פרסומת
דלג

ים של אלופים

מאת: ● ● ערב ערב 2457
נעמי כהן עשתה זאת שוב. ארבעה חודשים לאחר שזכתה בתחרות הקריטריון הבינלאומית, שהקנה לה מקום באולימפיאדת הנוער בסינגפור, היא זכתה במדליית זהב ובתואר אלופת העולם לנוער, עד גיל 17, בתחרות שהתקיימה בצרפת. כהן היא לא היחידה, עוד שלושה גולשים מהמועדון, חזרו הביתה מאליפות העולם עם מדליות. יובל עטר, חברתה הטובה של נעמי כהן זכתה כסגניתה במקום השני. תומר בלום מאילת סיים כסגן אלוף העולם לנוער עד גיל 15 והדר הלר, בת דודתו של שחר צוברי זכתה במדליית ארד באליפות העולם, באותו מקצה

שחר צוברי לא לבד. אחרי שעשה היסטוריה כאשר שמר על תוארו זו השנה השנייה ברציפות כאלוף אירופה. ארבעה מגולשי המועדון הביאו לנו כבוד ורשמו עוד היסטוריה.
מעולם לא קרה שגולש או גולשת אילתית זכו במדליית זהב, בזמן שגולשת אחרת מאותו מועדון זכתה במדליית כסף. זה בטח לא קרה גם באותה אליפות עולם, המקבילה לגילאי 15 כאשר גולש אילתי זוכה במקום השני וגולשת נוספת מסיימת את אותו מקצה במקום השלישי. בסך הכל, ההישג נדיר בכל קנה מידה. הגולשים חזרו ארצה עם שלל של ארבע מדליות ( אחת זהב, שתיים כסף ואחת ארד) והשאירו ללא ספק את הרושם כי המרכז הימי באילת כבר הפך להיות מעצמת שייט, בקנה מידה עולמי.האלופה


נעמי כהן (16), שעולה לכיתה יא' בתיכון 'גולדווטר' הגשימה את המשאלה שלה ולפני שהיא יוצאת בשבוע הבא עם המשלחת הישראלית, לאולימפיאדת הנוער מסינגפור, היא חזרה הביתה עם מדליית זהב ובתואר, אלופת עולם לנוער. "כבר בשיוט השישי ספרתי נקודות והבנתי שזכיתי בתואר", סיפרה נעמי את מה שעבר עליה בצרפת, "התואר הזה נותן לי קצת יותר ביטחון, לפני שאני יוצאת לאולימפיאדת הנוער בסינגפור", היא הוסיפה באדישות ונראה שנעמי לא ממש מתרגשת, עם מנה גדושה של נאיביות, לא נראה שהיא ממש מעכלת את גודל ההישג. "הציפייה היתה כמובן לחזור עם מדליה, אבל לא ידעתי כמה זה באמת יקרה".
רגע אחרי שחצתה את קו הסיום, חיכתה נעמי לחברתה, יובל עטר, שסיימה כסגניתה במקום השני, הן קפצו למים, התחבקו ואחרי שעלו לפודיום, זרקו אותן שוב למים. "ברגע הזכייה חשבתי על איך הצלחתי להגשים את החלום שלי", משחזרת נעמי את הרגע המרגש. "אני רוצה להיות כמו שחר צוברי, שהשיג בסופו של דבר את המטרות שלו".
אפרופו מטרות, המטרה הבאה של נעמי היא לחזור עם מדליה אולימפית מאולימפיאדת הנוער. "אני מקווה שזה באמת יקרה. אני אעשה כל מה שאני יכולה. לא זכיתי במקרה פעמיים, זה לא היה משהו חד פעמי, זו מן דרך שאני מנסה להמשיך אותה".
לנעמי זו היתה תחרות אחרונה על הדגם הזה, לפני שהיא עוברת לדגם ניל פרייד. "יש קצת חששות מהמעבר לדגם חדש, אבל אני מקווה שבסופו של דבר אסתדר. אני דווקא מחכה למעבר הזה בקוצר רוח, להיות במגרש של הגדולים, במקצים עד גיל 19".
את יודעת שאת ויובל עשיתן היסטוריה?
"אני שמחה, אני ויובל חברות מאוד טובות, לומדות באותה שכבה, אין בינינו יריבות ואנחנו מתאמנות אחת עם השנייה כבר הרבה זמן. במבחנים לאליפות העולם היינו צמודות ורק בתחרות האחרונה עקפתי אותה. אני שמחה שאת ההיסטוריה הזאת עשינו יחד".

אין שני לה


יובל עטר (16) זכתה השבוע בתואר הראשון שלה, סגנית אלופת העולם לנוער, עד גיל 17. את קריירת הגלישה שלה היא החלה בתור תחביב בכיתה ו', עם הזמן היא החלה להתחרות ונשאבה לתוך זה. במשך השנים היא זכתה בתארים, במספר תחרויות בארץ, אבל הפריצה הגדולה שלה היתה השנה. באליפות הארץ בתל אביב היא סיימה שלישית, באליפות אס"א סיימה ראשונה, בשדות ים היא סיימה במקום השני ובמבחנים היא כמעט וניצחה את נעמי. למרות התוצאות האלה, תואר סגנית אלופת העולם, בא לה בהפתעה. "לא ציפיתי בכלל לחזור עם מדליה", סיפרה יובל. פתחתי את התחרות ממש טוב ולפני השיוט האחרון , הלחץ שלי היה בשמיים, אבל אמרתי לעצמי שזה המאני טיים, שעכשיו אני צריכה לתת את הכל".
בהתחלה לא ממש עיכלתי את גודל ההישג, אבל זה חלחל אליי כשעמדתי על הפודיום. זה היה מרגש וגאווה גדולה", סיכמה יובל את החוויה, "להיות סגנית אלופת העולם זה מרגיש פתאום שונה. תואר כזה כבר משנה את כל התמונה. יש עכשיו יותר ציפיות ממני, אני גם חושבת על זה יותר ופתאום מבינים שכן יכולים להגיע להישגים ויש מה לעשות עם זה".
מנהל המרכז הימי באילת, רוני מאיר יצא לתחרות הזאת בראש משלחת של 17 גולשים, 12 מהם מאילת. על ההישג של ארבעה מחניכי המועדון, אמר רוני: "מדובר בהישג אדיר, התרגשתי ואני מאוד שמח. נעמי, יובל, הדר ותומר גלשו בצורה מעוררת כבוד וההישג שלהם מרשים ביותר, זכינו בארבע מדליות, יותר מהמדינה המארחת, צרפת. אנחנו בקו התקדמות מתמיד, זו הדרך שאליה אנחנו מכוונים וההישגים האלה רק יגדלו. לגבי נעמי, היא צריכה למצות את הפוטנציאל שיש בה ולדעתנו המקצועית, היא מועמדת מאוד רצינית למדליה באולימפיאדת הנוער, בעקבות ההישגים שלה השנה".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש