פרסומת
דלג

אילת על מפת הגלישה

מאת: ● ● ערב ערב 2458
תומר בלום (שני) והדר הלר (שלישית) בני ה- 14 זכו גם הם באליפות העולם בצרפת, אך בשל ההישגים הבולטים של הגולשות נעמי כהן ויובל עטר, הם נדחקו מעט לפינה. ההישג של בלום, שמוביל בתחרויות הארציות, נחשב להישג אדיר מאחר ומדובר בגולש כשרוני שהחל לגלוש רק לפני כשלוש שנים. הדר הלר, בת דודתו של המדליסט האולימפי שחר צוברי, רוצה להמשיך בדרכו. את שניהם מאמן תומר ורדי, שצופה להם עתיד ורוד: "הם עוד יגיעו רחוק"

נעמי כהן ויובל עטר לא לבד. לצמרת הגלישה העולמית הצטרפו בשבוע שעבר שני גולשים צעירים, מהמרכז הימי באילת. תומר בלום (14) והדר הלר (14) חזרו הביתה עם מדליות מאליפות העולם בצרפת, עד גילאי 15, במקביל למדליות בהן זכו נעמי כהן ויובל עטר, אלופת העולם לנוער עד גיל 17 וסגניתה.
ההישג של בלום ושל הלר נחשב להישג אדיר בגלל שמדובר בגולשים צעירים.נולד אלוף


תומר בלום החל את קריירת הגלישה שלו רק לפני כשלוש שנים, אבל במהלכן, הצליח לכבוש כמעט כל תואר אפשרי. עם גלשן ביק 6.8, זכה תומר כסגן בשנה הראשונה שלו ולאחר מכן - פעמיים כאלוף ישראל. את שלוש אליפויות אס"א הוא סיים שני והשנה, כבש בסערה את שדות ים, שם ניצח את התחרות. רק בגינוסר סיים במקום השישי, אבל בכל זאת, הוא הצליח לשמור על מקום בצמרת אחרי הגולש הרוסי שסיים ראשון ולפני הגולש האיטלקי, שסיים שלישי.
התחרות בחו"ל היתה התחרות הבינלאומית הראשונה שבה השתתף תומר וגם התחרות הבינלאומית הראשונה שבה הוא זכה בתואר. "זו הרגשה מצוינת לזכות בתואר הזה", אמר בלום השבוע, "האמנתי בעצמי וידעתי שאני יכול לזכות, אבל כל התחזיות היו אחרות. אמרו שתהיה רוח חזקה, ולכן לא ציפיתי שאחזור הביתה עם מדליה. אחרי היום הראשון, כשכבר ראיתי שאני בין המובילים, התחלתי להבין שאני יכול לזכות", שחזר תומר את רגעי התחרות.
על הפודיום הרגשתי כמו על גג העולם. לפני כן, במהלך התחרות, נעמי כהן, אלופת העולם לנוער, נתנה לי הרבה טיפים והדריכה אותי. השאיפה שלי בטווח הקרוב היא - אליפות אירופה. אני מקווה שאצליח להיכנס לנבחרת הזו. בטווח הרחוק, אני רוצה להגשים את חלומו של כל ילד ולהגיע לאולימפיאדה", הוסיף בלום, "הזכייה בתואר לא שינתה אצלי כלום, אבל היא הוכיחה לי, שביחס לרמה העולמית, אני ברמה טובה, ושאם אמשיך לעבוד קשה ולהתאמן, אגיע רחוק יותר, למקומות טובים יותר".

הכל נשאר במשפחה


המדליסט האולימפי שחר צוברי הוא בן הדוד של הדר הלר (14), מי שזכתה בשבוע שעבר בתואר הבינלאומי הראשון שלה, באליפות העולם לנוער, עד גיל 15, שנערכה בצרפת. הדר, שסיימה במקום השלישי וזכתה במדליית הארד, היתה יכולה גם לזכות בזהב, אבל זינוק לא טוב ושיוט שבו הכל התפקשש, הביאו לה את הזכייה במקום השלישי. צוברי, אגב, הגיע לשדה התעופה כדי לקבל את בת דודתו ולפרגן לה על ההישג, "הוא אמר שהוא מאוד גאה בי", סיפרה הלר.
הלר החלה לגלוש כבר בגיל 10, והרזומה שלה בתחרויות עשיר. בכל תחרות ארצית היא זכתה בתואר כלשהו. בתחרות הראשונה שלה באליפות אס"א, היא סיימה במקום השלישי. השנה היא סיימה שנייה באליפות אס"א, שנייה באליפות ישראל בתל אביב, ראשונה בשיוטי אילת, ראשונה בשדות ים ושלישית בגינוסר.
"אחרי הזכייה בבכורה שלה בצרפת, סיפרה הלר: "בשיוט האחרון לא זינקתי כל כך טוב, שום דבר לא הלך לי. במצוף הראשון הגעתי בין האחרונים, וכל מה שעלה לי בראש זה איך לצמצם פערים. אם לא הייתי מדרבנת את עצמי, אז הייתי מפסידה גם את המקום השלישי. בסוף השיוט קצת התאכזבתי מהפספוס, אבל הכל עבר כשעליתי לפודיום וקיבלתי מדליה. בתחרות הבאה, אני לא אעשה את הטעויות שעשיתי הפעם".
לגבי הזכייה, אמרה הלר: "מאוד התרגשתי מהזכייה. כשיצאתי לתחרות, לא חשבתי על זכייה, אבל כשראיתי שאלה התנאים שלי (רוח חלשה), הבנתי שיש לי סיכוי ואני חייבת לעשות משהו כדי לחזור עם מדליה. קשה לי להאמין שאני עדיין במקום השלישי בעולם.

המאמן: "זו רק ההתחלה"


תומר ורדי, מאמנם של תומר בלום והדר הלר, שיבח את חניכיו ואמר, כי מכל היבט, מדובר בהישגים פנטסטיים. "בבנים עד גיל 15 היתה תחרות לא קלה, מכיוון שזו הפעם הראשונה שנרשמו 95 מתחרים. מדובר במספר חסר תקדים ולכן היה צריך לחלק את הגולשים לשני בתים, דבר שהכניס אותם לליגה של הגדולים", אמר המאמן ורדי והוסיף, "מתחילת התחרות תומר בלט, גלש יפה מאוד. הוא ילד כשרוני, שקול, רגוע, אבל היה טיפה בלחץ מכיוון שזו היתה התחרות הראשונה שלו, בסופו של דבר הוא התמודד יפה מאוד. אגב, גם לרזיאל קריספין ודביר אזולאי היו שיוטים לא רעים. הם נכנסו לחמישייה, אבל לבסוף סיימו בין 15 הראשונים, וזה מאוד מכובד".
לגבי מקצה הבנות, אמר ורדי: "הדר וזוהר היו כבר מההתחלה בתמונת המדליות. בתחילת התחרות הן היו במקומות שני ושלישי ונתנו פייט מאוד יפה. יש רמה מאוד גבוהה בקרב גולשות מהעולם. להדר היתה אפשרות לסיים ראשונה. ביום האחרון, היא היתה שנייה ופספסה הזדמנות גם לקטוף את מדליית הכסף, אך בסך הכל עשתה תחרות מאוד יפה. אני אישית מאוד נהניתי לעבוד איתם במהלך השנה ובאליפות העולם בצרפת. אני חושב שזו רק ההתחלה. צפויות לנו עוד הרבה תוצאות יפות גם בעתיד. תומר, הדר ושאר הגולשים עוד יגיעו רחוק".


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש