פרסומת
דלג

שלום ולא להתראות! קבוצת הנוער של בני אילת יצאה לדרך

מאת: ● ● ערב ערב 2458
שחקן הרכש החדש של 'בני אילת', עאטף אבו בילאל, לא ימשיך לשחק העונה בקבוצה. פחות משבוע ימים לאחר שהחל להתאמן, עזב הרכש את העיר, אך הוא לא יוכל לשחק באף קבוצה אחרת בגלל פסק בוררות שיש נגדו וחוזה חתום. בקבוצה כבר החלו לחפש קשר- חלוץ במקומו. 'בני אילת': "אנחנו לא מחזיקים אף שחקן בכוח". גם קבוצת הנוער של האגודה יצאה לדרך

רק שבוע ימים חלף מאז פתחה הקבוצה הבוגרת של 'בני אילת' את העונה, אך כבר בזמן הקצר הזה הספיק לפחות שחקן רכש אחד להתנתק מ'בני אילת'.
מקרה עזיבתו של עאטף אבו בילאל מזכיר את סיפור החתמתו של קובי וקנין, שהבריז ל'בני אילת' כבר אחרי האימון השני וחתם ב'הפועל קטמון'. מאז, נכוותה הנהלת 'בני אילת' בכל הנוגע להחתמת שחקני רכש, אבל כנראה שגם חוזה חתום לא מרתיע שחקנים לעשות ככל העולה על רוחם.אבו רקייק: "לכל שחקן יש מחליף"


ההערכות לעזיבתו של אבו בילאל הן כנראה ההצעות האטרקטיביות שמקבל השחקן מקבוצות אחרות, אבל בניגוד למקרים עם שחקנים אחרים, ב'בני אילת' לקחו ללב את סיפור פרישתו של אבו בילאל. אגב, זו לא הפעם הראשונה שאבו בילאל עושה זאת. גם בשנה שעברה, החליט השחקן ברגע האחרון לחתום בקבוצה אחרת, והוא העדיף את 'עירוני נתיבות' על פני אילת, אבל בהנהלת אילת החליטו לא עוד. לפני מספר חודשים, פורסם בלעדית ב'ערב ערב', על 'הנשק' שהחליטה הנהלת 'בני אילת' להפעיל על השחקן, שנמצא בפלונטר, שקשה לראות איך יצליח להיחלץ ממנו. 'בני אילת' הגישה נגדו בוררות, לאחר שלא עמד בחוזה של השנה שעברה ויותר מזה, גם השנה, חתם השחקן על חוזה בקבוצה, וכמו שזה נראה, הסיכויים שיוכל לשחק בקבוצה אחרת, קלושים, אלא אם כן קבוצה שתחפוץ בשירותיו תגיע להסכם מול אילת. "יש לאגודה פסק בוררות נגדו, יש גם חוזה חתום ואפילו כרטיס השחקן שלו שייך ל'בני אילת'", אמר השבוע מאמן הקבוצה, איברהים אבו רקייק. "עאטף לא יכול לשחק באף קבוצה בארץ מבלי לחזור ל'בני אילת', לדבר אתנו או לבקש מאתנו. אבל, בכל זאת, 'בני אילת' לא מחזיקה אף שחקן בכוח, ומי שלא רוצה להיות איתנו, אין לנו בעיה לשחרר אותו, שיילך הביתה, לכל שחקן יש מחליף. מועדון 'בני אילת' גדול יותר מכל שחקן", הוסיף המאמן.
ב'בני אילת' כבר החלו בחיפושים אחר שחקן שיחליף את אבו בילאל. בהנהלת הקבוצה אמרו כי: "הם מעדיפים הפעם ללכת על שחקן שייתן להם שקט".

את תגובתו של עאטף אבו בילאל לא ניתן היה להשיג עד סגירת הגיליון.

דרך צלחה לנוער


קבוצת הנוער של 'בני אילת' פתחה בשבוע שעבר את אימוני הקבוצה שבנויה מסגל רחב של 25 שחקנים. הקבוצה, שאותה ממשיך לאמן רז חיים ולצדו, מנהל הקבוצה, יוסי סטרמברג, מבוססת על שחקני נוער מהעונה שעברה יחד עם 15 שחקנים שהוקפצו מקבוצת נערים ב', מאחר ואין קבוצת נערים א'. "חשוב לנו השנה לחבר חברתית ומקצועית את השנתון הנמוך, שמהווה כ- 70% מהקבוצה. אותם שחקנים צעירים מנערים ב' שזכו בשנה שעברה באליפות הם חבר'ה מאוד ממושמעים וחשוב מאוד לחשל אותם גופנית", אמר מאמן הנוער, רז חיים, שמתכוון להקשיח העונה את כללי ההתנהגות והמשמעת. הוא מתכוון לאסור על השחקנים לצאת ולבלות, להיכנס לבתי הספר כמו בשנה שעברה ולעקוב אחרי הלימודים שלהם. שחקן- תלמיד שלא יגיע לבית ספר בזמן או שיפריע, לא יוזמן למשחקי הליגה. "אנחנו רוצים קודם כל ספורטאים ובני אדם מתוך מחשבה ארוכת טווח", הסביר המאמן את המהלך, "לא מעניינת אותנו ההצלחה הרגעית, אלא להכין ספורטאים ברמה גבוהה לקבוצה הבוגרת. זו ההנחיה שקיבלנו מהמנהל המקצועי, איברהים אבו רקייק, וזה מה שאנחנו ניישם".
מאמן הנוער מרוצה מסגל השחקנים שלו. "רואים על שחקני נערים ב' שבשנה שעברה עבדו איתם יפה על נושא המשמעת", פרגן רז למאמן אשר אדרי ולמנהל הקבוצה, שמעון חזות, "יש להם מוסר עבודה גבוה וזה חשוב", הוסיף חיים, "המשימה שלי תהיה לחבר בין שחקני שתי הקבוצות. גם בקבוצת הנוער השחקנים טובים וממושמעים. אני מאמין ומעריך שנתחיל טוב את הליגה".