליוסי בציר, מי ששימש כמנהל מחלקת הנוער לשעבר באגודת 'א. ס אילת'. נופי ימשיך בתפקידו כמאמן קבוצות הילדים באגודה ובמקביל, ישמש כחבר הנהלה מן המניין.
שמעון, מנהל קבוצת הילדים ומי ששימש כעוזרו של מל גולדברג בעונה שעברה, מונה באופן רשמי למנהל מחלקת הנוער, לצדו של המנהל המקצועי במחלקת הנוער, איברהים אבו רקייק.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש