פרסומת
דלג

יפה משלנו

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● ● ערב ערב 2458
היא בת 17.5, עולה לכתה י"ב בבית הספר 'גולדווטר', תלמידה מצטיינת ועכשיו גם אחת משמונה המועמדות הסופיות בתחרות היופי של המגזר הערבי שתתקיים בתחילת החודש הבא בצפון.לרין קוזלי, ילדה יפה אילת.תרשמו לפניכם את השם, עוד תשמעו עליה.כבוד למגזר

לא בכל יום מגיעה צעירה יפה מאילת כמעט עד קצה המדינה כדי להשתתף בתחרות יופי. במקרה של לרין קוזלי, תלמידת כתה "'ב (אוטוטו) בבית הספר 'גולדווטר', לא זו בלבד שמדובר בתחרות יופי, אלא מדובר בתחרות היופי של המגזר הערבי וכבוד יש בהחלט."כולם יודעים שאני ערביה מוסלמית"


מי שרואה את לרין, לא יכול להתעלם מהנתונים המרשימים שלה: 1.68 ס"מ שבפועל נראים הרבה מעבר לזה, תמירה, יפה, בעלת שיער שטני ארוך וזוג עיניים בצבע כחול- אפור שכובשות אותך. האמת, לאורך כל הראיון ניסיתי לבדוק אולי בעצם אלו עדשות מגע צבעוניות, אבל ממש לא. לזה בדיוק קוראים- מתנת טבע. ליופי הזה פלוס האינטליגנציה הבולטת שלה לא נשארו אדישים גם מארגני תחרות היופי שקיבלו את תמונותיה של לרין ונכבשו. עד כדי כך, שלמרות שהתמונות הגיעו קצת אחרי סגירת מועד הרישום לתחרות, ולמרות הריחוק שלה ממוקד ההתרחשויות, הם לא ויתרו לה.
לרין היא צעירה שלא רק יודעת מה היא רוצה מעצמה, אלא היא גם מיטיבה לתאר זאת במילים נחושות. אני שואלת את לרין איך בכלל הגיעה לתחרות שמתקיימת בצד השני של המדינה, והיא מספרת, "יש לי חברה בצפון שנכנסה לאתר התחרות והציעה לי להשתתף בתחרות כחוויה לכל דבר". לרין ניסתה, ויומיים בלבד אחרי ששלחה את תמונותיה למפיק התחרות, היא כבר היתה שם, בדרך אל התחרות עצמה.

למה עד היום לא השתתפת בתחרות יופי כזו או אחרת?
"אף פעם לא חשבתי על זה", היא מודה בצנעה, "היו בגרויות, הייתי עסוקה עם הלימודים, וזה לא היה בראש מעייניי. מאחר והתחרות תתקיים בתחילת חודש ספטמבר, רגע אחרי החזרה אל ספסל הלימודים ומאחר ובכתה י"ב יש רק חמש בגרויות, כך שפחות לחוץ, החלטתי ללכת על זה. הכל טוב, הכל בשליטה, אני ידועת להפריד בין שני התחומים".
לרין, ערבייה מוסלמית, נולדה באילת לאמא שנולדה בעצמה בירושלים ולאבא מחיפה. גם ההורים, ממש כמו ארבעת ילדיהם שכולם נולדו באילת, גדלו בחברה יהודית, כך שרק טבעי הוא הדבר שלרין גדלה בחברה יהודיה, היתה ועודנה מקובלת מאוד בקרב חבריה.
"כולם יודעים שאני ערביה מוסלמית", היא אומרת, "לא זו בלבד שלרגע אני לא מנסה להסתיר את זה, אלא שאני גאה במוצאי מאוד. מעולם לא היו לי בעיות עם זה, כל החברים והחברות מקבלים אותי כשווה בין שווים".
לשאלה האם אין לה בעיה ללבוש בגדים מסוימים בעיקר עכשיו כשהיא חושבת על כיוון היופי והדוגמנות, היא אומרת בבטחון אופייני: "אין לי עם זה שום בעיה. זה בסך הכל בגדים. לא משנה מה אלבש, אני אשאר עם הכבוד שלי ועם מי שאני".

לא מתעסקות בפוליטיקה


האני, אמה של לרין, שהתלוותה אל ביתה לראיון, לא יכולה להתאפק ומוסיפה בשבחה: "היא ילדה מאוד צנועה, בעלת אינטליגנציה ומוטיבציה גבוהות, השאיפות שלה מאוד גבוהות, ואני מאמינה שבמקרה הזה השמיים הם הגבול עבורה". רגע לאחר שתסתיים התחרות, ללא כל קשר האם תזכה או לא תזכה בתחרות, מתכוונת לרין להעלות הילוך בכל הנוגע להשתלבותה בעולם הדוגמנות בארץ. היא מתכוונת לעשות 'בוק' צילומים ואיתו לרוץ קדימה בעולם הזוהר.

עד כמה תתאכזבי אם בסופו של דבר לא תזכי במקום הראשון?
"אני לא אתאכזב. זו בסך הכל תחרות, אני לוקחת את כל העניין הזה בצורה הכי ספורטיבית שאפשר".
ומה על השתתפות בתחרות היופי של ישראל?
"בשמחה, אין שום סיבה בעולם שלא אעשה את זה", היא אומרת ומוסיפה בחיוך, "אני רק צריכה שמישהו ימליץ עלי...".

ובינתיים, עד לתחרות, מה אתן עוברות בדרך?
"אנחנו עובדות לקראת התחרות במשך כחודשיים, עברנו לא מעט צילומים בין השאר לקליפים שישודרו בטלוויזיה, לוקחים אותנו, את המתחרות לטיולי גיבוש בארץ, למסעדות ופינוקים".

ואיך מגיעים מאילת לצפון בתדירות גבוהה?
"אני טסה מאילת לחיפה, שם אוספת אותי חברה. המשפחה שלי תומכת מאוד, כך שזה פחות קשה ואפשרי בהחלט. זה שאני גרה באילת לא אמור למנוע ממני להגיע לכל מה שאני צריכה באזור חיפה".

ואם תצטרכי בשלב מסוים לעזוב את העי לטובת הקריירה?
"בכל מקרה אני מתכוונת לעזוב את העיר בעוד שנה לטובת לימודים גבוהים, כך שאהיה במרכז, זמינה לכל העניינים האלו".

בין הבנות שמשתתפות איתך בתחרות עולים לפעמים נושאים פוליטיים כאלו או אחרים?
"אנחנו לא מתעסקות בזה. כולנו באנו למטרה אחת בלבד- תחרות יופי".

התחרות תתקיים בתאריך ה – 10/9 בצפון הארץ ותועבר בשידור ישיר בטלוויזיה. בשלב זה עדיין לא ברור באיזה ערוץ (פרטים יפורסמו ב'ערב ערב' בסמוך למועד התחרות), מכל מקום, לרין מבהירה, כי היא סומכת על האילתים שלא יאכזבו אותה, יתמכו בה וישלחו לה כמה שיותר מסרונים בדרך לתואר הנחשק.